Eğitim Bakanı 'Açıklık' Getirdi: Bu Yıl Öğretmen Ataması Yok, Müfredat ise Bilimsel ve Çağdaş

 > 
344PAYLAŞIM

Ortaöğretimde yapılan müfredat değişikliğiyle evrimin kitaplardan çıkartılması uzun süredir tartışılıyor. İktidar kanadı yapılan değişikliği savunsa da birçok kişi bilimsel eğitim çizgisinden uzaklaşıldığı gerekçesiyle bunu eleştirmişti. Bugün de Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yeni müfredata ilişkin açıklamalarda bulundu. Yılmaz 'Yapılmış en demokratik, en bilimsel, en çağdaş müfredat' ifadelerini kullandı.

Yılmaz, memleketi Sivas'ın Gürün ilçesinde Ulu Cami bahçesinde düzenlenen bayramlaşma programında önce öğretmen atamalarıyla ilgili bir açıklamada bulundu.

Açıklamaya göre bu yıl öğretmen ataması öngörülmüyor.

'Yeni yeni okullar yaptık. Birçok yere bakıyoruz saray gibi okullarımız var.'

Bakan Yılmaz, Türkiye'nin iyi yolda gittiğini, yoksullukla ve cehaletle mücadelede eğitimin önemli payının olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Saray gibi okullar yapıyoruz. Niçin? Daha kaliteli eğitim vermek için. Türkiye'de derslik başına düşen öğrenci sayısını 36'dan 24'e düşürdük. Öğretmen başına düşen öğrenci sayısı da önemlidir. 28'lerden 17'ye düşürdük. 300 binin üzerinde derslik yaptık, 580 binin üzerinde öğretmen ataması gerçekleştirdik, daha kaliteli eğitim olsun diye. Fatih Projesi'ni başlattık."

Yılmaz son olarak müfredat üzerine eleştirilerin yersiz olduğu açıklamasında bulundu: 'En bilimsel müfredat...'

Daha kaliteli eğitim alınsın diye müfredatı değiştirdiklerini dile getiren Yılmaz, "Kesinlikle eskisinden daha iyi olacak. Yapılmış en demokratik, en bilimsel, en çağdaş müfredat. İstiyoruz ki evlatlarımız daha iyi yetişsin." dedi.

Peki diğer ülkelerde evrim kuramı hangi dönemde öğretilmeye başlanıyor? Merak edenleri buraya alalım 👇

'Evrim' Gerçekten Lise Öğrencilerine Ağır mı Geliyor? - onedio.com
'Evrim' Gerçekten Lise Öğrencilerine Ağır mı Geliyor? - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir