Dicle Üniversitesi İşçilere Gönderilen Curhurbaşkanı'nı Karşılama Mesajını Kabul Etmedi: 'Bir Çalışanın İşgüzarlığı'

 > 
100PAYLAŞIM

Diyarbakır'da dün, Dicle Üniversitesi Hastaneleri'nde taşeron firma işçisi olarak çalışan yaklaşık 2 bin kişinin cep telefonuna, bugün partisinin il kongresine katılacak Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı karşılamaya katılmaları ve orada olduklarına dair fotoğraf çekmeleri istenilen bir mesaj atıldı. Dicle Üniversitesi atılan mesajla alakalarının olmadığını açıkladı.

Dün gönderilen mesajda işçilerin karşılama törenine katılmaları ve fotoğraf çekmeleri isteniyor.

Dicle Üniversitesi Hastaneleri'nde çalışan yaklaşık 2 bin taşeron işçiye gönderilen mesajda: ''Hastanelerimizde kadroya geçirilen tüm çalışanların, yarın saat 12.00'de, Elazığ yolu üzerinde Devlet Su İşleri'nin (DSİ) önünde Sayın Cumhurbaşkanımız için Rektörlüğümüzün yapacağı karşılama törenine katılmaları zorunludur. Katılım sağlayanların kanıt amaçlı alanda telefonları ile fotoğraf çektirmesi gereklidir. Fotoğraflar daha sonra Rektörlüğe sunulacaktır. Dicle Üniversitesi Rektörlüğü'' ifadeleri yer aldı.

Üniversite açıklama yaparak, 'bizimle alakası yok' dedi.

Dicle Üniversitesi, konuyla ilgili açıklama yaparak, mesajla ilgilerinin olmadığını ve mesajın taşeron firmadaki bir kişinin 'işgüzarlığı' olduğunu bildirdi.

İlk mesajı atan firma üniversitenin açıklamasının ardından bir mesaj daha gönderdi.

Firma gönderdiği ikinci mesajda şu ifadeleri kullandı: 

''17.03.2017 tarihinde (Cumartesi) saat:14.30'da Sayın Cumhurbaşkanımızın katılacağı Diyarbakır mitingine BRÇ firması olarak tüm çalışanlarımızı davet ediyoruz. Taşerona kadronun mimarı olan Sayın Cumhurbaşkanımızı Diyarbakırımıza yakışır bir şekilde karşılamamızı temenni ediyoruz. Siz değerli çalışanlarımıza kendini bilmez kişi veya kişilerce atılan mesajın, Dicle Üniversitesi Rektörlüğü ile alakası bulunmamaktadır. Bilgilerinize.''

'Tüm kamu çalışanları AKP kongresine katılmaya zorlanıyor'

Diyarbakır'da dün basın toplantısı düzenleyen KESK Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü ve SES Şube Sekreteri Mehmet Nur Ulus, kamu çalışanlarının AKP kongresine katılmaya zorlandıklarını iddia etti. 

Ulus yaptığı açıklamada ''Mülki amirlerin yaptıkları toplantılar ve oluşturdukları sosyal iletişim ağları üzerinden, iletilen mesajlar ve yazılar ile tüm kamu çalışanları AKP kongresine katılmaya zorlanmaktadır. Katılmak istemeyen çalışanlar 'KHK'larla ihraç edileceksiniz' diye tehdit edilerek, Anayasa'ya göre yetkisini aşan idari amirler herhangi bir yaptırımla karşılaşmadan iktidarın bir neferi gibi çalışmaktadırlar. Kurum amirlerince verilen talimatlar doğrultusunda Diyarbakır merkez ve ilçelerde belirlenen toplanma yerlerine servisler ayarlanarak, topluca fotoğraflar çekilerek, iletişim ağları ile paylaşılması emri verilmiştir'' dedi.

Dicle Üniversitesi adıyla atılan mesaj sosyal medyanın gündeminde👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir