Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Düşünce Kalıplarını Yıkan '4661m2-Hapishanede Sanat' Adlı Projeden 18 Fotoğraf

 > 
567PAYLAŞIM

Hayatta ikinci şanslar önemlidir. Aslında hapishaneler de bu sebeple vardır. Genel algının aksine hapishaneler, suçlu insanları bir deliğe tıkıp toplumda soyutlamak için var edilmemişlerdir. Asıl amaç suçlu insanları rehabilite edip topluma yeniden kazandırmaktır. Bu noktada suçun mahiyeti de önemlidir. Yanlış anlaşılmasın toplumda infial yaratan suçlardan bahsetmiyoruz. Aklınıza baklava çaldıkları için hapishaneye gönderilen çocuklar örneğini getirebilirsiniz. Velhasıl, çoğu hapishanenin, fiziki şartlarıyla insanları rehabilite etmekten oldukça uzak bir durumda olduğunu da belirtmek gerekir.  '4661m2-Hapishanede Sanat' adlı projede işte bununla ilgili. İsveçre'de bulunan Lenzburg hapishanesinin, proje sayesinde hem içi hem de dışı bambaşka bir kimliğe bürünmüş. Projenin sahibi 'NEWERCREW' adlı ve bünyesinde Malik, Note, Onur, Chromeo, Shark, Ata Bozaci, Robert Proch, Nevercrew, Mizzo, Daniel Zeltner, David Monllor, Benjamin Solt, Lain, Ti, Sarah Parsons gibi önemli sokak sanatçılarına barındıran bir grup. Haklarında daha fazla bilgi almak ve çalışmalarını takip etmek için behance hesaplarını takip edebilirsiniz.

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fefifofu

ne yağni projenin amacı hapsaneyi güzel bi yer gibi gösterip herkesi hapsemi atmak . şerefsizim aklıma gelmişti :D

kocaelispor

o mahkumların iç dünyaları bunlar

Gizli Kullanıcı

şaane...!

Görüş Bildir