Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ekranlarda Gördüğünüz Karakterlerin Kitaplardaki Betimlemelerini Görünce Çok Şaşıracaksınız!

617PAYLAŞIM

Kitap okurken karakterleri kendimiz oluştururuz hayallerimizde. Bu yüzden de kitabını daha önce okuyanlar ekrana yansıtılmış karakterleri pek gerçekçi bulmazlar. 

İşte o kitapseverlere hak vermemize sebep ve resmen hayaller/hayatlar capslerine konu olacak 12 ünlü karakter:

Kaynak: https://9gag.com/gag/aKV0edW?ref=fbp

1. Frodo Baggins

Yüzüklerin Efendisi kitabında Frodo karakteri aslında iri yarı, al yanaklı, herkesten uzun, sarı saçlı, çenesi gamzeli ve açık renkli gözlü olarak betimleniyor.

2. Ellis Boyd Redding

Eğer kitabına tam uyumlu bir şekilde uyarlanmış olsaydı Morgan Freeman’ın canlandırdığı Red karakterini, kırmızı saçları, beyaz teni, çilleri ve mavi gözleriyle bir İrlandalı olarak görecektik.

Hatta filmde Morgan Freeman, İrlandalı olduğunu ve daha önce hiç böyle bir İrlandalıya rastlamadığını alaycı bir dille anlatarak kitaba gönderme yapmaktadır.

3. Natasha Rostova

Ekranlarda Lily James'in canlandırdığı Savaş ve Barış'ın Natasha Rostova'sı kitabın sayfalarında kara gözlü, büyük ağızlı ve simsiyah kıvırcık saçlı bir kadın olarak tanımlanıyor.

4. Kont Aleksey Kirilloviç Vronski

Anna Karenina’nın aşkı Kont Aleksey Kirilloviç Vronski uyarlamasında sarışın olarak karşımıza çıkıyor. Fakat aslında kitapta iri yarı ve kısa siyah saçlı olarak anlatılıyor.

5. Dorian Grey

Oscar Wilde’ın sonsuz gençlik ve güzellik isteyen karakteri Dorian Grey, her ne kadar esmer olarak karşımıza çıksa da aslında kitapta tam bir Behlül!

Wilde onu masmavi gözleri, altın sarısı saçları ve kırmızı dudaklarıyla betimliyor.

6. Heathcliff

Wuthering Heights'ın yani Uğultulu Tepeler olarak da bilinen dizinin ana karakteri Heathcliff aslında Emily Bronte'nin romanında Hintlilere çok benzeyecek şekilde koyu tenli bir karakter olarak yaratılmış.

7. Harry Potter

Böyle bir listede Harry olmasa şaşırırdık zaten. Rowling, perdede masmavi gözleriyle görmeye alıştığımız Harry’i hikâyenin en başından en sonuna kadar annesinden miras kaldığını söylediği yemyeşil gözleriyle betimliyor.

8. Jane Eyre

Charlotte Bronte'nin yetim kızı Jane Eyre kitapta, koyu kestane rengi saçları ve gözleriyle tasvir ediliyor. Ayrıca aşırı solgun benizli tanımlanıyor ve kulakları da elfe benzetiliyor.

9. Woland

İşte tamamen anlatılandan farklı bir karakter daha. Usta ile Margarita’nın Woland’ı. Bulgakov romanında karakterin düz siyah saçlı, yamuk ağızlı olduğunu aktarıyor ve sağ gözünü siyah sol gözünü ise yeşil olarak betimliyor.

10. Dolores Jane Umbridge

Harry'nin baş düşmanlarından ve gelmiş geçmiş en gıcık karakterlerden biri olan Dolores Jane Umbridge de aslında bir kurbağayı andırıyor. Kitapta saçında her zaman koca bir sineğe benzeyen fiyonkla dolaşan, geniş ve sarkık bir yüzü olan, kısa boyunlu, pörtlek gözlü, geniş ağızlı ve kısa kıvırcık saçlı biri olarak anlatılıyor.

11. Sherlock Holmes

Arthur Conan Doyle kitabında Sherlock'u gaga burunlu, kare ve çıkık çeneli olarak tasvir ediyor.

12. Randle Patrick McMurphy

Özgün adı One Flew Over the Cuckoo’s Nest olan Guguk Kuşu filminin unutulmaz karakteridir Randle Patrick McMurphy. Jack Nicholson sinema tarihinin en iyi performanslarından birini sergilemiş ve bu performansla en iyi erkek oyuncu oscarını kazanmıştır.

Fakat aslında Ken Kesey, romanında Nicholson’ın canlandırdığı bu karakteri kızıl, dağınık, kıvırcık ve uzun saçlarıyla ve de burnuyla yanağından geçen bir yara iziyle betimlemiştir.

Ama hiç şüphesiz Nicholson romandaki tasviriyle oynasa yine de mükemmel bir performans sergilerdi!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ender-deniz

öok garip

deniz-biersack

Abi Dolores'e naptınız öyle sdfghjmköçl

birinci-tekil-birey

Evet işte içerik gibi içerik.

eddy-g

Güzel içerik, tebrikler.

nur-kizil

Frodo için sarı saçlı demiyordu sanki, saman sarısı saçlı diyordu yanlış hatırlamıyorsam. Yani dizideki Sam'in saç rengi gibi aslında.

Görüş Bildir