Donald Trump'ın Bizdeki İz Düşümünün Ali Ağaoğlu Olduğunu Gösteren 11 İlginç Benzerlik

1.1bPAYLAŞIM

Amerika'da başkanlık seçimlerini Donald Trump'ın kazanmasının ardından sosyal medyada Trump ve Ağaoğlu karşılaştırması başladı. İlk başta insanın "Yok canım ne alaka?" diyeceği bir takım benzerlikleri bulduk. Biraz da zorladık ama biz yaptık oldu!

1. Trump Bey, kısa mesafe yerlere gitmek için uçağını çıkartmıyor. Trafikten tiksindiği için kendisinin bir kaç tane helikopteri var.

Elbette Ali Ağaoğlu da markete ve işe giderken helikopter kullananlardan; ya ne olacaktı? Oğluna "Ferrari çok hız yapıyor, al bunla git" diye uçak aldığını da unutmayalım.

2. Donald Bey, sevenleri ile selfie çektirmeyi de pek seviyor. Kendisi her şeye dokunamadığı için telefonu tutan genellikle başka birisi oluyor.

Mr. Ağaoğlu ise "Durun durun bi selfie çekelim" akımına inananlardan. Kendisi telefona dokunmaktan tiksinmiyor ve selfie çekerken, selfie pozu çekenleri çeken bir fotoğrafçı kullanıyor.

3. "Madem zenginim, neden golf oynamıyorum?" diye düşünen Trump Efendi, boş zamanlarında elit arkadaşlarıyla golf oynamaya bayılıyor. Kendisi Alman göçmeni bir Amerikalı.

"Her şeyim var ama bir şeyler eksik..." diye düşünmüş olması muhtemel Ağaoğlu birey de golf oynuyor çünkü o da zengin. Kendisi Trabzon göçmeni bir İstanbullu.

4. Küçük bir ülkenin geçimini sağlayacak kadar ederi olan arabaları tercih eden Trump, plakalarına soyadını vermeyi çok seviyor. Arabaları adeta kütüğüne işletiyor.

Soyadının tamamı plakalara sığmayan Ağaoğlu Bey, plakalarına soyadını çağrıştıran nick name veriyor. Çünkü parasıyla değil mi kardeşim?

5. Trump Bey, objektifler önünde helaline olan sevgisini göstermekten çekinmiyor. Küçük bir buseyi hanımından esirgemiyor.

Ali Bey de kameralar karşısında sevdiceğine "Gülü susuz seni aşksız bırakmam" diye yaklaşıp düşmanları çatlatıyor.

6. Donald Trump da mutluluğu evliliklerinde aramaktan yorulan bir kısmetsiz. Onun da başından "ortanca hanımım" diye sayabileceği 3 evlilik geçti. Şimdiki karısıyla iyi gibiler.

Ağaoğlu Bey'in de başından geçen evlilikler pek yüzünü güldürmedi. Bu yüzden aşk hayatının hızı bir miktar baş döndürüyor. Şu anki sevgilisiyle iyi gibiler, pilates yapıyorlar.

7. Donald, aileden gelen zenginlikten ötürü müteahhitlik, dış ticaret ve rent a car işleriyle uğraştı. En sevdiği şeylerden biri de kule dikmecilik.

8. Ağaoğlu Ali de iş adamlığının doruk noktasında olduğu için kule dikmekten hoşlanan bir deli yürek.

9. Donald Trump'ın saç renginde, küllü sarı içerisinde beyaz balyajlar hakim. Hareketli fönü tercih ediyor ve genellikle tarzını değiştirmiyor.

Ali Bey'in saç rengi ise daha doğal bir görünüm sağlayan doreli sarı. Sadece önlere kısmi fön kullanıyor.

10. Trumpgiller tabii ki 3+1 sobalı dairede oturmuyor. Tüm şehri kuş bakışı gören rezidansları var. Semt onların, ev kira değil. Çocukları oyun olsun diye aslana biniyor.

Ali Bey'in kafası rahat çünkü oturacağı evi kendisi yapıyor. O da bütün şehre yukarıdan bakıyor, sıkılınca başka yerdeki evine geçiyor. Semtini kendisi yaptı.

11. Trump seçim propagandası sırasında "Make America Great Again (Amerika'yı yeniden muhteşem yapalım)" sloganını kullandı.

Ağaoğlu Bey, yaptığı evleri satmak için reklamlarda "Ben yaptım oldu!" dedi.

İşler giderek karışmaya başladı yalnız fark ettiyseniz...

Daha fazla mizah için Onedio Goygoy sayfasını Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
murat-delen1

Jennifer Lawrencem (bitanem) bile HİLLARY i destekleimiş,kendi pyd ye silah yollicam demişti aslında baş geçenler çoğu emperyalist, Trumpda Irkçı diyorlar sevmedim,,Meksika duvarını yakında okyanuslara da örer :)

scoob

reklamda diyor ya birdee.''Daha ne yapayım'' daha ne yapcan zaten başka bişi yapma:D

boris-mancov

teknelerınede aynısını yapıyor karsının teknesınde calısan bı tanıdıgım var onlarda da aga1 aga2 aga3 vs vs. gıdıyor eger ustunde aga ve numara yazılıysa bılınkı o agaoglunundur.

leylam

İşte bu galeriyi bekliyodum :D :D

portlekgoz

ali ağaoğlu evli değil mi hala ben mi yanlış biliyorum

Görüş Bildir