Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Efsane Sıdıka Dizisinin Kendisi Kadar Efsane 13 Karakteri

227PAYLAŞIM

1. Sıdıka Saka

Sıdıka ailesi onu okutmasa da kendini geliştirmiş, kültürlü bir ev kızıdır. Ailesinin baskılarına rağmen klasik ev kızlarından olmamış, kendisine biçilen rolü reddetmiştir. Sıdıka her gün yaşadıklarını bir günlüğe yazar.

2. Safiye Saka

Sıdıka Saka'nın annesi. Efsane deyişleri ve hazır cevaplığıyla dizinin en bomba karakterlerinden biri olmuştur.

3. Samim Saka

Sıdıka'nın Fenerbahçe aşığı, karate tutkunu ağabeyidir. Kendine has tavırları ve ustasıyla yaşadıkları onu dizinin en komik karakterlerinden yapmıştır.

4. Zekeriya Saka

Saka ailesinin reisi, alkolik ve agresif bir karakterdir. Tiplemeyi başarılı oyunucu Ali Erkazan canlandırmıştır.

5. Baturalp Hoca

Samim'in "yüksek ninja" mertebesine ulaşmış senseisidir. Kiremit kırma gibi meziyetlerinin yanında Saka ailesinin halılarını döver. Safiye Saka'nın "Ninja Bey Oğlumuz" diye çağırdığı karakterin korkusu horozlardır.

6. Şon Li Hoca

Yozgatlı büyük ninja Baturalp Dinçdarı'nın hocasıdır. Dizinin ilk döneminde Selim Naşit, ikinci döneminde Erol Günaydın tarafından canlandırılmıştır.

7. Kenar

Sıdıka Saka'nın telefon sapığıdır. Şişkin cep telefonu faturasının yanında ilginç fantazileri vardır.

8. Goncagül

Saka ailesinin komşuları. Goncagül ateşte yemeği olduğunu öne sürerek evine dönerken kızı Arzum da sakarlıklarına devam etmektedir.

9. Şetaret Hala

Sıdıka Saka'nın arada sırada kocasına kızdığı içi Sinop'tan gelen halası. Şeytana pabucu ters giydirecek kadar kurnazdır.

10. Apartman Yengesi

Baturalp'in spor salonunun olduğu apartmanın yöneticisi ve diktatörüdür. Aidat toplamaya bayılır ve gürültüden nefret eder.

11. Drahşan Gudde

Diziye Apartman Yengesi yerine dahil olmuştur. Apartman Yengesi kadar sert olmasa da Baturalp Hoca'yı çıldırtmayı başarır.

12. Ezgisu

Safiye Saka'nın pek hazzetmediği Sıdıka'nın "aşk insanı" arkadaşıdır. Yakışıklı erkeklere ve burçlara ilgi gösterir.

13. Deli Zehra

Dizinin kulübede yaşayan lakabı deli ama kendisi çok akıllı bir karakteridir. Serra Yılmaz canlandırmıştır.

BONUS

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ali-alioglu4

Zehrayı canlandıran kişi Serra Yılmaz değil, Zeynep Irgattır.

tc-ahmet-ozan-sen

Kenar'ı da ilk bölümlerde Şafak Sezer, 2003'te yine o, arada Ümit Çırak oynuyordu. Şetaret halanın "Allah bir karı dört" diyen Erbakan'a oy vermiş kocası Ziya Enişte'yi Ercüment Balakoğlu canlandırmıştı. Bir de konuk oyuncu olan mafya Tengiz Tetik vardı, Bülent Kayabaş oynardı. Hapisten kaçıp kaçıp Sıdıkalara sığınırdı.

tc-ahmet-ozan-sen

Sıdıka, sonunda Kenar'dan bıkıp telefonu karakola bağlamıştır. En sonunda babası "baba oğul konuşalım" diye çağırır. -Baba oğul mu, abimden alıştın herhalde. -Hakkaten yav baba kız olacaktı. Şimdi Sıdıka, sen beni katil mi edeceksin kız, kim lan bu komser Yakup? Ne zaman seni arasam telefondan "Zeytinburnu polis karakolu benKomserYakupnasıyardımclabilirim(hızlanarak söylüyor)" diye bi lavuk çıkıyo, kim bu? -Baba valla tanımıyorum, Kenar'a karşı karakola bağlattım telefonu odur -Kenar kim o zaman? (Turkcell cıngılı bestesiyle)adım Zekeriya Saka çok güzel döverim şiddetim pek hoştur iyi tekmelerim aomm dıtırıdıt dırıdırıdırı...

tc-ahmet-ozan-sen

Ezgisu değil Elifsu olacak. Ruhsar'ın görümcesi Mihrace Yekenkülüğ oynardı. Ek olarak, Sıdıka'nın kedisi Topik, babasının aldığı teriye veya cooker kırması Lord, balıklarla ismini hatırlamadığım kuş ta (Sıdıka bir defasında babasına kızıp bu kuşu balkondan serbest bırakıvermişti)evcil hayvanat kabilinden arzıendanm ederlerdi.

pinapina2r

sıdıka'nın yayın hayatına başlayacağı gün show tv'de konuk olan hasibe özlem eren en çok bunu hatırlıyorum diziye dair.

bcb54

eski günler :)

Görüş Bildir