Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dolar Fırlasa Altın Zirve Yapsa Bile Ekonomik Krizden Alnının Akıyla Çıkabilecek 13 İşletme

 > -

1. Kahvehane

Karbonatlama yöntemiyle hem çay demleme hızında artış, hem de bardağa düşen organik çay oranında düşüş sağlanacak. Sıkça tercih edilen bir uygulama.

2. Marangoz

Halihazırda marangozlar zaten iş yapmadığı için ekonomik dalgalanmaları da hasarsız atlatmaktadırlar. Ne çıkarım ne batarım felsefesiyle icra edilen bu geleneksel iş kolu her şarta ve duruma uyum sağlamakta uzmanlaşmıştır.

3. Ekmek Fırını

Yüzlerce yıldır gözlemlediğiz gibi halkımız bu üründen vazgeçmemektedir. Değil ekonomik kriz tsunami vursa bile bu sektörde yaprak kıpırdamayacaktır.

4. Züccaciye

Kriz boyunca dükkanı kapalı tutma yöntemiyle rahat bir şekilde ayakta
tutunabilinecek bir ticari kol.

5. Sütçü

Su katma ve güğüm küçültme yoluyla ekonomik kriz kayıpsız olarak atlatılabilir. Hatta bu kaos ortamında ekstra kâr bile elde edilebilir.

6. Terzi

Paça daraltma piyasasında kusursuz bir denge olduğu için +1 lira zam ile kriz sorunsuz şekilde teğet geçilecektir.

7. İnternet Cafe

Herkesin bir akıllı telefon ya da bilgisayar sahibi olmasıyla tamamen TSK’ya hizmet eden bu kurumlar kemik bir kitleye seslendiği için krizle uzaktan yakından bir etkileşim içine girmeyeceklerdir.

8. Halı Saha

Oyuncu sayısı artırımına gidilerek ne kadar zam yapılırsa yapılsın oyuncular yine aynı fiyattan müsabakalarına devam edebilecektir. (not: oyun kalitesinin düşmesi ve kalecinin para vermeden oynayacak olması hesaba katılmamıştır.)

9. Manav

Geleneksel bir yöntem olarak çürük ürün yerleştirmesi. Üzerinde çok fazla durmamıza gerek yok.

10. Kartonpiyerci

Marjinal bir ihtiyaç olduğu için piyasa fiyatı oluşmamıştır. Her türlü çılgınca oynamaya açık bir sektör.

11. Konfeksiyon

Bu sektörde tam olarak ne döndüğü belli olmadığı için ekonomik krizle başa çıkabileceğini düşünmekteyiz. Elimizdeki tek veri çalışanların sanayi devrimini ilk dönemine benzer uygulamalarla karşılaştığı. İnsanı değil de üretimi odak noktasına koyan konfeksiyonlar kölelerin kürek çektiği gemilerin günümüz dünyasına bir yansıması adeta.

12. Alternatif Erkek Giyim

Yeni trendler belirleyerek tüketicinin yönelimini değiştirme yöntemi. Piyasanın canlanmasıyla sürümden kâr edilecek.

13. Berber

Enseye usturayla ani girişle müşterinin ense kıllarının tekrar çıkma hızını yükselterek aynı kişinin bir sonraki berber ziyaretini yakın zamana çekme amacıyla traş edilmesi. Bununla birlikte traş makinesinin de elektrik maliyeti azalacaktır.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kairos-teknoloji

Sizi Türkiye'de ilk defa uygulanan bir iş fırsatıyla tanıştırmak istiyorum. •İnsanları ikna etmek zorunda kalmak •Satış yapmak zorunda kalmak •Pazarlamacı gözü ile bakılmak •Toplantılara misafir getirmeye çalışmak Bu olumsuzlukların bir tanesinin bile olmadığı,sadece interneti kullanarak inanılmaz rakamlar kazanabileceğiniz bu iş fırsatını lütfen inceleyin.bilgilendirme odamıza hemen bilgilerinizi doldurun saat 22:00-24:00 arası odamıza tekrar girip sesli olarak bilgilendirme yapılacaktır .ODAMIZIN LİNKİ: www.yuzde250kar.xyz

Görüş Bildir