Görüş Bildir
Haberler
Diyanet Başkanı Erbaş Açıkladı: 'Tam Kapanma Sürecinde Camilerde Cemaatle Namaz Kılınacak'

Diyanet Başkanı Erbaş Açıkladı: 'Tam Kapanma Sürecinde Camilerde Cemaatle Namaz Kılınacak'

Ulaş
28.04.2021 - 15:08

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, tam kapanma sürecinde camilerin açık olacağını belirterek, 'Bu kapanma günlerinde camilerde cemaatle namaz kılınacak' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Diyanet TV ekranlarından canlı olarak yayınlanan ‘İyilik Vakti’ programının konuğu oldu.

Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) yardım faaliyetleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Başkan Erbaş, İdlib’te insanların çok zor şartlar altında yaşadıklarını belirterek, “3,5 milyon insan, derme çatma çadırlarda elektrik, susuz, yani insan için ihtiyaç olarak gördüğümüz ne varsa onların olmadığı bir mekanda yaşadığını düşününüz. İşte biz, Türkiye Diyanet Vakfı olarak devletimiz olarak başka sivil toplum kuruluşları olarak ne kadar insana ulaşabiliyorsak onların hiç olmazsa zaruri ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz” dedi.

Başkan Erbaş, tam kapanma sürecinde camilerin açık olacağını belirterek, şöyle konuştu 👇

Başkan Erbaş, tam kapanma sürecinde camilerin açık olacağını belirterek, şöyle konuştu 👇

“Bu kapanma günlerinde camilerde cemaatle namaz kılınacak. Kapanma günleri bundan önce de oldu. Camilerimiz açık. Teravih namazı hariç cuma ve vakit namazlarımız kılınıyor. Şu bir yıldır defalarca sokağa çıkma kısıtlamaları yaşadık. Şimdi 17 gün sürecek bir tam kapanma yaşıyoruz. Ne olur milletimiz, bu fedakarlığı madem yapıyoruz, çok titiz davranalım, dikkat edelim. Mesafeye, tedbirlere, maskeye, mesafeye, temizliğe ve diğer tedbirlere riayet edelim. Bütün kardeşlerimize buradan tavsiye ediyorum, rica ediyorum. Bu hastalıktan bir an önce kurtulalım inşallah.”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
111
90
16
8
2
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Kzlt

Diyanet mutasyonu. Bu yüzden normalleşme-kapanma gibi kısıtlamalara palavra diyoruz. Toplum sağlığını falan düşündükleri yok, Suudi Arabistan kabeyi kapatmış... Devamını Gör

ayy

ben hava almak için açık havaya sahile inemiyorum ama millet kapalı mekana gidip namaz kılıyor?

Ercan

''Bu ülke delilerle , gerizekalılarla , ruh hastalarıyla doludur.''