Görüş Bildir
Haberler
Rüya Tabirleri Ayağınızda: Rüyada Kedi Görmek Ne Anlama Geliyor?

Rüya Tabirleri Ayağınızda: Rüyada Kedi Görmek Ne Anlama Geliyor?

Gökçenur Satır
05.04.2018 - 12:24 Son Güncelleme: 21.06.2022 - 22:29

Rüyalar hayatımızda pek çok şeyi ifade etmektedir. Rüyaların hayat hakkında yol gösterici olduğuna inanmayanların yanı sıra, gördüklerinin pek çok anlam ifade ettiğini düşünenlerin sayısı oldukça fazla. Psikolojik olarak pek çok görüşe göre rüyada kedi görmenin anlamı olumsuz şekilde yorumlanabilse de değişen kültürler ve yapılara göre bu anlam değişebilir. İnsanın hisleri ve yaşantısı, rüyasında gördüğü olguları yorumlamasında yardımcı olur. Rüya tabirleri açıp karıştırmaktansa hepimiz rüyamızın anlamını internette sorguluyoruz. Rüyasında kedi gören ve bunu araştıran insan sayısı da oldukça fazla. Kim bilir belki rüyada kedi görmek size yeni şeylerin haberini veriyordur. Biz de rüyada kedi görmenin ne anlama geldiğini sizler için derledik…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Rüyada Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedi görmek pek çok yorumcuya göre, kişinin çocuk sahibi olacağı şeklinde yorumlanır. Aynı zamanda rüya sahibinin kadın ve evli olması durumunda; eşinden dolayı birtakım sıkıntılar yaşayacağına, çevresindeki insanlar ile arasının bozulacağına delalet eder.

Kedi figürü aynı kahve falında olduğu gibi; nankörlük, ara bozma gibi anlamları ifade eder. Rüyada görülen kedi, içinde bulunulan duruma ve olaya göre laubali, samimiyetsiz ve iki yüzlü bir erkeği de temsil eder.

Farklı yorumculara göre çocuk sahibi bir kadının rüyasında kedi görmesi; çocuğuna karşı fazla zorlayıcı bir tutum gösterdiğini, eğitim açısından çocuğunu daraltacak davranışlar sergilediğini ve bu konuda gereksiz bir çaba sarf ettiğini işaret eder.

Bazı yorumlarda kedi görmek zinadan meydana gelen ve ıssız bir yol üzerinde bırakılmış bilinmeyen kız çocuğuna işaret eder.

Bazı yorumlarda kedi görmek zinadan meydana gelen ve ıssız bir yol üzerinde bırakılmış bilinmeyen kız çocuğuna işaret eder.

Eğer ruhunuz daralmışsa ve mutsuzluğa doğru adım adım ilerlemekle meşgulseniz, bu doğru.

Rüyada Kedi Saldırması Ne Demek?

Rüyada Kedi Saldırması Ne Demek?

Kedilerin varlıkları her zaman altıncı hislerle bağlantılı olarak görülür. Kediler sezgileri yüksek hayvanlardır. Bu sebeple rüya sahibinin kendisine kedi saldırdığını görmesi; sezgileri konusunda daha dikkatli olması ve onları dinlemesi aynı zamanda kendine daha iyi bakması gerektiği anlamına gelir.

Rüyanızda kedi gördüyseniz ciddi hastalıklar sizi bekliyor olabilir.

Rüyanızda kedi gördüyseniz ciddi hastalıklar sizi bekliyor olabilir.

Rüyanızın detayına indiğimizde kedi ile kavga ettiyseniz, bu ciddi hastalıkların göstergesi olarak yorumlanır. Eğer gördüğünüz rüya sabah saatleri içerisindeyse, 6 gün ila 666 gün arasında devam edecek ciddi bir hastalık geçirebilirsiniz.

Rüyada Kedi Kovalamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada Kedi Kovalamak Ne Anlama Gelir?

Rüya sahibinin rüyasında kedi kovalaması, kendisini sorumlu hissettiği yanlış davranışlar, inançlar ya da fanteziler olarak yorumlanır. Kedi kovalamak, kanıtlanmamış bencil inançları ifade eder. Rüyasında kedi kovalayanların gerçek yaşantılarında başarısız oldukları düşüncesi olduğu şeklinde yorumlanır. Diğer tabirlere göre ise kedi kovalamak para, güç ya da öbür insanlardan daha üstün olma gibi tanrısal inançlara delalet edebilir.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Güzel günler ve evlilik yolunda doğru adımlar da sizi bekliyor olabilir

Güzel günler ve evlilik yolunda doğru adımlar da sizi bekliyor olabilir

Eğer rüyanda kedi taşladıysanız güzel günler geçireceksiniz. Hayırlı bir kısmet ile yoluna devam edecek ve evliliğin hemen ardından yüzünde nurlar ile doğan bir çocuk sahibi olacaksınız.

Rüyada Sarı Kedi Görmek

Rüyada Sarı Kedi Görmek

Rüyada görülen sarı kedi özgürlük temsilidir. Rüya sahibi hayatının kontrolünü ele almaya çalışan ve özgürlüğünü arzulayan biridir. Bağlılık fikrinden nefret eden bu kişi çevik ve esnek yapısıyla içinde bulunduğu sorunlu durumlardan çıkmayı çok iyi bilir. Rüyada görülen sarı kedi, farklı ve yeni yöntemler öğrenmek veya bir tutumu değiştirmek durumunda kalmaya delalet eder.

Rüyada Eve Beyaz Yeni Kedi Girdiğini Görmek

Rüyada Eve Beyaz Yeni Kedi Girdiğini Görmek

Rüya sahibinin haneye yeni doğan beyaz kediler görmesi, eve az ama sık aralıklarla para gireceği şeklinde yorumlanır. Aynı zamanda kedilerin çiftleştiğini gören rüya sahibine bolluk ve bereketin geleceği söylenir. Yeni doğmuş beyaz kedi her zaman bereketi ifade eder.

Rüyada Yavru Kedi Görmek Ne Demek?

Rüyada Yavru Kedi Görmek Ne Demek?

Rüyada görülen yavru kedi, kişiye yardımcı olacak bir bahçıvan, temizlikçi ya da benzeri biri gibi yorumlanır. Rüya sahibinin işlerini basitleştiren ve gündelik koşuşturması esnasında yetişemiyor olduğu işlere koşacak, eksik kalan durumları tamamlayacak ve arkasını toplayacak birinin varlığına işaret eder. Diğer bir yoruma göre ise rüyayı gören kişinin birinden vefasızlık göreceğini tabir eder.

Rüyada Yavru Kedi Sevmek

Rüyada Yavru Kedi Sevmek

Rüyasında yavru kedi seven kişi, kendiyle barışıktır. Çoğu yorumcuya göre rüyada yavru kedi seven kişi hayata olumlu yönden yaklaşır ve en kötü durumlarda bile her zaman bir umut besleyerek yoluna devam edebilir.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Rüyada Yavru Kedi Beslemek

Rüyada Yavru Kedi Beslemek

Yavru kedi beslediğini gören rüya sahibi, zamanında yardım etmiş olduğu kişiler tarafından gelecekteki iş yaşantısında parasal anlamda destek göreceği şeklinde yorumlanır. Daha öncesinde yardımcı olduğu bu kişilerin, her durumda maddi desteklerini eksik etmeyecekleri söylenir. Aynı zamanda rüya sahibinin de yardımsever biri olduğu ve ihtiyaç sahiplerinin yanında olduğu şeklinde yorumlanır.

Rüyada Dişi Kedi Görmek

Rüyada Dişi Kedi Görmek

Rüyada görülen dişi kedi, kişiye aynı anda hem fayda hem de zarar sağlayacak bir duruma işaret eder. Farklı yorumlar değerlendirildiğinde dişi kedi, kötü karaktere sahip bir kadın ile karşı karşıya kalınacağını gösterir.

Rüyada görülen dişi kedi eğer evcilse; bu rüya sahibinin içindeki sıkıntılarını aşacağını ve bunlardan kurtulacağını ifade edebilir. Eğer sokak kedisi ise; çevresinde yer alan bir kişinin kendisine yönelik tutumu sonucu problemli bir durumda yer alabileceğini gösterir.

Rüyadaki evcil dişi kedinin tırmaladığını görmek, yaklaşık bir senelik zaman dilimi içerisinde rüya sahibinin mutluluk ve huzura erişeceğini ve bunun kalıcı olacağını anlatır. Aynı zamanda eve gelecek bereketin işaretçisidir.

Fakat bir diğer yorumcuya göre rüyadaki dişi kedi iki yüzlü ve kurnaz bir kadın olma şeklinde de açıklanabilir.

Rüyada Siyah Kedi Gördüm Ne Demek?

Rüyada Siyah Kedi Gördüm Ne Demek?

Siyah kedi gören rüya sahibinin; yakın bir dönem içerisinde herhangi bir sebebe tabii olarak, anlatılamayacak kadar sıkıntılı ve huzursuz bir hissiyatla başa çıkmak durumunda kalması beklenir. Siyah kedi gören rüya sahibi, diken üstünde geçireceği bir dönem yaşayacağını anlamalıdır. Rüya sonrasında yaşanılan sorunlardan kurtulmak ve çıkış noktası bulmak adına çaba gösterilmelidir.

Rüyada Beyaz Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Beyaz Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Beyaz kedi görmek, rüya sahibinin çok yakın bir dönemde aile ve iş yaşantısında sorunlu ve sıkıntılı bir döneme gireceğine delalet eder. Rüyasında beyaz kedi gören kişi, azim ve sabır ile bu sorunları aşacaktır. Beyaz kedi gören rüya sahibi, sorunlar karşısında sabırlı olması durumunda refaha kolayca kavuşacaktır.

Rüyada Beyaz Kedi Yavrusu Görmek

Rüyada Beyaz Kedi Yavrusu Görmek

Rüyada görülen beyaz kedi yavrusu, kişinin iş yaşantısındaki kazancının ve iş bolluğunun azalacağına ve bu duruma karşı tedbir almazsa zor bir dönem geçireceğine işaret eder. Aynı zamanda rüyayı gören kişi; yakınındaki eş, dost ve akrabalarından biri ile sorun yaşayacağını anlatır.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Rüyada Beyaz Kedi Yavrusunu Sevmek Ne Demektir?

Rüyada Beyaz Kedi Yavrusunu Sevmek Ne Demektir?

Rüyasında beyaz kedi seven kimse; yaptığı bazı hatalar sebebiyle yolunda giden işleri kendisinin zora soktuğunu ve bu yüzden sorun yaşadığına işaret eder. Kendi yarattığı sorunların kişiyi sıkıntılı ve üzüntülü bir döneme sokacağını ifade eder. Aynı zamanda diğer bir yoruma göre ise rüyada beyaz kedi sevmek, aile içinden birinin büyük bir üzüntü yaşayacağı yönünde yorumlanır.

Rüyada Konuşan Kedi Görmek

Rüyada Konuşan Kedi Görmek

Rüya sahibinin konuşan bir kedi görmesi onun duygusal yönden fantezilere bağlı olduğunu ya da daha fazla objektif olması gerektiğini ifade eder. Aynı zamanda hayatını başka insanlara karşı ifşa etmeye korktuğu bir yalan etrafında yaşandığı da yorumlanır.

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
167
83
69
52
51
40
26
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

Rüyada kedi görmek hırsıza işaret eder. Rüyamda ne zaman kedi görmüşsem ya bi gece öncesinde ya da bi gece sonrasında evden bi şey çalınmış veya eve gizlice ... Devamını Gör

Mehmet Kayra Yetgin

çok bişey hatırlamıyorum daha yeni kalktım ve araştırmaya başladım rüyamda uyuyodum yerde ufak bi odamız vardı orda uyuyodum içeri 3 tane kedi girmişti bene ... Devamını Gör

aneanem rüyasında ramsesi görmüş ve ramses öldü :( ama o gördüğünde ramses kayıptı öldüğünü bilmiyorduk.