Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ekranlara Veda Eden CNBC-e'nin Hayatımıza Soktuğu 27 Yabancı Dizi

 > 
16bPAYLAŞIM

İnternetin henüz yaygınlaşmadığı yıllarda bir nesle yabancı dizi izleme alışkanlığı kazandıran CNBC-e satışı sonrası ekranlara veda etti. Kanal geçmişte Prison Break, Dexter, Game of Thrones, Heroes, Mad Man, HIMYM gibi baş yapıtları da yayınlasa da internetten dizi izleme dönemine denk gelen bu diziler hiç bir zaman televizyondan izlenen aşağıdakiler gibi "CNBC-e dizisi" olarak anılmadı.

1. Coupling

IMDb Puanı: 8,6

Dizi, Steve, Susan, Jeff, Sally, Patrick ve Jane adlı arkadaş grubu arasında geçen olayları ve ağırlıklı olarak Susan ve Steve'in ilişkisinde yaşadığı olaylara arkadaşlarının verdiği tepkiler anlatılır.

2. 24

IMDb Puanı: 8,5

Terörle Mücadele Ünitesi adı verilen bir birimin, önceleri yöneticisi olan ancak daha sonra birimden ayrılan Jack Bauer'ın çevresinde dönen olayların işlendiği bir dizidir. Dizide anlatılan olaylar gerçek zamanlı olarak izleyiciye aktarılmaktadır.

3. Ally McBeal

IMDb Puanı: 6,8

Bir grup birbirleriyle iyi arkadaş avukatın öykülerinin yer aldığı dizide çoğunlukla diziye adını da veren Ally McBeal'ın merkezi olduğu olaylar anlatılıyotr

4. Battlestar Galactica

IMDb Puanı: 8,8

Battlestar Galactica, askerî bilim kurgu ve drama türündeki televizyon dizisidir. 1978'de Glen A. Larson tarafından yaratılan orijinal Battlestar Galactica'nın televizyon dizisi şeklinde oluşturulan yeni nesil çekimidir.

5. Arrested Development

IMDb Puanı: 9,0

Mitchell Hurwitz tarafından yaratılan Amerikan komedi dizisi Arrested Development'ta eskiden zengin olan Bluth Ailesi'nin başından geçenler anlatılmaktadır.

6. Malcolm in the Middle

IMDb Puanı: 8,0

Kalabalık ve sıradan gibi görünen bir Amerikan ailesinin ortanca çocuğu olan Malcolm’ın etrafında şekillenen dizi oldukça keyifli bir aile komedisi.

7. ER

IMDb Puanı: 7,7

Dizi, Chicago'da bir hastanenin acil servisinde çalışan hemşire ve doktorların, oraya gelen hastaların hikayelerini ele alıyor.

8. Buffy the Vampire Slayer

IMDb Puanı: 8,2

Buffy Anne Summers'ın 16 yaşında, vampir avcısı olduğunu öğrenmesiyle etrafında gelişen olayları konu alır. Onu diğer avcılardan ayıran en önemli özelliği yakın arkadaşlarının yardımlarıdır.

9. Chuck

IMDb Puanı: 8,2

Birleşik Devletler'in en gizli sırları zihninde kayıtlı olan Chuck ile CIA ajanları Sarah ve Casey'nin başından geçen birçok komik ve tehlikeli olayları konu alan dizide beceriksiz ajan Chuck hiçbir ajanlık eğitimi görmemesine rağmen en iyi CIA ajanlığı yolundadır.

10. Scrubs

IMDb Puanı: 8,5

Scrubs, tıptan yeni mezun olmuş J.D. ve üniversiteye başladığı günden beri en iyi arkadaşı olan Turk'ün, Sacred Heart hastanesinde stajyer olarak çalışmaya başlamalarıyla gelişen olayları konu alır.

11. Desperate Housewives

IMDb Puanı: 7,4

Dizide herkesi şaşırtarak, beklenmedik bir anda intiharı seçen Mary Alice Young'ın, oralardan bir yerden dört yakın arkadaşının yaşadıklarını anlatıyor.

12. Family Guy

IMDb Puanı: 8,3

Amerikan kültürü, toplum, televizyon ve farklı insanlık hallerini hicveden dizi genel olarak kurgusal şehir Quahog, Rhode Island'da yaşayan Peter ve Lois,çocukları Meg, Chris ve Stewie ve köpekleri Brian'dan oluşan Griffin ailesini konu alıyor.

13. Nip/Tuck

IMDb Puanı: 7,7

Nip/Tuck, Sean McNamara ve Christian Troy isimli iki plastik cerrahın iş ve özel hayatları etrafında şekillenen konusu, ameliyat ve cinsellik içeren sahneleriyle akıllara kazınmıştır.

14. The Sopranos

IMDb Puanı: 9,2

New Jersey’de bir Amerikan-İtalyan mafya ailesi patronu Tony Soprano’nun meslek, suç, şiddet, aile, adalet ve dostluk kavramları arasındaki denge kurma mücadelesini anlatan dizi Soprano ailesinin bireyleri ve Tony’nin yakınında bulunan insanların hayatından da kesitler sunar.

15. Six Feet Under

IMDb Puanı: 8,8

Bir cenaze evi işleten ve bu evde yaşayan Fisher ailesinin yaşantılarını konu alan bir kara mizahtır.

16. The X-Files

IMDb Puanı: 8,7

Dizide, Fox Mulder ve Dana Scully adlı FBI'ın Gizli Dosyalar departmanında çalışan iki ajanın hikayesi ve çözülemeyen, tuhaf ve paranormal olaylar konu alınır.

17. Two and a Half Men

IMDb Puanı: 7,1

Dizi, bekar ve çapkın Charlie Harper'ın yaşamının, yanına taşınan kardeşi Alan Harper ve yeğeniyle birlikte değişmesini konu alır.

18. South Park

IMDb Puanı: 8,8

Dizi, Colorado eyaletinin South Park adlı küçük bir kasabasında yaşayan Stan Marsh, Kyle Broflovski, Eric Cartman ve Kenny McCormick isimli dört çocuğun maceralarını anlatır.

19. The 4400

IMDb Puanı: 7,4

The 4400, dünyanın farklı bölgelerinden kaybolmuş 4400 kişinin beklenmedik bir şekilde doğaüstü güçlerle geri dönüşü ve sonrasında gelişen olayları konu alır.

20. Smallville

IMDb Puanı: 7,5

Smallville, Süpermen’in hayata başlayış şeklini, küçüklük zamanlarını, gençliğini ve güçlerini keşfetmesini konu alır.

21. Las Vegas

IMDb Puanı: 7,5

Dizi, Las Vegas’ın şaşalı yaşamını, lüks arabalarını, çekici mekanlarını, güzel kadınlarını ve yakışıklı adamlarını Montecito Kumarhanesi'nde yaşanan olaylar üzerinden anlatır.

22. The O.C.

IMDb Puanı: 7,5

Dizi, zenginlik içinde hayatlarını sürdüren Orange County sakinlerinin hayatına dahil olmak durumunda kalan taşralı bir gencin hayatını, adaptasyon sürecini, arkadaşları ile ilişkilerini anlatıyor.

23. Everybody Loves Raymond

IMDb Puanı: 7,1

Dizi, oldukça sevilen ve komik bir spor yazarı olan Raymond'ın orta yaş bunalımına girmesiyle evdekilerle değişen ilişkilerini konu alıyor.

24. One Tree Hill

IMDb Puanı: 7,7

One Tree Hill, iki üvey kardeşin lise ile lise sonrası hayatta yaşadıklarını ve hayatta kalma mücadelelerini konu alıyor.

25. Gilmore Girls

IMDb Puanı: 8,0

Hayali Stars Hollow kasabasının seçmece ve hafif kaçık sakinleri eşliğinde arkadaşlık, aile ve hayatın anlatıldığı Gilmore Girls, kasabanın vazgeçilmez karakterleri anne Lorelai ile kızı Rory'nin yaşamları üzerine odaklanıyor.

26. Dawson's Creek

IMDb Puanı:6,5

Dawsons Creek, Capeside adlı hayalı bir kasabada yaşayan bir grup gencin çocukluk yıllarından üniversite çağlarına kadar yaşadıkları maceraları, arkadaşlık bağlarını ve hayata atılmalarını anlatmaktadır.

27. The Simpsons

IMDb Puanı: 8,9

Homer, Marge, Bart, Lisa ve Maggie'den oluşan orta sınıf bir Amerikan ailesinin Springfield adlı kurgusal bir şehirde geçmekte olan hayatlarını anlatan dizi Amerikan kültürünü ve toplumunu eleştirir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
asyucesoylu

aaa bu listede Heroes da olmalıydı !

ceysi-remedios

My name is earl? Without a trace?

Gizli Kullanıcı

The O.Ç.

mesut-ozdemirci

X-Files'ı hayatımıza sokan zamanının TGRT'si dir CNBC-E değil

-dizikolik-

Ah ah zamanında internet yokken ne takip ederdim ama. Dergisi de alırdım da.. sonra kaldırdılar T^T Sırf Merlinin yeni bölümünü izlemek için hayatımda asla yapamayacağım kadar hızlı iş yaptım ben. Babamın tehtidi ile kendi sınırlarımı zorlamıştım :D

Görüş Bildir