Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Down Sendromlu Bebeğin Reklamda Oynaması Reddedilince Başlatılan İlham Verici Kampanya

18bPAYLAŞIM

Çocuğu Down sendromlu olduğu için bir ajans tarafından reddedilince, annesi Meagan Richter Nash Facebook'ta #changingthefaceofbeauty hastagiyle bir kampanya başlattı. Haberimizi sizin için Daily Mail'den derledik. 120.000'den fazla paylaşım alınca, çocuğu reddeden ajans ve kıyafet mağazası annesini arayarak teklifte bulundular.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/news/article-...

Karşınızda 15 aylık Asher! Kendisi dünyalar tatlısı bir bebek.

Bir kıyafet mağazasının reklam filmi için çocuk oyuncu aradığını öğrenen anne Meagan, çocuğunun fotoğraflarını ajansa gönderdi. Ancak ajanstan gelen cevap özel ihtiyaçları olan çocukların arzu edilmediği oldu.

Ajansa, kıyafet firmasının özellikle böyle bir istekte bulunup bulunmadığını sorduğunda ajansın cevabı hayır oldu. Sadece öyle varsaymışlardı.

Annesi Asher'in boyunun, gözlerinin ve saç renginin kriterlere uyduğunu hatta çocuğunun her gün o mağazanın kıyafetlerini giydiğini söyledi.

Ancak annesi pes etmeye niyetli değildi. Bunun üzerine oğlunun Crystal Barbee tarafından çekilmiş fotoğraflarını Facebook'a yükledi.

Ve şunları yazdı: "Pes etmiyoruz. Bu yakışıklı çocuk #güzelliğindeğişenyüzü'nün ne olduğunu dünyaya göstermeye hazır. OshKosh B'gosh için modellik yapmayı çok isteriz."

Arkasından bir sürü insan hikayesini paylaştı ve beğendi. Meagan bu hafta firmayla görüştüğünü ve sonucunu yakın zamanda öğreneceklerini belirtti.

"Amacım kesinlikle OshKosh'u kötülemek değil. Sadece engelli çocukların çağımızda karşılaştığı problemlere değinmek istedim. Onu bu paylaşımlar için reklam yüzü olarak kullanmalarını istemiyorum. İstediğim şey ona değer vermeleri ve bu reklam kampanyasına ne kadar faydalı olabileceğini görmeleri. Asher kameralar için yaratılmış gibi. Sadece fotoğraflara bakmanız yeterli."

Annesinin de söylediği gibi Asher mutlu bir çocuk ve gülümsemekten hiç çekinmiyor.

Onun gibi mutlu bebekler engelleri yüzünden hayattan asla geri kalmamalı. ☺

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nilayn

kıyamam sana canım benim. onların beyni sendromlu pislikler.

fuldensonmez

KIYAMAM SANA BEN GÜZELLİK:):):) ALLAH KİMSENİN BAŞINA VERMESİN AMA BÖYLE EMPATİ YAPAMAYAN İNSANLARIN DA AZCIK İNSANLIK ÖĞRENMESİNİ İSTİYORUM AÇIKCASI...

babahakki

Masum sözünün %100 gerçeği .

sbl-kskc

Ajansın cvb yanlış tamamda annesi de fırsattan istifade çocuğun özel durumunu kullanıyo sanki

dilek-

Bu çocuklar güneş gibi maşallah.Herkesten çok daha fazla parlıyor

Görüş Bildir