Minik Öğrencilerden Duygulandıran Kare: Biz Biraz Islandık ama Olsun Atatürk Islanmadı

-

Günün duygulandıran karesi Edirne'nin Tayakadın Köyü'ndeki Şehit Cem Havale İlkokulu'ndan geldi. Teneffüse çıkan minik öğrencilerin yağmur yağarken Atatürk büstüne tuttukları şemsiye gündem oldu.

Son zamanlarda Atatürk büstleri ve heykellerine yapılan iğrenç saldırılar malumunuz... Ancak bu üzücü gelişmelerin yanında insanı duygulandıran görüntüler de var.

Bu güzel karenin çekildiği yer ise Edirne'nin Tayakadın Köyü.

"Hep beraber Atatürk ıslanmasın diye şemsiye tuttuk. Biraz biz ıslandık ama olsun, Atatürk ıslanmadı."

Öğrencilerden Dilay Büyükpiliç olayı böyle anlatıyor... 

Üç öğrenci teneffüse çıkar ve o esnada yağmur başlamaktadır. Birinci sınıf öğrencisi Dilay sınıf arkadaşı Damla ve ikinci sınıfta okuyan Masal'a Atatürk'ü korumaları gerektiğini söyler ve ortaya böyle bir kare çıkar.

"Boyum büste ulaşmadığından dolayı şemsiyemi Damla'ya verdim."

Dilay boyu yetişmediği için şemsiyeyi Damla'ya verir ve minikler iki teneffüs boyu nöbet tutar. Atatürk'ü çok sevdiğini belirten İkinci sınıf öğrencisi Özge ise ""Her yağmur yağdığında çok üzülüyorduk. Yağmurda ıslanmasın diye böyle bir karar aldık" diye ekliyor.

Velilerin çektiği bu fotoğraf sosyal medyada yüzlerce beğeni alırken sosyal medyada da minikler takdirle karşılandı.

prnt.sc

Çocuklara bayram hediye ederek onları ne kadar önemsediğini gösteren Ulu Önder'in şu sözleriyle bitirelim.

"Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Allahım sizin o güzel yüreğine minik ellerinize ölürüm ben ölürüm !!!!!

berkaytml

gerçekten çok güzel davranışlar ama atamızı seviyorsak onu unutturmamalıyız ve inkılaplarını benimsetmeliyiz. oysa ki o büst sadece semboldür.

sema-takumi

sizi yetiştiren ana babaya kurban

irlilja

Yağmurun ardında bıraktığı kara bulutların arasından sızan o güneş ışığı gibisin çocuğum. Bu ülkeyi yeniden aydınlatacak olanlar sizsiniz.

logicaldoor

Tam her şeyi istedikleri gibi kontrol altına aldıklarını düşündükleri bir anda böyle bir görüntüyle karşılaşıyorlar ve dengeleri bozuluyor. Altı yaşındaki çocuğun saflığından nemalanma gayretine giriyorlar hemen. Ha, bir gün denyonun biri çıkar da Atatürk için "ona dokunmak ibadettir", "doğduğu şehir kutsaldır", "Allah'ın vasıflarını üzerinde taşıyan şahsiyet" gibi laflar eder de, Atatürkçüler bu denyoya ses çıkarmazsa o zaman diyecek bir lafınız olabilir. O vakte kadar anca kendi kendinize dellenirsiniz o kadar...

Görüş Bildir