Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Duyu Dışı Algı Analizine Göre Sana En Güçlü Yönünü Söylüyoruz!

3bPAYLAŞIM

Bakalım insan ilişkilerinde en güçlü özelliğin ne?

Duyularını derinlemesine analiz edecek bir soru ile başlayalım...

Duyusal sızıntı analizleri sırasında incelenen temel konu başlıkları şöyle:

  • Aklıma gelen birinin tam aynı günde aradığı olmuştur.

  • Zaman zaman dejavu yaşarım.

  • Yolda yürürken arkamdan birinin geldiğini doğru hissedebildiğim olmuştur.

  • İnsanların iyi veya kötü olduğunu rahatlıkla anlayabilirim.

  • Rüyalarım sık sık doğru çıkar.

  • Karar almadan önce mantığıma değil, duygularıma güvenirim.

1. Bu yargılardan kaç tanesi senin için de geçerli?

2. 'His' kavramının anlamı senin için aşağıdakilerden hangisiyle ifade edilebilir?

3. Aşağıda şıklardan hangisinde sana göre 'Gelecek' kavramı daha iyi açıklanmıştır?

4. Zihinsel yönlenimizin nasıl işlediğini anlamaya çalışalım. Durdurulamaz bir cisim hareket ettirilemez bir cisme çarparsa ne olur?

Hareket ettirilemeyen cisim hareket eder.
Durdurulamaz olan cisim durur.
Durdurulamaz cisim durur, hareket ettirilemez cisim hareket eder.
Birbirlerini nötrleyerek yok olurlar.

Bundan sonraki soruları hızlı bir şekilde ve aklına gelen ilk yanıtı işaretleyecek şekilde cevaplamanı istiyoruz..

5. Yeni tanıştığım insanda ilk fark ettiğim şey;

6. Gerçekten zevk aldığım son filmde şunlar vardı;

7. Bir sorunu çözerken, büyük olasılıkla;

Farklı olası çözümleri gözümde canlandırırım.
Bir çözüme ulaşıncaya dek kendi kendimle konuşurum.
Huzura kavuşana dek durum üzerinde düşünüp taşınırım.
Zihnimde bir yanıtın belirmesini beklerim.

8. Son olarak; bu görselin sana çağrıştırdığı rengi seç bakalım.

Zihin Okuma!

Sen bir bakışta insanların aklından geçenleri okuyabiliyorsun! Karşındakilerin hareketlerini, mimiklerini fazlasıyla doğru yorumluyor, sana yalan söyleyip söylemediğini ya da ne anlatmaya çalıştığını hemen fark edebiliyorsun. Aslında bu yeteneğin gelişmiş zekandan kaynaklanıyor. Zaman zaman her şeyi bu kadar net görebilmek seni yorsa da bu halinden gayet memnunsun!

6.His!

Senin en büyük silahın gelişmiş 6.hissin! İyi veya kötü herhangi bir şey muhakkak senin içine doğuyor ya da gördüğün rüyalar sık sık gerçek oluyor. Zaman zaman bu özelliğin seni ve çevrendekileri korkutsa da bir yandan da hoşuna gidiyor. Çünkü hislerine güvenerek hareket ettiğin hiçbir şeyden pişman olmuyorsun, özellikle de insanlar konusunda!

Empati!

Senin bu hayattaki en büyük gücün; empati yeteneğin! Karşındaki kim olursa olsun kendini onun yerine koyabildiğin için kimseyi yargılamıyorsun. Bu özelliğin sayesinde ilişkilerinde daima ortak noktayı bulabiliyor herkese uyum sağlayabiliyorsun. Aynı zamanda elinden geldiğince insanlara yardım etmeye sorunlarını çözmeye çalışıyorsun. Hal böyle olunca da sosyal çevren tarafından oldukça sevilen bir insan haline gelmişsin.

Yaşam Enerjisi!

Senin bu hayattaki en önemli gücün yaşam enerjin! Duruşun ve daima pozitif oluşunla hayranlık uyandırıyorsun. Ne yaşarsan yaşa karşına çıkan her olayda olumlu bir taraf görmeye ve bundan ders almaya çalıştığın için doğal olarak hayat enerjin hep yüksek. Bu kadar optimist biri olduğun için özellikle de insan ilişkilerin oldukça kuvvetli ve çevren tarafından çok seviliyorsun. Bu yüzden de sensiz herhangi bir ortam ya da aktivite düşünülemiyor!

İkna!

Sen çevrendeki insanların her hareketini adeta kitap gibi okuyor ve zamanı geldiğinde herhangi bir konuda onları ikna edebilmek, etkileyebilmek adına bunlardan faydalanıyorsun. Ancak bunları yaparken karşındakini manipüle etmiyor onun ne hissettiğini veya hissedeceğini de düşünerek hareket ediyorsun. Bu da seni özellikle insan ilişkilerinde oldukça kuvvetli biri haline getiriyor!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ayka-liyeva

empati

basak-1903

empati

tipikteraziii

Empati! Senin bu hayattaki en büyük gücün; empati yeteneğin! Karşındaki kim olursa olsun kendini onun yerine koyabildiğin için kimseyi yargılamıyorsun. Bu özelliğin sayesinde ilişkilerinde daima ortak noktayı bulabiliyor herkese uyum sağlayabiliyorsun. Aynı zamanda elinden geldiğince insanlara yardım etmeye sorunlarını çözmeye çalışıyorsun. Hal böyle olunca da sosyal çevren tarafından oldukça sevilen bir insan haline gelmişsin.

cigdem18

4. soruda hareket eden cisim duran cisme çarpıp geldiği yöne doğru hareket eder bu sayede durdurulamayan cisim harekete hareket ettirilemeyen cisim durmaya devam eder şıkkını aradım

celikayse26

İkna çıktı. As önce aklıma gelen bi olayda ikna yeteneğimin ne kadar iyi olduğunu düşünüyodum docms9cksnd

Görüş Bildir