Ege Denizi'nin İnci Gibi Olduğunu Gösteren 13 Muazzam Ege Koyu

-

Ege bölgemiz, şirin köyleri, inci gibi denizi, sebzeleri ve zeytinyağıyla ünlüdür. Tamamıyla bir doğa harikası olan Ege, yazın da tatilciler tarafından en çok tercih edilen bölgemizdir. Neden mi? Çünkü az sonra bahsedeceğimiz harika koylara sahip.

1. Akvaryum Koyu - Bozcaada / Çanakkale

Sakinliği ve şahane plajlarıyla ön plana çıkan Bozcaada'da yer alan Akvaryum Koyu, deniziyle sizi mest edecek. 

Bozcaada'da neler yapılmalı daha önce bu içeriğimizde bahsetmiştik: https://onedio.com/haber/bozcaada-709621

2. Bencik Koyu - Datça / Muğla

Bencik Koyu, Gökova Körfezi ve Hisarönü Körfezi’nin arasında yer alıyor. Doğal limanlardan biri olan Bencik Koyu Datça Yarımadası’nın en dar noktası ve yatlar tarafından en çok tercih edilen koylardan biri.

3. Delikli Koy - Alaçatı / İzmir

Delikli Koy adını,dalgaların yıllar boyunca kayada oluşturduğu minik tünelin ucunda açılmış bir delikten alıyor. Kaya üzerindeki bu delikten girildikten 5-6 metre sonra denizin masmavi, serin ve berrak sularına ulaşılıyor.

4. Mersincik Koyu - Datça / Muğla

Mersincik Datça yarımadasının uç kısımlarına doğru Ege Denizine bakan koylardan birisi, mavi yolculukta Bodrum'dan kalkan teknelerin uğrak yerlerinden.

5. Patricia Koyu - Ayvalık / Balıkesir

Cunda Adası'nın arka tarafında, el değmemiş bir doğa harikası Patricia. Ormanlık ve zeytinliklerin çevrelediği Patricia, adanın kuzey ucunda yer alan iki köycüğün ortak adı aslında. Patricia, bir zamanlar Rumların yaşadığı ve güzelliğinden hiçbir şey kaybetmemiş şirin bir Ege kasabası.

6. Bademli Koyu - Dikili / İzmir

İzmir’in İncisi Bademli Köyü. İzmir'e sadece 10 km uzaklıktadır. Kara içine doğru uzunca ve geniş bir kanal gibi uzanan Bademli Köyü, bu özelliğinden dolayı Dalyan olarak da adlandırılıyor.

7. Küfre Koyu - Gökova / Muğla

Gökova Körfezi'nin Yedi adalar mevkiisinde yer alan bu şirin ve güzel koy, Denizciler için doğal bir limandır. Bu koyda harika vakit geçirebilirsiniz.

8. Kavaklıburun Koyu - Kuşadası / Aydın

Kuşadası Dilek Yarımadası Milli Parklar içinde bulunan 4 koydan en güzelidir. Denizi şahanedir. Koyda yemek yemek için bolca cafe vardır.

9. Torba Koyu - Bodrum / Muğla

Sakin bir koyken birden Bodrum'un en popüler yerlerinden biri olan Torba Koyu, her şeye rağmen güzelliğini korumaya devam etmiştir.

10. Assos Sivrice Koyu - Ayvacık / Çanakkale

Antik kent Assos'un dünyalar güzeli koyudur. Dünyanın en bakir kalmış köşelerinden biri olan Sivrice Koyunda denize zevkle gireceksiniz.

11. Cennet Koyu - Bodrum / Muğla

Adı gibi cennet bir koydur Cennet Koyu. Masmavi ve turkuaz deniziyle yeşil ormanların buluştuğu noktada yüzmekten çok zevk alacaksınız.

12. Mimoza Koyu - Karaburun / İzmir

İzmir'in en güzel koylarındandır. Dalgası ve rüzgarı olmayan bu koyun çakıltaşlı bir sahili vardır. Sakin ve kafa dinlemeliktir.

13. Bördübet Koyu - Marmaris / Muğla

Marmaris'in Hisarönü Koyuna bağlı olan Bördübet'in Doğası sizi mest edecektir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ayorka

Yapmayın arkadaşım şu Ege ve türevleri dinlenme, denize girme haberlerini. Gittiği her yeri batıran, medeniyetten uzak tiplerin gelip doğanın anasını katlettiği yerler olmasın.

gollum

Assos - Kadırga Koyu daha güzel bence :) Ama her taraf beachlerle çevrili. Dolayısıyla para vermeden denize girmek konusunda sıkıntı yaşanabilir ama zaten çok pahalı değiller.

tahsindogan

anadolunun kıraç topraklarından merhaba

erhan-armada-ozsoy

yaz kardeşim yaz hepsini bütün bölgeleri yaz.özellikle otelcilerin ve turizm işl. başkanlarını yaz nasıl mal mal konuşulurmuş onuda yaz ülkede turizm krizi var diye memleketim insanına geçiren şerefsiz otelcileri yaz. bla bla bla

osuranboga

suriyeliler görmesin =)

Görüş Bildir