Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Derdini Kimseye Anlatmayan İnsanların Çok İyi Bildiği 17 Şey

 > 
15bPAYLAŞIM

1. Çünkü, bir süre sonra derdinin kendinden başka kimsenin umurunda olmadığını öğrenmiştir. Böylece sorunlarını dışa vurmak yerine kendi içinde halleder.

2. Çünkü, en iyisini yapan insandır o. Başkasına anlatıp derdini açığa vurduğunda oradan da vurulacağını bilir.

3. Çünkü, sahte tesellilere, yapmacık insanlara tahammülü yoktur.

4. Çünkü, o güçlü bir insandır. Kendisinden başkasının derdine derman olmayacağını çok iyi bilir. Bu yüzden belirli bir süre sonra kendi dert ortağını yaratır.

5. Çünkü, anlattıkları karşısında derdine ortak fikir bulamayacağından korkar. Bir de üzerine "aman boş ver be" denileceğini hesaplar.

6. Çünkü, dertlerini anlattığında sevdiklerinin bile çekip gideceğini tecrübe etmiştir. Kim dertli insanla birlikte olmak ister ki fikrine kapılır çoğu zaman.

7. Çünkü, Oğuz Atayın ''belki de anlatmaya çalıştın birilerine. Kimbilir belkide anlatamadın. Belki de insanın yüzüne bakar bakmaz anlatmanın yararsızlığını gördün.'' dizesini ezbere bilir.

8. Çünkü, bazen kendi kendine konuşmak, bir insanla konuşmaktan daha iyidir fikri hakimdir beyninde. Anlatmaktan çok, çok iyi bir dinleyicidir.

9. Çünkü, derdini anlatacağı insanın kendisinden zeki olmasını ister. Anlattığı kişinin konuşma sonunda kahramanı olmasını ister.

10. Çünkü, daha önce -ya aynısı benim arkadaşıma da oldu -ben de bunu yaşadım daha önce biliyorsun -üzme tatlı canını naralarını duyduğu için.

11. Çünkü, kimseye artık güvenmiyordur. Karşısındakinin dertli olmasından mutlu olabilecek insanların olduğunu bilir.

12. Çünkü o rasyonel insandır. "Dertler, acılar paylaşılarak azalır" gibi saçma sapan şeylere itimat etmez.

13. Çünkü, özgürlüğünü kaybetmek istemiyordur. Çünkü sırlarını paylaşanlar asla özgür olamaz. Kısaca, kilit vurduğu dudaklarında biriktirdikleri içine ağlayandır.

14. Çünkü, "dünya başıma yıkıldı, çok acı çekiyorum ulan" insanından farklıdır. Kendini yerden yere atıp şekilden şekile girmiyordur. Bir süre sonra ise bu haliyle sevilir. Çünkü o gerçekten farklıdır.

15. Çünkü, çevresinden hiç kimse ona gerçekten ''nasılsın?'' diye sormuyordur. Gerçekten...

16. Çünkü, derdini ne kadar çok anlatırsa o çok kadar güçsüzleşeceğini bilir. O her daim güçlüdür.

17. Çünkü, diğer insanların onların nasıl delirmediklerini, meseleleri nasıl çözdüklerini merak ederler.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
selma-gungor-gungor

derdını anlttıgın kısı senın derdını butun mahalleye hatta kendı arabalarına anlatırsa o kısıyı ne yaparsınız..

Gizli Kullanıcı

Ya sizde yapıyor musunuz bilmiyorum da birine anlatmadıkça kendi kafamda bir arkadaşım oldu benim.Hayali arkadaş derler ya,ha o işte.İsim bile taktım,senelerdir ikimiz çözüyoruz ne derdimiz olsa.Paniğe kapılmadan,sorunu her yönüyle ele alarak...Bilmiyorum delirdim belki de ama böylesi daha iyi sanki.

hadibeniguldur

Çünkü " hayat çoklu yaşanır ruhlarsa teklidir" sago

aden-lacin

kedi köpek sev arkadaşım,onlar seni hep dinler,sen derdini anlatırken o araya kendi derdini sokuşturmaz.sonra burnuna bir tos vurur,tüm dertlerin uçup gider.

zamansiz-kontes

2,4,7,8,13,14,16. Budur

Görüş Bildir