Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünyanın İsrail'e Tepki Göstermesi İçin Gerçekleşmesi Gereken 5 Şey

 > 
11bPAYLAŞIM

İsrail'in Gazze'ye karşı saldırısına dünya yine bildiğimiz gibi tepki gösteriyor. Sert şekilde kınıyor, biraz daha özenli olması konusunda telkinde bulunuyor ve en önemlisi "İsrail'in kendini savunma hakkına" saygı gösteriyor. Peki İsrail ne yaparsa Amerika ve Avrupa başta olmak üzere dünya tepki gösterir? Bunu bulmaya çalıştık.

1. İsrail'in müslümanlığı kabul etmesi

Aklımıza gelen ilk sebep bu oldu. Eğer İsrail müslümanlığı kabul eder ve saldırılarına devam ederse dünyanın sert tepkisi ile karşılaşabilir. Zira petrol kaynaklarının bir müslüman ülke tarafından komple ele geçirilmesi, Ortadoğu'da kimyasal silaha sahip bir müslüman devletin olması Amerika'nın, Avrupa'nın hiç işine gelmez. Yani olur da İsrail müslüman olursa dünya tepelerine çöker.

2. İsrail'in Avrupa'yı ve hatta Amerika'yı da etkileyebilecek bir kimyasal silah kullanması

Tamam, Gazze dediğin yer müslümanların yaşadığı bir yer, Ortadoğu desen hakeza öyle ama İsrail Avrupa'yı ve hatta Amerika'yı da etkileyebilecek bir kimyasal saldırı yaparsa işte o zaman yandı. Hoş böyle bir silah İsrail'in kendisini de etkiler ama onlar kullanmadan önce panzehirini de hazırlamış olacaklarından dünya üzerinde bir tek kendileri kalır ve huzuru bulurlar. Ama dünya buna izin verir mi? Öldürecerksen müslüman öldür, bizimle işin ne? diye yine çökerler tepelerine.

3. Dünya medyasına petrole bulanmış, telef edilmiş hayvan görüntülerinin yansıması

Off bittiğinin resmidir gerçekten. Dünya ölü bebek bedenlerine, parçalanmış çocuk cesetlerine bir dereceye kadar tahammül gösteriyor da (!) petrole bulanmış bir karabatak... Haritadan silerler adamı. Duyarlı insanlar ne de olsa.

4. İsrail'in Ortadoğu'daki tüm zengin petrol yataklarına el koyması

Tamam, sivil, çoluk çocuk öldürüyorsun ama bu kadarı da fazla yani O petrol hepimizin, Avrupa'da depoların dolması, Amerika'da enerjinin akması lazım. Hastane bombala, okul bombala, top oynayan çocukları bombala da petrolle işin ne? Orayı yıkarlar

5. İsrail'in Ortadoğu'da kimseyi bırakmayacak şekilde katliama girişmesi

Oha! Mal satacak, petrol kuyularında üç kuruşa çalışacak kimse kalmazsa Ortadoğu'nun bir anlamı yok yani. Dünya derhal duruma el koyar ve pazarlarının, kölelerinin yok olmaması için tüm gücünü seferber eder. Gazze'yi yak yık neyine yetmiyor ki? Hasta mıdır nedir?

İsrail'in Ortadoğu'da başka ülkeleri de işgal etmesi...

Şaka şaka bunun hiç etkisi olmaz adamlar kendini savunuyor olabilir neticede!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
abdulhamid-akdeniz

burdan onedio yöneticilerine sesleniyorum ndn benim içeriklerim uzun zamandır onaylanmıyor?!

acilin

Yayınlasanıza lan. Severim ben bu yazarı.

csav00

Ya da israil bir heykeli parçalasın kesin biter

akinaton

onediodan taktir edilecek bir paylaşım,iyi tespit,eline sağlık editör abi

acilin

Arapların İsrail'e tepki göstermesi ve müdahale etmesi için gerçeklesmesi gereken şeyler: Yok

Görüş Bildir