Egosu Yeryüzünden Kanatlanıp Bulutların Üstünde Dolaşan 19 Meslek Erbabı

 > -
Abone ol

Hepsine öyle demiyoruz tabii ki aralarında çok sevimli, çok cana yakın insanlar da var ama bu meslekleri yapanların çoğunda da ego patlaması da yok değil hani.

Biz o çoğunluğa girenleri bu içerikte anlatmaya çalıştık, genelin dışında kalanlar yine başımızın tacı. 👑😄

1. Doktor

Genellikle devlet hastanelerinde gelen hastanın bir birey olduğunu önemsemeyen doktorlarımız var. Tamam toplumun biraz üstünde bir kapasiteye sahip olabilirsiniz ama kendini bulutların üstünde görüp, diğer insanların duygularını umursamadan davranmanız sizce de biraz şov değil mi?

2. Pilot

Başlığın sonuna kadar hakkını veren meslek. En yakışıklı, en karizmatik benim diye etrafta dolaşırlar. Gözlüklerini takıp, çıkartırken bile etrafa milyonlarca ego hücresi saçarlar.

3. Zabıt Katibi

Bir şikayette bulunacaksınızdır ya da davanızın yerini merak ediyorsunuzdur. Gidip yanlarına nazikçe sorarsınız ama hiçbir zaman net cevap vermez. Sizi bir dövmediği kalır.

4. Yunuslar

Her şeye yetkileri vardır. Onların gözlerinde herkes şüphelidir. Okuluna giden bir öğrenciyi bile durdurup üstünü ararlar. Hırpalamak ya da saçma sorular sormak konusunda kendilerini haklı görürler.

5. Avukat

En çok ben bilirimcidirler. Karşısındakinin konuşmasına fırsat vermeden hep kendi haklarını savunurlar ama karşıdakini bir kere olsun dinlemezler.

6. Kamu Kurumlarındaki Gişe Memurları

Ağzından kerpetenle bile laf alamazsınız. Bir işinizi halletmeye gittiğinizde size azarladığı çocuğu gibi davranır. Boşu boşuna insanları bekletme gibi yetenekleri vardır.

7. Özel Güvenlik

Sylvester Stallone Üniversitesi Ramboluk Bölümünü bir puanla kaçırmış da FBI'ı tercih etmeyip özel güvenlik olmuşlardır.

8. İnsan Kaynakları

Patronun yerine kendilerini koyarlar. Patronculuk oynarlar. İş görüşmelerinde zaten anlarsınız, sizi yerin dibine sokmak için ne kadar uğraştığını.

9. Popüler Müzik Şarkıcısı

Alt tarafı iki nota bir bestesin. Ne bu hava, caka? Tamam fazla müzik zevki olmayan bir milletiz ama kendinizi bu kadar da yukarıda görmeyin canım. Hep saçma magazin programlarının pohpohlaması işte bunlar.

10. Zabıta

Esnafın burnundan getirdikleri zamanlar geçeli çok olmadı. Hala da vardır mahalle aralarında seyyar satıcı kovalayanlar. Avanta aldıkları, alamadıklarının tezgahını devirmeleri... Denk geliyoruz bunlara.

11. Sinema ya da Futbol Eleştirmeni

Çık oyna, ya da geç sen yönet takımı. Hayır zamanında denedin olmadı. Niye şimdi başkalarına b.k atıyorsun? Sen daha mı iyisini yaptın sanki?

12. Minibüs Şoförü

Bakın bunlardaki ego NASA'nın astronotlarında yok. Dikkat edin.

13. Ünlü ya da Futbolcu Menajerleri

Sanki çıkıp sen şarkı söyleyeceksin. Ya da sen çıkıp oynayacaksın. Alt tarafı bir aracısın işte. Neden bu kendine güvenmişlik?

14. Okul Müdürü

Örencilere böyle mide bulandıran minik böcekler gözüyle bakar. Topluma kazandırayım derken birey olmayı unutturur onlara. Okul değil de sanki çiftlik yönetiyormuşçasına bir havası vardır.

15. Sinema Yönetmeni

Etrafa emirler yağdırır. Oyuncuları ağlatır. Makyöze kızar. Dekora laf eder. Hiçbir şeyi beğenmeden o filmi çeker.

16. Otopark Değnekçisi

Alt tarafı bir fiş kesip park saatini yazacaksın. Niye dünyanın en önemli füzyon enerjili silahı senin elindeymiş gibi davranıyorsun ki?

Ayrıca yol kenarına da niye park parası ödediğimize gelmiyorum bile.

17. Cankurtaran

Sanırsın olimpiyatlarda madalyası var. O derece caka atıyor etrafa.

18. Bar Bodyguardı

Tek amacın; erkeklerin yanlarında kadın olmadan girmemeleri. Neden FBI ajanı gibi görünmeye çalışıyorsun ki? Hayır zaten saçma bir amaca hizmet ediyorsun. Bunu bu kadar gurur duyarak yapmanın nedeni neydi ki?

19. Öğrenci İşleri Memurları

Ne zaman gitseniz, o zaman işleri vardır. "Başka zaman gel." derler. Soru sorarsınız cevap alamazsınız. Sanki orada Dünya'ya yaklaşmakta olan bir meteoru durdurmaya çalışıyorlardır.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
halil-yilmaz3

ne salak salak galeriler bunlar maksat iş olsunda boş olsun diyip geciyorsunuz klavyenin başına söylecek birşey bulamıyorum ha bu arada git doktorluğu oku pilotluğu okuda görelim boyunun ölcüsünü bırakta adamlar biraz kafayı yesin tırlatsın egoist olsun lys ye laf edenler gelmiş burda pilotları doktorları eleştiriyor hemde klavye başında olacak iş değil

melih.kiremitci.3

Sadece doktorların alınmış olması da manidar, tespiti doğrular nitelikte. Bu arada dışarıdan bakmıyorum, annem de babamda en yüksek puanla alan tıp fakültelerinden mezun. Bense mühendislik okuyorum.

alican-ertas1

üniversitedeki asistanlar,herif altı üstü 4.sınıf asistan,atmadığı hava yok

niceninsolbogru

Valla kimse kusura bakmasın çoğu doğru. Çoğunun hakkı da yenmez ama bu da onlara bu kadar ego hakkını vermez. Özellikle doktorlarla ilgili herkesin savunması "sen de onun kadar o şartta çalışmadan böyle yorum kolay" olmuş. Hiç kusura bakmayın da doktorların şartlarından 10 kat beter şartlarla, 10 kat fazla vardiyayla çalışıp, onların yaşam standardından 10 katta geride yaşayan milyonlarca insan var bu ülkede. Doktorluk kutsal bir iş olabilir ama bu kimseye Tanrı rolü üstlenme hakkını da vermez. Biri de devlet memurlarını korumuş. Aman ne çok çalışıyorlar, devletin 10 kurumundan 9undan yatarak maaş alınıyor. Bir vezneye gittiğinizde bile birisi veri girişinizi yapıyor öteki parayı alıyor bir öteki de kaşe basıyor. Tek kişinin bile yatarak yapacağı işe 3 personel çalıştırılıyor. Diğer gereksiz egoluların bahsine bile gerek yok. yok dolmuş şöförü yok güvenlik, neyin egosuysa :D Ama pilotlar ve yönetmenler karizmatik şimdi ego hakları :D :D

kemal-duruk

#20-LAZ MUTEAHHITLER ...her yaptıgı bınanın Trump Tower oldugunu sanan,kırmızı suratlı,altında son model arabası olan fakat calıstıgı tedarıkcılerın paralarını zamanında veremeyen güzide,nadide şahsiyetler :)))

lews

Aha işsiz admin

Görüş Bildir