Görüş Bildir
Haberler
Eczacılara Ceza Veren Kaymakamla İlgili Zonguldak Valiliği Açıklama Yaptı: 'Hadise 26 Kasım'da Yaşandı'

Eczacılara Ceza Veren Kaymakamla İlgili Zonguldak Valiliği Açıklama Yaptı: 'Hadise 26 Kasım'da Yaşandı'

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi kaymakamının, denetim esnasında müşteri yokken çay içen eczacılara ceza yazdığı görüntülerle ilgili Valilik'ten açıklama geldi.

Zonguldak Valiliği, olayın 26 Kasım'da yaşandığını belirtti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Zonguldak Ereğli İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu'nun ilçede denetime çıktığı sırada, girdiği bir eczanede müşteri yokken 3 eczacının çay içtiğini görmesi üzerine 'Yan yana ve maskesiz olduğu tespit edilmiştir' demesi ve eczacılar hakkında cezai işlem uygulatması çok konuşulan haberler arasında yer almıştı.

Konuyla ilgili, Zonguldak Valiliği'nden açıklama geldi.

Valilik: 'Hadise 26 Kasım 2020 tarihli denetimler sırasında gerçekleşmiştir'

Valilik: 'Hadise 26 Kasım 2020 tarihli denetimler sırasında gerçekleşmiştir'

'Bazı sosyal medya hesapları üzerinden bugün servis edilen “biz tutanak düzenleyelim, siz itiraz edersiniz” başlıklı paylaşımlarla ilgili olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

1 yılı aşkın bir süredir tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgını, gerek hızlı bulaşıcılığı gerekse bilhassa yüksek yaş grupları ve kronik rahatsızlıkları bulunan vatandaşlarımız üzerindeki ölümcül etkisi nedeniyle kamu sağlığı açısından çok ciddi bir risk oluşturmaktadır.

Covid-19 salgını kapsamında Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri üzerine Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda gerekli tedbir ve kurallar belirlenmekte ve aziz milletimizin feraseti ve fedakarlığıyla birlikte başta sağlık çalışanları olmak üzere ilgili kamu kurum ve kuruluşları tarafından toplumsal bir mücadele yürütülmektedir.

Bu kapsamda Ereğli ilçemizde de denetim çalışmaları Kaymakamlığımızın koordinesinde tüm kamu kurum ve kuruluşları, mahalli idare birimleri, meslek odaları ve kolluk kuvvetlerinden oluşturulan ekiplerimiz tarafından kesintisiz şekilde sürdürülmektedir. Denetim çalışmalarının etkinliği ve sürekliliğini takip ve kontrol amacıyla bu faaliyetlere başta kaymakamımız olmak üzere tüm daire amirlerimiz de bizzat sahada eşlik etmektedirler.

İçişleri Bakanlığımızca yayımlanan Genelgelerle esasları belirlenen denetim çalışmalarının temelini rehberlik edici fonksiyon oluşturmakta olup saha denetimlerinde öne çıkarılmak istenilen ana husus toplumsal sorumluluk çerçevesinde duyarlılığın en üst seviye yükseltilmesidir.

Kamuoyuna bugün yaşanmış gibi sunulan hadise 26 Kasım 2020 tarihli denetimler sırasında gerçekleşmiştir. Üzerinden üç aydan fazla süre geçen bir diyaloğu içerisinde bulunduğumuz kontrollü normalleşme döneminde ve esasını rehberliğin oluşturduğu dinamik denetim modeline geçilen bir sürecin başlangıcında gündeme getirmek iyi niyetli bir yaklaşım olmayıp, bu tür gerçeğe aykırı spekülatif haber ya da paylaşımlar denetim faaliyetlerinin etkinliği üzerinde ciddi riski oluşturmaktadır.

Hepimizin birbirimize karşı sorumlu olduğu, bireysel tutum ve davranışlarımızın ilin risk durumuna ve buna bağlı olarak uygulanacak tedbir seviyelerine doğrudan etki edeceği kontrollü normalleşme döneminde, temizlik, maske, mesafe temel prensipleri ile salgınla mücadele kapsamında alınan diğer tedbirlere toplumsal sorumluluk çerçevesinde tam olarak uyulmasının gündemde yer alması herkes açısından en hayırlısı olacaktır.'

Ne olmuştu?

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
127
90
9
3
2
2
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Adamın Biri

Yani?

Koray

Garıştırmayın diyor.

Filter

Eee? 26 Kasim olunca kaymakam kendi kafasina göre onlarca kişiyle eczaneye dalabiliyor ve buna rağmen ceza kesebiliyor mu?

ADNAN

Kasım'da yaşandıysa sıkıntı yok ozaman reis kusura bakma tepki verdik