YouTube’un Dikey Video Problemine Android Çözümü

 > 
5PAYLAŞIM

Dikey videolar, uzun süredir Google’ın rahatsız olduğu bir konuydu. Kullanıcıları dikey video çekmekten vazgeçirmeye çalışan Google, YouTube’un doğal dengesini bozan bu formatı engellemeyi başaramayınca, başka bir yöntem buldu.

YouTube Android uygulamasına yakında gelecek gibi görünen güncelleme ile dikey YouTube videoları, normal YouTube penceresi içinde, kenarları siyah küçük bir video ekranı olarak görünmeyecek, bunun yerine telefona tam ekran olarak yansıyacak. Yani, aynı çekildiği andaki gibi, telefonun dikey ekranında, tam ekran olarak oynatılacaklar.

Şimdilik yayında olmayan bu özelliğin, uygulamanın kodları arasına saklandığı tespit edildi ve Google’ın özelliği yakında kullanıma açması bekleniyor.

Yine de siz siz olun, Google’ı, Periscope’u ve Snapchat’i çok üzen bu dikey videoları çekmeyi artık durdurun. Video çekerken telefonunuzu yatay çevirin ve çevrenizde de dikey video çekmeye çalışan yakınlarınızı/arkadaşlarınızı uyarıp insanoğlu medeniyetini dikey video belasından kurtarma çabasına katkı sağlamayı ihmal etmeyin.

CNN Türk

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir