Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Doğanın Tüm Renklerini Hoyratça Kullanan Küçük Ülke: 35 Nefis Görselle Zanzibar

 > 
765PAYLAŞIM

Zanzibar veya Zangibar, Afrika kıtasının doğusunda Tanzanya'ya bağlı iki adadan oluşan özerk yönetilen bölge. Zangibar, Şiraz'dan gelen İranlı göçmenler tarafından kurulmuştur. Adı "zencilerin sahili" anlamındaki Farsça "zangi bar"dan gelir. 

Ana ada Zangibar ve Pemba Adası adası olmak üzere iki adadan oluşan yönetsel bölgenin başkenti Stone Town'dır. Ekonomisi, baharat üretimi ve turizme dayalıdır. Zanzibar asıl adı "Farrokh Bulsara" olan Queen grubunun solisti Freddie Mercury'nin doğum yeri olması ile de ünlüdür. Mercury , başkent Stone Town'da doğmuştur. Zangibar dünyanın önde gelen baharat üreticilerindendir.

Her ne kadar yöre insanının yaşam seviyesi çok yüksek olmasa da Zanzibar, doğada mevcut tüm renkleri cömertçe kullanan, eşsiz bir doğaya sahiptir. İşte o renk cümbüşünden küçük bir kesit.

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

20. 

21. 

22. 

23. 

24. 

25. 

26. 

27. 

28. 

29. 

30. 

31. 

32. 

33. 

34. 

35. 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
jubilation

Şu manzaraya karşı açıcan bir 70'lik yakacaksın bir üçlü oh.

feyk

zanzibar, yanlis hatirlamiyorsam farscadan geliyor. zenci bar yani zenci plaji demek. bu ismi karanlik gecmisinden aliyor. arap islam kole ticaretinin ana damarlarindan biriydi. afrikadan toplanan koleler zanzibar uzerinden islam cografyasina, osmanliya kadar dagitiliyordu.

muslimahmuge

Hahahah bunu burda görünce çok sevindimm :) Benim yaşadığım ülkenin adası burası Tanzanya'nın Zanzibar Ada'sı :))

isvicre-cakisi

Biriniz beni buralardan herhangı bıyere atıp orda unutabilir mi ?

phesus

dandik şehirlerde yaşadığımızı sanıyoruz

Görüş Bildir