Görüş Bildir
Haberler
Diyanet Ankara Barosu Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu: 'Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik'

etiket Diyanet Ankara Barosu Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu: 'Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik'

Diyanet İşleri Başkanlığı, Ankara Barosu hakkında 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama', 'Nefret ve ayrımcılık' ve 'Hakaret' suçlarından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Diyanet İşleri Başkanlığı I. Hukuk Müşaviri Selami Açan tarafından, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verilen suç duyurusu dilekçesinde, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Ankara Hacı Bayram-ı Veli Camiinde, 'Ramazan: Sabır ve İrade Eğitimi' konulu Cuma hutbesi anımsatıldı. Erbaş'ın hutbede 'Ey insanlar! İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lûtîliği, eşcinselliği lanetliyor. Nedir bunun hikmeti. Hastalıkları beraberinde getirmesi ve nesli çürütmesi. Yılda yüzbinlerce insan gayri meşru ve nikâhsız hayatın İslami literatürdeki ismi zina olan bu büyük haramın sebep olduğu Hiv virüsüne maruz kalıyor. Geliniz, bu tür kötülüklerden insanları korumak için birlikte mücadele edelim' şeklinde halka İslam'ın evrensel emir ve mesajlarını ilettiği bildirildi.

Ankara Barosu'nun açıklamasına da yer verilen dilekçede şu ifadeler yer aldı👇

Ankara Barosu'nun açıklamasına da yer verilen dilekçede şu ifadeler yer aldı👇

'Şüphelinin, kamusal görevlerinden dolayı Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş'a ve başkalığımıza yönelik; tahkir edici, küçük düşürücü, alaycı ve hakaretamiz söylemiyle kamu görevlisine alenen hakarette bulunduğu tespit edilmiştir. Din konusunda toplumu aydınlatmakla görevli, halk nazarında saygın ve itibarlı, önder konumundaki Diyanet İşleri Başkanımıza alenen hakaret eden şüpheli hakkında re'sen 'kamu görevlisine alenen hakaret’ suçundan soruşturma ve kovuşturma başlatılması kamusal önem arz etmektedir. TCK'nın 122, 125, 216 ve 131'inci maddeleri  uyarınca, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ederek veya aşağılayarak toplumda nefret ve ayırımcılığa yol açarak kamu çalışanına görevinden dolayı alenen hakaret eden şüpheli baro ve  yetkili organları hakkında soruşturma ve kovuşturma başlatılarak şüphelilerin  cezalandırılmasını arz ve talep ederim.'

Dilekçe ile Ankara Barosu hakkında, 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama', 'nefret ve ayrımcılık' ve 'hakaret' suçlarından suç duyurusunda bulunuldu.

Dilekçe ile Ankara Barosu hakkında, 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama', 'nefret ve ayrımcılık' ve 'hakaret' suçlarından suç duyurusunda bulunuldu.
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
212
133
67
27
11
8
6
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Can_Can

Sen İNANCINA göre birilerine ayrımcılık yapıp bir takım sıfatları layık görüyorsan başkaları da KENDİ FİKİRLERİNE göre sana laf söyleyebilir. Ne güzel iş yaa... Devamını Gör

Ibrahim Dogan

O kimseyi aşağılamamış.Kimse de onu aşağılayamaz.Laf ta söyleyemez.

Ibrahim Dogan

Çok doğru söylemiş Ali Erbaş.

Bilirkişi Raporu

Halka hakaret ve iftira etmek kin ve düşmanlığa tahrik etmek değil de halkı savunmak mı tahrik?