Düzenli Botoks Uygulamasının 10. Yılında Felç Olup Yatağa Mahkum Kalan Talihsiz Makyaj Sanatçısı

-

2 çocuk annesi Belinda Hayle artık yalnız başına yaşayamıyor, yediği yemeklerde bile boğularak ölme tehlikesi ile karşı karşıya, günde 4 kez bayılma krizleri geçirdiği oluyor... Kimi zaman da yataktan kalkamayacak kadar bitkin düşüyor.  Bunların hepsi dolgu enjeksiyonu adı verilen güzellik uygulamasının bir yan etkisi olarak başladı... 

Belinde Hayle'in makyaj ve güzellik uzmanlığı ile başlayan öyküsünü sizler için The Sun'dan derledik.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/fabulous/678234...

Belinda'nın vücudu kırışıklık gidermek için yaptırdığı dolgu iğnesine karşı aşırı bir alerjik reaksiyon gösterince yüzü bu hale geldi.

48 yaşındaki Belinda, mesleki başarısını ünlü İngiliz kadınlar ile çalışırken sürdürüyor, Vogue gibi dergilerde yer alıyordu. Bunun yanısıra kendi güzelliğini de ihmal etmiyordu.

Botoks benzeri kırışıklık giderici enjeksiyonları 35 yaşında yaptırmaya başladı.

"Alnımı düzleştiriyordu, gözlerimin kenarındaki kırışıklıkları azaltıyordu ve bana dinlenmiş görünümü veriyordu. Yaşımdan daha genç görünmek çok hoşuma gitmişti. Zaten dolgu enjeksiyonları yaptırmak güzellik uygulamalarımın küçük bir parçasıydı, tırnaklarımı yaptırmak kadar basit gibiydi..." 

10 yıl boyunca bu iğneleri yaptıran Belinda, Nisan 2015'teki uygulamadan sonra oldukça farklı hissettiğini anlatıyor.

İlk anlarda korksa da, Belinda basit bir alerji yaşadığını düşünerek rahatsızlığın pek üzerinde durmamış. Zaten yüzü de bir süre sonra normale dönmüş. 

Fakat aradan geçen 10 günün sonunda, yeniden rahatsızlanmaya başlayan kadın bu kez de yaptırdığı iğneler yüzünden olduğunu düşünmemiş. 

"Sürekli yorgun hissediyordum, yürümekte bile zorlanıyordum. Kafamı bile dik tutamıyordum. Yutkunmam zorlaştı, aklımda gidip geliyordu. Cümle kurmakta zorlandığım da oldu. 

Kollarımın derisi alacalı bir renk aldı, ellerim tuhaf bir renk oldu. Sonra çalışırken kalem bile tutamaz hale geldim."

"Normalde olduğundan çok daha fazla canım yanmıştı. Hemen sonrasında da kendimi grip olmuş gibi halsiz hissettim."

O yaz birkaç kez acil servise kaldırılan kadın bir sabah uyandığında hayatının şoku ile karşılaşan kadın, korku içinde hastaneye koştu.

Belinda'nın yaşadığı tıbbi durum botülizm olarak değerlendirildi.

Peki botülizm nedir?

İngiltere Sağlık Bakanlığı'na göre botülizm, Clostridium botulinum bakterisinin ürettiği toksinlerin neden olduğu çok nadir ancak hayati tehlikesi bulunan bir durumdur. Bu toksinler, bilimin tanıdığı en etkililerinin arasında yer alır. Sinir sistemine (sinirler, beyin ve omurilik) saldırarak felce neden olurlar. 

Çoğu insan tedavi ile tamamen iyileşir, ancak felç hızlı bir şekilde tedavi edilmezse nefes almayı kontrol eden kaslara yayılabilir. Bu, vakaların yaklaşık% 5-10'unda ölümcül bir durumdur. Semptomların gelişmesi için geçen süre, Clostridium botulinum bakterisine veya toksinlerine maruz kaldıktan birkaç saat ila birkaç gün sonra değişebilir. Koşulun tam tipine bağlı olarak, bazı insanlar başlangıçta halsizlik, kusma, mide krampları, ishal veya kabızlık gibi semptomlar gösterir. 

Tedavi edilmediği taktirde, botülizm vücudun başından bacaklara yayılan bir tür felce neden olur. Semptomlar, göz kapaklarının sarkmasını, bulanık veya çift görme, yüzde kas güçsüzlüğü, yutma güçlüğü, konuşma bozukluğu ve solunum zorluğu şeklinde gözlemlenebilir.

Güzellik uygulamalarında nadir de olsa görülen bu tür alerjik reaksiyonlar tedavi edilmediği taktirde bu boyutlara ulaşabiliyor. Belinda için henüz bir tedavi bulunamadığı için eşi Alan ve 3 çocuc sürekli olarak ona bakmak zorunda.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ipek-ozcan5

Yaşlılığı ertele ertele nereye kadar kardesim hepimiz toprak olucaz ne kasiyosunuz

Gizli Kullanıcı

botoks nedir ya büyük konuşmayayımda dolgu botoks o bu şu ya sen biyolojine ters işlem yapıyosun kimyasal sokuyosun vucuduna oranda yamulur buranda yamulur ayrıca 35 yaş çok genç bu işlemler için millet 45 den sonra başlıyo şu genç görünücem takıntınız beni öldürücek pasta cila yapsan motorun km fazla olduktan sonra

askito-muyum-ben

Gün gelir o şikayet ettiğin 2-3 kırışığa deli gibi talim olursun. Her yaşın ayrı güzelliği var kardeşim yaşa geç işte.

lovely-head

yazik ama 50 yasinda ve 10 yildir 30 yasinda gorunmek icin zorluyor .gerek varmiydi?

mihail-ivanovic-kutuzov

Yazık lan kadına :(

Görüş Bildir