Durum Ne Olursa Olsun Dünyada Kadınları Kesinlikle İlgilendirmeyen 11 Şey

18PAYLAŞIM

Kadınlar olarak dünyada sadece bir eşya olduğumuzu; dünyadaki hiçbir şeyin bizi ilgilendirmediğini artık kabullenmemiz gerekiyor sanki. İşte bir kadın olarak hiçbirimizi ilgilendirmeyen durumlar.

Not: Bu elbette bir ironi yazısıdır.

1. Siyaset

Dünya geneline baktığımızda zaten birçok kadının siyasetten uzak durduğunu görebiliyoruz. Ablacım ne işin var orada senin?

2. Protesto

Herhangi bir konu için sokağa çıkıldığında, bu kalabalık elbette erkeklerden oluşur. Çünkü kadınların yorulmasına gerek yok, onların haklarını da centilmen erkekler savunabilir.

3. İş Dünyası

İş dünyasında kadın olmak hem hala ilginç, hem de zor. Hem iş adamı kelimesinin yanında iş kadını kelimesi hala çok zayıf ve etkisiz duruyor.

4. Bilim

Bir erkeğin ilgi alanı bilim olabilir, ancak bir kadının olamaz. Küçük yaşlarda belirlenen ilgi alanlarına yönelmeyip bilime yönelen kadınlar için itinayla zorluklar çıkarılır. Kadınlar ancak bilim konulu stok fotoğraflarda süs olabilir.

5. Spor

Elbette spor yapmak, dünyadaki popüler spor müsabakalarını takip etmek de erkeklere özel. Kadınsan spor sevemezsin, seviyormuş gibi yapabilirsin. En fazla da fantezi kurbanı olursun.

6. Teknoloji

Son teknolojiden, elektronik aletlerden ancak erkekler anlar. Kadınlar olsa olsa onları bozar, o yüzden teknolojiye hiç bulaşmamak daha iyi.

7. Kadın Hakları

Bir kadın olarak yapabilecekleriniz, yapamayacaklarınız, giyecekleriniz ve giyemeyeceklerinizin elbet bir savunucusu çıkar, siz işinize bakın.

8. Ekonomi

Aslında bu da iş dünyasından çok farklı bir şey değil. Tüm dünyada para kazanan kadın sayısı oldukça az. Kadınlar para harcasın yeter, kazanmak zorunda değiller.

9. Müzik

Popüler müzikten bahsetmiyoruz tabii ki. İyi bir dinleyici olmaktan bahsediyoruz. Elbette her konuda olduğu gibi müzikte de yüksek zevk sahibi olan herkes erkektir. Bir kadının müzik zevki olması için ya erkek arkadaşının izinden gitmesi, ya da piyasa yapmaya çalışması gerekir.

10. Eğitim

Kadınların okuması bile çoğu zaman formalite icabıyken, bir de bunu abartması ve akademisyenliğe filan yönelmesi olacak iş değil.

11. Medya

Sinema ve televizyon gibi sektörlerde kadının yeri belli. Kitleleri etkileyen bu sektörlerde bir kadının kalıcı ya da yönetici pozisyonlarında olması neredeyse mümkün değil. O yüzden uzak durmakta fayda var.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ohyes

sebebi neydiki şimdi?

naz-matur

İRONİ neden sinir bozmaya neden olacak şeyleri sunuyorsunuz? çoğu kişinin hoşuna gitmedi

Gizli Kullanıcı

İroni ama, sen böyle yaparsan salak gibi hiç bi b.. yapamazsın!

hisestra

KOMİK(!)

sinems88

ironi, tamam da amacı ne? Vakit kaybı!

Görüş Bildir