Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Disney Yapımları Hakkında Hiçbir Yerden Öğrenemeyeceğiniz 22 İlginç Sır

-
Abone ol

Disney animasyonları hepimizin çocukluğunda büyük bir yere sahip. BuzzFeed'den derlediğimiz bilgilere göre, bu yapımlar birçok sır saklıyor.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/jonmichaelpoff/...

1. New York'ta bulunan Radio City Music Hall tiyatrosu, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler gösteriminden sonra, bir sürü çocuk korkudan altına işediği için tüm tiyatro koltuklarının kumaşını değiştirtmek zorunda kaldı.

New York'ta bulunan Radio City Music Hall tiyatrosu, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler gösteriminden sonra, bir sürü çocuk korkudan altına işediği için tüm tiyatro koltuklarının kumaşını değiştirtmek zorunda kaldı.
New York'ta bulunan Radio City Music Hall tiyatrosu, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler gösteriminden sonra, bir sürü çocuk korkudan altına işediği için tüm tiyatro koltuklarının kumaşını değiştirtmek zorunda kaldı.

2. Beyoncé, Tiana rolü için seçmelere katılmayı reddetti ve rolü yine de alacağını düşünüyordu.

3. Külkedisi, Belle ve Tiana'nın uzun eldiven giymesi, kraliyet ailesinden biriyle evlendiklerini simgeliyor.

Ancak kraliyet ailesinden biri olarak doğan prensesler uzun eldiven takmaz.

4. Aurora (Uyuyan Güzel), ekranlarda yalnızca 18 dakika görünmesine ve 18 repliği olmasına rağmen resmi bir Disney prensesi.

5. Kayıp Balık Nemo, bilimsel olarak doğru yansıtılsaydı, Nemo'nun babası, annesi öldükten sonra cinsiyet değiştirip kendi yavrusuyla çiftleşirdi.

6. Bazı araştırmacılar, peri masalının orijinal halinde Külkedisi'nin ayakkabılarının kürkten yapılma olduğunu ve çeviri hatası yüzünden cama dönüştürüldüğünü düşünüyorlar.

7. Animatörler, her Pixar filmine 'A113' yazısını gizliyorlar. Bunun sebebi, işi öğrenmeye başladıkları California Institute of the Arts'taki dersliklerine güzel bir gönderme yapmak.

8. Kritikler, Aslan Kral'ın tamamıyla sahtekarlık olduğunu düşünüyorlardı. Çünkü 1960'ların animesi olan Kimba the White Lion ile inanılmaz benzerlik gösteriyor.

9. Besteciler, The Jungle Book'ta akbabaları The Beatles grubunun seslendirmesini istemiş, ancak planları asla hayata geçememiş.

10. Disney, Robin Hood'u yaratırken önceki animasyonlarından yararlanarak yalnızca 5 milyon dolar harcadı.

11. 101 Dalmaçyalı'da toplam 113.760 film karesi bulunuyor. Bu karelerde de köpekler üzerinde toplam 6.469.952 benek var.

12. Ursula, Divine adındaki dragden esinlenerek yaratıldı.

13. Alaaddin de Tom Cruise model alınarak yaratıldı.

14. Tangled, şu ana kadar yaratılmış en pahalı animasyon.

15. Walt Disney'e Pamuk Prenses onuruna verilen Oscar'ın yanında yedi adet cüce Oscar vardı.

16. Monsters Inc.'te Boo'nun gerçek adı Mary.

17. Mickey, Donald, Goofy ve Kermit; Küçük Deniz Kızı'nın daha ilk sahnelerinde Kral Triton'un giriş yaptığı anda görünüyorlar.

18. Animatörler, Güzel ve Çirkin'in son sahnesinde zaman ve paradan tasarruf edebilmek için 30 yıllık Uyuyan Güzel animasyonunu geri dönüştürdüler.

19. Kayıp Balık Nemo çıktıktan sonra palyaço balığı satışındaki artış, bazı bölgelerde nesli tükenme riskine sokmuştur.

20. Disney animatörleri, lim yeşilini kötülüğün sembolü olarak kullanır.

21. Fantasia'daki sihirbazın adı Yen Sid, yani Disney'in tersten okunmuş hali.

22. Son olarak, Kayıp Balık Nemo'daki büyük beyaz köpek balığı Bruce, adını Jaws'da kullanılan mekanik köpek balığından almış.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
simonpaula

ben köpek balığında altıma sçıyordum. birden ekrana yakınlaşıyordu alagavatı.

raifcan-bozdemir

Şaşırdım valla

Gizli Kullanıcı

Siz bir yerden öğrendiğinize göre demek ki sizden başka öğrenilecek yerler de varmış. Hem A 113'ü ben biliyordum. Demek ki gerçekten varmış.

blackfrost

Eğer kayıp balık Nemo bilimsel gerçekleri yansıtsaydı balıklar konuşamazdı.

kimnedemiski

Abi 12. maddede niye travesti dediniz. Burası çekirdek çitlediğiniz kapı önünüz mü sizin? Transeksüel o.

hestia

Düzeltilmiş

kimnedemiski

Evet drag yazılmş.

Görüş Bildir