Görüş Bildir
Haberler
Doğalgaz Yardımı: Doğalgaz Yardımı Kimlere Verilecek? Başvuru Nasıl Yapılır? Doğalgaz Yardımı Ne Kadar?

Doğalgaz Yardımı: Doğalgaz Yardımı Kimlere Verilecek? Başvuru Nasıl Yapılır? Doğalgaz Yardımı Ne Kadar?

Doğalgaz yardımı başvurusu başladı mı? Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği doğalgaz yardımı desteği başvuruları merak konusu oldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bir zamanlar kömür yardımı olarak verilen yakıt yardımının 2022 yılında doğalgaz desteği olarak ödeneceğini 2021'in son günlerinde açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısının ardından dile getirmesiyle bir anda gündeme oturan Doğalgaz fatura desteği yardımı günlerdir vatandaşlar tarafından araştırılıyordu. Peki doğalgaz yardımı kimlere verilecek? İşte konuya ilişkin bilgiler haberimizde...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yen, yılın ilk günlerinden beri vatandaşın gündeminden düşmeyen doğalgaz desteği yardımının detaylarını duyurdu. Bakan Yanık'ın ihtiyaç sahiplerine yönelik ısınma desteği kapsamında doğal gaz yardımı yapılacağını açıklamasıyla birlikte gündeme gelen Doğalgaz yardımı desteği ne kadar, başvurular nereden ve nasıl yapılır sorusunun cevabı da netleşmiş oldu.

Doğalgaz Desteği Kimlere Verilecek?

Doğalgaz Desteği Kimlere Verilecek?

İhtiyaç sahiplerine hane başına yapılan kömür yardımının yanı sıra doğal gaz yardımının da hayata geçirileceğini hatırlatan Yanık, bununla ilgili çalışmalarda son aşamaya gelindiğini söyledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile çalışma yürüttükleri bilgisini veren Yanık, şubat ayının ikinci yarısından itibaren başvuruların yapılabileceğini, martın ikinci yarısından itibaren de ödemelerin gerçekleştirileceğini anlattı.

E- DEVLET DOĞALGAZ YARDIMI SORGULAMA EKRANI

Doğalgaz Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Doğalgaz Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bakan Yanık, sosyal yardım başvurularının e-Devlet üzerinden ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla yapılabileceğini belirtti. Doğal gaz ödemelerinin nasıl yapılacağına ilişkin bilgi veren Yanık, ödemenin hak sahibinin PTT kartına yatırılacağını bildirdi.

Doğalgaz Yardımı Ne Kadar?

Doğalgaz Yardımı Ne Kadar?

Hedef 4 milyon haneye ulaşmak. Öyle ki kömürün 2 katından fazla hane sayısı. Senelik 3 milyar liralık bir destek öngörülüyor. Yani, ödemelerimiz ısıl haritaya göre belirlenmiş 450 lira 1150 lira arasında değişiyor bölgesine göre. Belirtilen tarihleri geçmemek, eğer mümkün olursa daha erken sürelerde yapmak için yoğun bir gayret gösteriliyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın