Görüş Bildir
Haberler
Düğün Salonları Açıldı Mı? Düğünler Yapılabiliyor Mu?

Düğün Salonları Açıldı Mı? Düğünler Yapılabiliyor Mu?

Koronavirüs sebebiyle en çok zarar gören işletmelerin başında da düğün salonları geliyor. Pandemi sebebiyle düğünler uzun süredir yapılamıyor. İçişleri Bakanlığı, tam kapanma sonrası 1 Haziran’a kadar yürürlükte olacak yasakları geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Evlenmeyi bekleyen çiftler, düğün salonlarının açılıp açılmadığını merak ediyor. İşte bakanlığın genelgesinde düğün salonlarıyla ilgili kısım…

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Düğün Salonları Açıldı Mı?

Düğün Salonları Açıldı Mı?

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve salgının seyrinde yaşanan gelişmeler göz önüne alınarak 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’ten 1 Haziran 2021 Salı günü saat 05.00’e kadar uygulanmasına karar verildi.

Kademeli normalleşme döneminde; hafta içerisinde yer alan günlerde (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma) 21.00­-5.00 saatleri arasında, hafta sonları ise Cuma günleri saat 21.00’den başlayıp, Cumartesi ve Pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve Pazartesi günleri saat 05.00’de tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Kademeli normalleşme sürecinde evlendirme işlemlerinin gerçekleştirilmesine devam edilmekle birlikte halen uygulanmakta olan nikah ve nikah merasimi şeklindeki düğünler ile nişan ve kına gibi etkinliklerin yapılmaması uygulaması, 1 Haziran 2021 tarihine kadar devam edecek.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın