Dijital Dünyada Sıklıkla Görülen Bir Psikolojik Rahatsızlık: CİMER Müptelalığı

613PAYLAŞIM

Eskiler belki hatırlar. İnsanların ciddi ciddi gazete okuduğu çok eski dönemlerde gazeteleri didik didik edip açılacak dava arayan kişiler vardı.

Kapak: PUCCA

Cimer müptelalarına not: Kapak tweeti ironiktir.

Bu kişiler ‘’burada memleketime, mesleğime, kaşıma gözüme hakaret edilmiş’’ gerekçesiyle soluğu adliye binasında alırlardı.

Gündemi 24 saat geriden takip ettikleri ve kağıt israfına sebep oldukları için yazılı basının cenaze namazı kılınınca bu kişiler ve mirasçıları sosyal medyada boy göstermeye başladı.

İnternet sitelerini didik ediyorlar ve derhal CİMER’e bildiriyorlar. Sizin ne çok vaktiniz var?

postimg.cc

Varlıklarının her milimetrekaresi türlü türlü kutsallıklarla örülü bu kişiler her okudukları cümleden kendilerine saldırı yapılmış hissine kapılabiliyorlar.

Hititlerden bu yana bozkırın fedaisi biz Çorumlulara leblebi diyerek aşağılamışlar hooop CİMER’e…

Karadeniz’in hırçın dalgalarından bile etkilenmeyen biz Trabzonspor taraftarına hamsi demişler hooop CİMER’e…

Sayın Cumhurbaşkanımızı sevdiğini düşünmediğimiz hocamız tüm sınıfı bıraktı. Hooop CİMER’e…

En sevdiğim bakana kel denilmiş. Hooop CİMER’e…

Gökyüzünde gökkuşağı açtı.. Erkek hetero bünyeme eşcinsellik propagandası hooop CİMER’e…

memegenerator.net

Beyler sakin… Evet pandemi şartları ağır. Hepimiz evde sıkıldık ama bunlar bahane değil. Bu ülkenin çok iyi terapistleri, psikologları var. Online olarak terapi hizmeti alabilirsiniz.

Hem siz iyileşir hem CİMER’de çalışan memurları rahat bırakmış olursunuz. Onlar da gerçekten kamuda rüşvet, yolsuzluk, adam kayırma, hak gaspı, mobbing, işçinin emeğinin sömürülmesi gibi ciddi konulardaki şikayetlerle ilgilenirler.

Bakalım bu içeriği kaç kişi CİMER'e şikayet edecek?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kopekbaligi-eti

Psikolojide bu kırılgan ego oluyor. Bu kişiler üzerinde yurt dışında yapılan çalışmalardan birinde bir eve giren hırsızı tespit etmiş olmak için rastgele birini tespit eden kişi sonradan ortaya çıkan DNA ve delillere rağmen kişinin hapiste çürüyecek olma ihtimaline karşın gördüğü kişinin o olduğunda ısrar etmekten çekinmemiştir. Hem de çok agresif biçimde. Kırılgan egoya sahip olanlar sürekli onaylanmak ve haklı olmak isterler. Korkak narsisizme çok benzer. Genellikle duygusal zekaları da düşüktür ve bu yüzden hafızaları da zayıf olduğu için hayatta başarısız kişilerdir. İşin tuhafı çok kolay kullanılırlar ve kandırılırlar.

wardruna

Açıkcası cimerinde çok sikindeydi.Bu zamana kadar kaç tane cimere şikayet ve mobingten dolayı yazı yazdık ben arkadaşlar hastanede yaşananlar hakkında kopyala yapıştır cevaptan başka bir şey yok

hardcore

Çomaristan olunca normale 🙃

kendineassassin

Azılı bir muhâlif olarak söylüyorum ki şu anda devlette kusursuza yakın şekilde düzgün çalışan yegâne mekanizma CİMER; genelde kişisel durumlarım için bilgi almak amacıyla kullandım, ihbar konusunda tek istisnâm ise Atatürk'e hakâretler yağdıran Fatih Tezcan'dır.. Yâni sistemin kendisini değil de memnun olmadığı her şeyi şikâyet edenleri eleştirmek gerek..

minik-su-boregi

Bu yazının sahibi üç dört satırdan oluşan bomboş içerikler paylaşıyor sık sık, geçen de Okan Bayülgen'e haddini bildiriyordu (!). Üslubunun basitliğinden ve çocuksuluğundan anladığım kadarıyla kendisi 17 yaşında ve internette çok fazla vakit geçiriyor. Keşke böyle yüzeysel ve anlamsız içerikler ana sayfamızda yer bulmasa; her canı sıkılan, herhangi bir konu hakkındaki önemsiz fikrini belirtmek için paylaşım yapmamalı.

Görüş Bildir