Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Duygusal Bir Kalbe ve Şüpheci Bir Zihne Sahip Olan Her İnsanın Yakından Tanıdığı 20 Durum

-

Aslında hepimiz biraz öyle değil miyiz sevgili dostlar? Sadece bazılarımız bu durumu biraz fazla abartarak kalp/beyin ikiliğinde sürüklenip duruyor. İşte bu insanların sıklıkla yaşadığı 20 şaşmaz durum:

1. Her ne kadar insanların iyi yönlerine odaklanmaya çalışsanız da sık sık onların samimiyetinden ve söyledikleriyle ne ima ettiğinden şüphe duyarsınız.

2. Aldığınız iltifatlara inanmak istersiniz ancak yine de beyniniz bu sözlerde bir art niyet aramayı bırakmaz.

3. Birlikte olduğunuz insan hafta sonu için şehir dışına çıkacağını söylediğinde bunu olağan karşılamış gibi yaparsınız ama size yalan söyleyip söylemediğini anlamak için yapılmadık stalk bırakmazsınız.

4. En yakın arkadaşınızın yeni arkadaşına oldukça kibar davranırsınız ancak içten içe onu kullanıyor olabileceğinden şüphelenirsiniz.

5. Değer verdiğiniz insanlarla alakalı herhangi bir konuyu kolaylıkla geniş kapsamlı bir soruşturmaya dönüştürebilirsiniz.

6. Beyninizi mi, yoksa kalbinizi mi dinlemeniz gerektiğinden asla emin olamazsınız. Onlar iki farklı kutuptur ve ikisi de sizi kendi tarafına çekmeye çalışmaktadır.

7. Kalbinizi dinlemeye karar verdiğiniz zamanlarda, beyniniz sizi şüphe ve karanlık düşüncelerle doldurur.

8. Ve eğer beyninizi dinlerseniz, kalbiniz hiçbir zaman doyuma ulaşmaz.

9. İnsanlara tavsiye verirken bilge bir kişiliğe bürünürsünüz ancak bu tavsiyelerin hiçbirini kendi hayatınızda uygulayamazsınız.

10. Hemen hemen her şeyle aranızda aşk-nefret ilişkisi vardır.

11. En yakın arkadaşlarınız da dahil herkesin sırlarınızı başkalarına anlatabileceğini düşünür, bundan korkarsınız.

12. Karşınızdaki insanlarla empati kurabilir, duygularını paylaşabilirsiniz ancak doğruyu söyleyip söylemediklerine duyduğunuz şüphe hiçbir zaman bitmez.

13. Kurduğunuz yeni arkadaşlıklarda karşınızdakine kendinizi açmak istersiniz ancak onlara güvenip güvenemeyeceğinizden asla emin olamazsınız.

14. Çoğu insan sizin dengesiz biri olduğunuzu düşünür çünkü bazı günler kalbiniz, bazı günler ise beyniniz dizginleri ele almaktadır.

15. Bir arkadaşınız yazdığınız mesaja cevap vermediğinde kafanızda tüm felaket senaryolarını döndürmeye başlarsınız ancak cevabı aldığınız anda bunların hepsi uçup gider ve mantıksız davrandığınızı fark edersiniz.

16. İnsanları affetmeyi bilseniz de size yaptıklarını asla unutamazsınız ve aynı şeyleri tekrar tekrar yapmalarını beklersiniz.

17. Çoğu konuda kendinize haksızlık eder, kendinizi gereksiz yere suçlarsınız.

18. Hem sezgileri kuvvetli hem de zeki bir insan olduğunuz için çoğu zaman ya çok fazla hisseder, ya da çok fazla düşünürsünüz.

19. Birisi size kötü bir şey yaptığı zaman geçmişe gider ve size ilişkiniz boyunca yaptığı tüm kötü şeyleri hatırlarsınız. Zamanında görmezden gelmişsinizdir ancak beyniniz tüm olanları kayıt altına almıştır.

20. İnsanlar size genellikle dedektiflik, avukatlık vb. meslek alanlarına yönelmenizi tavsiye eder ancak bunları yapamayacak kadar duygusal bir insan olduğunuzu yalnızca siz bilirsiniz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
madammecoco

Ben

Gizli Kullanıcı

çok illet bir durum bide sanki zihninin arkasında sürekli çalışan bi işletim sistemi varmış gibi çoğu zaman durdurulamaz düşünceler :-)

nebusimdi

Lise edebiyat sınavında sorunun cevabını bilemeyince cevap kağıdında bildiğin top çevirirdik. Bir iki cümleyi evirip çevirip 10 cümle haline getirirdik. Maksat cevap kağıdı dolsun. Tabii, hoca yemezdi bunu. Ama biz kendimizi kandırırdık, yapacak bişey yok.

7kedi7eti7

az önce hayatımı okudum ya la...

Başlıklar

aşk
Görüş Bildir