TSK'dan Açıklama: 'El Bâb'da Bombalı Araç Saldırısı Sonucu 1 Askerimiz Şehit'

 > -

Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında yürütülen operasyonlarda Suriye'nin El Bâb bölgesinde 1 asker şehit oldu. TSK saldırının bombalı araç ile gerçekleştiğini açıkladı. 

DHA, Fırat Kalkanı Harekatının 118’inci gününde El Bab operasyonunu yürüten Türk askerlerine yönelik saldırı sonucu 1 askerin şehit olduğunu, 5 askerin yaralandığını duyurdu.

Genelkurmay'dan yapılan açıklamada ise saldırının bombalı araçla yapıldığı belirtildi ve şöyle denildi:

"Gün içerisinde yaşanan çatışmalarda 11 DEAŞ mensubu etkisiz hale getirilmiş, 4 muhalif yaralanmıştır. DEAŞ terör örgütünün El Bab meskun mahallinde gerçekleştirdiği bombalı araç saldırısı sonucu ÖSO unsurlarına destek sağlayan Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu kahraman 1 personelimiz maalesef şehit olmuştur. Kahraman şehidimize Allah'tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, TSK personelimize ve yüce milletimize baş sağlığı ve sabır diliyoruz. Hedef tespit vasıtaları ile tespit edilen 156 DEAŞ hedefi ateş destek vasıtaları ile ateş altına alınarak baskı altında tutulmuş/ imha edilmiş/ etkisiz hale getirilmiştir. Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından, Bab bölgesinde tespit edilen DEAŞ terör örgütüne ait toplam 52 hedef imha edilmiştir."

Operasyon sürecinde şehit asker sayısı 21’e yükselmiş oldu.

Görsel: Al Jazeera

Yaralanan askerler saldırı bölgesinden tahliye edilerek helikopterlerle Türkiye'ye getirildi. aralılar, daha sonra Kilis ve Gaziantep'teki hastanelerde tedavi altına alındı.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Fırat KalkanıGaziantepIŞİDKilisŞehitSuriyeTerörTürk Silahlı Kuvvetleritahliye
Görüş Bildir