Ebeveynlerimizin Çocukken Bizi Zor Durum Uçurumlarına Acımasızca Yuvarladığı 14 An

 > 
2.2bPAYLAŞIM

Böyle olsun istemeseler de söyledikleriyle ve yaptıklarıyla çocukken bizi zor durumlara düşürdüler...

1. "Yok teyzesi o daha yemez koyma"

Misafirlikte muhteşem yemekler önünde sıralıyken ve ikinci tabak için heyecanla beklerken duyulan bu söz... Yemekler yerine boğaza dizilen yumruklar...

2. Hoşlandığınız oğlanın/kızın yanındayken ondan hoşlandığınızı ima etmeleri

"Büşra kızım valla evde sürekli seni sayıklıyor bu çocuk hehehe" "Ooo bizim kızın bahsettiği Berkecan sensin demek mehehe" Yav çocuklarınızı hiç mi sevmiyorsunuz bu azabı ancak düşman yaşatır zalımlar.

3. "Misafirlere bi merhaba de"

Yılların klasik darlaması. Birçoğumuz bu cümle sonrası telef olduk ve telef olmaya devam ediyoruz.

4. Mağazada kıyafet denerken deneme kabinine dalmaları

Tam yeni pantolonu deneyeceksin, altın çıplak, perdeli kabine yapılan "giydin mi nasıl oldu" cümlesiyle zaaaaart diye yapılan dalış... Bir de kabinin kapısı mağazaya bakıyorsa iyice bittiğin andır.

5. "Evde aynısını yapıyorum yemiyorsun!"

Hayır efendim aynısını yapıyor olsanız dışarıda bunu yemek istemeyiz. Hayret bişey. Bari kimsenin duymayacağı şekilde söyleyin şunu da milletin önünde utanıp sıkılmayalım.

6. "Yavrum bak kardeş, hadi birlikte oynayın"

Ya nerden çıktı şimdi bu çocuk ana, neden beraber oynamaya zorlanıyorum baba, istesem yanına giderdim zaten di mi nasılsa çocuğum cesaret falan had safhada.

7. "Oğlum göster amcanlara pipini"

Daha çok babaların yaptığı bu "errrkek be errrrrkek evladım var" şovunun çocuklar üzerinde yarattığı tahribat araştırmalıdır. Bu cümleyi duyar duymaz gülerek pipisini sergileyen çocukların da araştırılmasında fayda var.

8. Ve herhangi bir özelliğinizi kullanmamız için darlamaları

"Hadi amcanlarla biraz İngilizce konuş", "Bak ablalara dün söylediğin şarkıyı söyle çok güzel söylüyodun", "Hadi iki gitar tıngırdat bak dayınlar o kadar uzak yoldan geldi" Yapma Volkan yapma nolursun yapma.

9. "Abisi/ablası hadi bilgisayarda oyun aç Ahmet'e"

Ömrümüzü yedin Ahmet, Mehmet, Ayşe, artık her kimsen. Odaya geçip sadece sessizce otur lütfen.

10. "Küçüüük, biraz da kardeş sallansın mı?"

O salıncakta sallanmayı deli gibi istersin; anneniz veya babanız sizin için bunu sallanan çocuktan ister ama bir yandan bunun için utanıp sıkılırsınız. O salıncakta sallanmak başta keyif bile vermez. Vicdan yaparsınız.

11. Arkadaşınız evdeyken kavga etmeleri

Başına gelen bilir bunun zorluğunu. Arkadaş da fenalardadır bu arada, bizden farklı değildir. "Ben gideyim en iyisi ya ehe" şeklinde başta ürkek adımlarla sonra topuklarını vura vura kaçar korkudan.

12. Komşu ziyaretindeyken komşunun çocuğuyla baş göz edilme

"Evlendirelim mi sizi he evlendirelim mi sizi? :D"

Gevrek gevrek gülerek yaptıkları bu espriyi bildin di mi, hani utançtan yerin dibine seyahate çıkaran, altında az da olsa ciddilik payı olan bu şakayı? Bildin bildin.

13. Sokakta oynarken akşam olmadan çağrılmak

1-2 çağrılmaya "tamaaaam!" diye karşılık verirsin, üçüncüsünde hiddetli biçimde çağrılırsın ki arkadaşların yanındaymış falan anne babanın umrunda olmaz. Bu sefer "tamam ya of" diyerek evin yolunu tutarsın.

14. "Ama bak abi/abla kızıyor di mi abisi/ablası?"

Özellikle toplu taşıma araçlarında çocuk susturma yöntemidir bu cümle. Çocuklarını elin adamıyla kadınıyla muhatap ederler ki zor duruma düşüp sussunlar. Güzel taktik aslında ama sorulan kişiden "yoo :d" şeklinde cevaplar da gelebiliyor artık bu devirde. Mesela ben veriyorum 😁

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Market kasasında anne-babanın "iki dakika bekle ben bir şey unutmuşum hemen geliyorum" diyip seni yalnız bırakması ve dökülen ecel terleri. Sıranın sana geliyor oluşu..

ahunaz

o kabin azabını ben hep yaşıyorum ya:DDD kadın bidiğin sabırsız. kabine girdiğimin 3.saniyesinde içeri dalıyo:DDD bide perdeyi açık bırakıyooo vee tüm maağaza beni izliyooo...:DDDD

doqan.ozturk

nerelerde alışveriş yapıyon :)))

mertkaya1362

4. Maddedeki ne ki bırak kabini pazarın orta yerinde pantolon denediğimi bilirim ben yüzüm kızara kızara :D

melek-ruken-nar

Key key Kibummm <3

Gizli Kullanıcı

#9 .yu yaşamayan çocuk olurmu? Pepe'nin tüm bölümlerini ezberledim komşu çocuğu gelecek diye. Tarçının arkadaşları jeneriğini tekrardan ezberledim. Boş boş söylüyorum evde duyan salak sanıyo be. Yapmayın be.

Görüş Bildir