Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dikenleri Olmadığı İçin Hayata 1-0 Yenik Başlayan Savunmasız Kirpi Nelson

410PAYLAŞIM

Kirpi dediğimiz zaman herkesin aklına gelen ilk şeyin diken olduğunu düşünürsek Daily Mail'de ele alınan ve bir tane bile dikene sahip olmayan küçük Nelson hepinizi şaşırtacak.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/news/article-...

Vücudunda hiç dikeni olmadığı için kirpi demeye bin şahit gerektiren Nelson'a, Norfolktaki Foxy Lodge Rescue Centre'da gönüllüler tarafından bakılıyor.

Bu durumun bir ilk olmadığını, 2009 yılında dünyaya gelen minik kirpi Baldrick'in de dikenlerinin olmadığını söyleyen gönüllüler, onun çok kısa bir süre içinde hayata gözlerini yumduğunu da üzülerek eklediler.

Tonia ve John Garner tarafından koruma altına alınan Nelson'un kendini savunamayacağı için dikenleri çıkana kadar doğaya bırakılamayacağı söyleniyor.

Ayrıca vücut ısısını koruyabilmesi için de Nelson'a yapay kıl sağlanıyor.

Genetik bozukluk sonucu ortaya çıkan bu hastalığın tedavisi için ise canlının antiseptik ortamda muhafaza edilip, bebek yağı ile masaj yapılması gerekiyor.

Bunun için Foxy Lodge Rescue Centre'a gelen gönüllüler tarafından her gün sevimli kirpi Nelson'a da masaj yapılıyor ve antiseptik ortamda tutuluyor.

Ama bunlara rağmen zavallı Nelson'un dikenleri gelişmemeye devam ederse sürekli olarak barınakta kalmak zorunda olacak ve hiçbir zaman doğal ortamına dönemeyecek. 😢

Nelson'un diğer kirpiler gibi bir an önce dikenlerine kavuşmasını temenni ederken yüzünüzü gülümseteceğini düşündüğümüz bu minnoş videoyu da buraya bırakıyoruz. 😌

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
osuranboga

Kel

Gizli Kullanıcı

Olm bırakın şu hayvanları reklam etmeyi...Gün gelecek intikam alacaklar bizden... Editör kirpinin teki de seni anadan üryan millete ifşa etse hoşuna gider mi ? Kaçacak delik ara kirpilerin intikamı ağır olacak.

aslylmz

çok denişik bişey yazık :(

koala-neco

ya seni ben ıssırırım şerefsiz ^-^ bizxim burda da dolanıyor bitane yanına gidiyorum dikenler kalkıyor bir adım geri atıyorum iniyor sensörlü kapı gibi bunlar çok tatlı ya ^-^

grape_fruit

sizin ora nere acep? kirpi görmek ilginç olur

koala-neco

ankara ,yok yaw neden ilginç olsun yeşillik çok ağaç falan da olunca neden olmasın

Gizli Kullanıcı

Yeşilliklerin olduğu yerleri çok severim :)))

grape_fruit

anamm bende ankara ben neden görmüyomm yahh :D

koala-neco

onlar da seviyor ^-^

koala-neco

şehrin merkezinde göremezsin daha çok eryaman gibi şehir dışında önceden bağ bahçe tarla olan yerlerde kalmış 3-5 işte :)

Gizli Kullanıcı

Sevsinler beni :))))

bayan-kahkaha

yazık ya :(

Görüş Bildir