Doğallık Göze Battı! MTV Video Müzik Ödülleri'ne Makyajsız Katılan Alicia Keys Eleştiriliyor

-

Özellikle son zamanlarda gündeme gelen kadınlara medya üzerinden dayatılan güzellik algısı bu defa ünlü müzisyen Alicia Keys ile haber oldu. Katıldığı MTV video müzik ödülleri gecesinde makyajsız bir şekilde kameraların önünde boy gösteren Alicia bir yandan çok beğenilirken bir yandan da sert eleştirilerin hedefi oldu. Haberin detaylarını Buzzfeed'den derledik.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/stephaniemcneal...

Pazar günü gerçekleştirilen ve müzik dünyasının yıldızlarının geçit yaptığı VMA gecesinde Alicia Keys'in yüzünde makyajdan eser yoktu ve harika görünüyordu.

Pazar günü gerçekleştirilen ve müzik dünyasının yıldızlarının geçit yaptığı VMA gecesinde Alicia Keys'in yüzünde makyajdan eser yoktu ve harika görünüyordu.
Pazar günü gerçekleştirilen ve müzik dünyasının yıldızlarının geçit yaptığı VMA gecesinde Alicia Keys'in yüzünde makyajdan eser yoktu ve harika görünüyordu.

Son zamanlarda sık sık makyajsız görüntülenen Alicia, Lenny Letter'a yazdığı açıklamada doğal güzelliğini memnuniyetle kabul etmek için bunu tercih ettiğini açıklamıştı.

Bunu ilk olarak albüm için birlikte çalıştığı fotoğrafçının onun makyajsız fotoğraflarını çekmesine izin verip vermeyeceğini sorduğunda fark etmiş...

Alicia Lenny Letter'da hislerini ve kazandığı cesareti şöyle açıklıyor; 

"Kendimi güçlü hissettim çünkü asıl niyetim kendi kendine gerçekleşmişti. Kendimi dinleme, yıllar boyunca ördüğüm duvarları yıkma, amaçlarla dolu olma ve kendim olma arzum! Evren kendime verdiğim o sözleri dinliyordu ya da sonunda ben artık evreni dinliyordum, her nasıl olduysa, bu makyajsızlık hali böyle başladı. Yeni şarkım "In Common" için Paola'yla birlikte çektiğimiz fotoğraf çıkınca, benim gerçek ve işlenmemiş halime cevap olarak gelen makyajsız selfieler ile birlikte yankılanan şey gerçekti. 

Tanrıya umarım ki bu bir devrimdir.

Çünkü artık gizlemek istemiyorum. Yüzümü, aklımı, ruhumu, düşüncelerimi, hayallerimi, mücadelemi, duygusal gelişimimi. Hiçbir şeyi."

Alicia kendi Instagramı üzerinden de ödül gecesinde paylaşımlar yaptı.

Gelen yorumlar genellikle destekleyici ve pozitifti.

Alicia Keys VMA'da ortaya çıkmış ve kadınlara doğal olarak MAKYAJSIZ bir şekilde ne kadar güzel görünebileceklerini gösteriyor. Evet Kraliçe! Evet

Bu hiç makyajsız hali Alicia Keys nereye giderse gitsin onun ışıldamasına sebep oluyor.

Fakat, dünya acımasız! Twitter üzerinde bir çok kullanıcı Alicia Keys'i bu tercihi yüzünden yerden yere vurdu.

Alicia Keys ve bu "makyajsızlık hareketi" sinir bozucu ve bir hayal ürünü

Yorumlar oldukça kalp kırıcıydı desek yalan olmaz.

Biraz parlatıcı sürseydi, biraz kapatıcı sürseydi veya makyajlı ya da makyajsız fark etmez berbat görünüyor gibi yorumlara karşı yine onu savunanlar oldu. 

Bir destekçisi "Bu iğrenç, bırakın kadını yaşasın." diye isyan etti.

Hatta makyaj yapmamış olduğuna inanmayanlar bile oldu.

Alicia Keys makyaj yapmış. BENDEN SÖYLEMESİ.

Hem inanmıyorlar hem de makyajsızlığı yeterli bulmuyorlardı.

Hepimiz BB kremi kullandığını biliyoruz, ayrıca bu etrafta dolaştığın bitkin görünüşünün makyaj yapmamakla ne alakası var?

Yine de çoğu kişi Alicia'nın tercihinin ve doğallığının arkasındaydı. Biraz sert bir dille olsa da...

Twitter'ın bütün çirkin kadınları Alicia Keys'in makyaj yapması gerektiği konusunda şikayet ediyorlar. Kendi özgüvensizliklerinizi başkalarının üzerine atmayı bırakın.

Şüphesiz, ünlü sanatçının doğal oluşunu benimseyip saygı duyanlar çok daha fazla.

Alicia Keys'in yapması gereken tek şey, makyajsız ve gülümseyen bir fotoğrafını "Amacımı açık ve net hale getirdiğiniz için teşekkür ederim." yorumuyla birlikte paylaşmak.

İşte size bu yorumu haklı çıkaracak bir Alicia Keys gülümsemesi!

"Kurdela" sayfamızı Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tunahandolunay1

Müzik budur ya

cutemurderer

siz makyajsız mahmut abi oluyosunuz diye kadın makyaj yapacak değil.

sinem-turan1

zaten alicia keys bundan sonra makyajsız olucağını makyaj yapmayacağını söylemişti bunlar daha neyin tepkisi kadının kendi kararı vede saygı duymak lazım yani

umut-utku-ozdemir

onun kararı. ve bence haklıda

milkandcookies

Ne bileyim yani, ne diyeceksin Ne diyecegine, deyip demiycegine Hiç biseyine deyene, kim ki kim kim Kimse kimseyi dinleye Ne bisey anlatabilirsin, ne dinleyene olur

Görüş Bildir