Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünya Üzerindeki En Mutlu ve En Mutsuz 10 Ülke

 > -

Dünya üzerindeki her ülkenin insanı bulunduğu coğrafyada çeşitli sebeplerden dolayı mutlu ya da mutsuz olabilir. Bu galeride mutlu ve mutsuz olan 10 tane ülkeyi sizin için derledik.

Kaynak: http://www.businessinsider.com/the-10-ha...

Eğer bir Latin Amerika ülkesinde yaşıyorsanız Gallup'un yayınladığı son rapora göre gezegendeki en mutlu insan olma ihtimaliniz daha fazla. Yıllardır ilk defa bir araştırma firması, Latin Amerika'daki insanların daha mutlu olduğuna dair bir kanıya vardı. Grafikte de görmüş olduğunuz üzerede çoğu ülke Latin Amerika'dan. Bu grafiği oluşmak için 143 ülkeden çeşitli yetişkin bireylere 5 adet soru sorulmuş. Gelen cevapların %70'i insanların gülümsemek, iyi davranılmak, saygı görmek gibi olumlu duygularla sıkça karşılaştığını gösteriyor. 2014'ün indeksi 71. Gallup bu eğrinin seneler içinde istikrarlı olduğunu söylüyor. Ayrıca bu araştırma Dünya Mutluluk Günü'nde yayınlanmış

Latin Amerika Ülkeleri mutluluk içerisindeyken, en düşük miktarda mutlu olan ülkeler hiç de sürpriz olmayacak şekilde savaşın ve kaosun olduğu ülkeler. Örneğin Afganistan ve Sudan, hatta Sudan ikiye bölünmüş durumda Sudan ve Güney Sudan olmak üzere. Ayrıca Gallup geçen senenin en mutsuz ülkesinin Suriye olduğunu belirtmiş fakat 2014 yılında Suriye bulunmamakta. Çünkü 2014 yılındaki araştırma Suriye'deki orantılar kesin çıkana kadar sonuçlanmış. Bölgesel olarak Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesi sadece mutsuz insanların olduğu ülke olarak rapor edilmemiş ayrıca negatif düşüncelerin de en çok olduğu yer olarak rapor edilmiş durumda.

Gallup tarafından rapor edilen bu araştırma, 15 yaşından itibaren daha yaşlı insanlara doğru 1,000 yetişkinle yapılmış. Global seviye hata payı %1 miş. Fakat tek bir ülkeyi ele aldığımızda hata payı artmakta, bazıları % 2.1 oranında bazıları ise %5.3 oranında

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
balancecode

yalaaaannn..biz çok mutluyuz elhamdülillah.şükür et olsun bitsin.sakın ha kurcalama..

sheldoncooper

halbuki dört dörtlük ülkeyiz, neden mutsuzuz anlamış değilim....

pala-raki

"Kimse bizim mutluluğumuzu test etmeye kalkmasın." - A. Davutoğlu

remziye28

türkler çok mutsuz...niye ki acep?

Gizli Kullanıcı

bu araştırmayı tübitak'a inceletmişler, yalanmış beyler. hepsi montajmış. inanmayın.

Görüş Bildir