Görüş Bildir
Haberler
Demirtaş ile Çocuklarına Hakaret Eden AKP Milletvekili Akkal: 'Danışmanım Yanlışlıkla Paylaşmış'

etiket Demirtaş ile Çocuklarına Hakaret Eden AKP Milletvekili Akkal: 'Danışmanım Yanlışlıkla Paylaşmış'

AKP Manisa Milletvekili Tamer Akkal, cezaevindeki Selahattin Demirtaş'ın iki çocuğuyla aynı anda görüşmesinin engellenmesiyle ilgili olarak hakaret içeren paylaşımda bulundu. Tepkiler üzerine önce mesajını silen Tamer Akkal, ardından 'Bir danışman arkadaşımızın hesapları karıştırarak yaptığı bir paylaşımdır' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Başak Demirtaş, dün yaptığı açıklamada Edirne Cezaevi’nde 4 Kasım 2016’dan bu yana tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın iki çocuğunu birlikte görmesine izin verilmediğini söylemişti. 

Başak Demirtaş, “Selahattin’in, kızlarımız Delal ile Dılda’yı birlikte görmesine izin verilmedi. Selahattin, pandemi başladığından bu yana kızlarını sadece birer kez, ayrı ayrı görebildi” demişti.

24 Haziran 2018 seçimlerinde Meclis’e İYİ Parti’den giren ve bir süre sonra AKP'ye geçen Tamer Akkal, Başak Demirtaş'ın mesajının ardından Twitter hesabından, “Selo iti enikleriyle görüşemiyormuş. Bizim şehit çocuklarımız da babalarıyla görüşemiyor. Allah ya size verecek, ya bize” yazdı.

"Danışmanım yanlışlıkla paylaştı"

"Danışmanım yanlışlıkla paylaştı"

Tepkiler üzerine hakaret mesajını silen Tamer Akkal daha sonra mesajı kendisinin değil bir danışmanının ‘yanlışlıkla’ attığını iddia etti:

“Bugün sabahın ilk saatlerinde resmi sosyal medya hesaplarımdan Selahattin Demirtaş ve ailesi hakkında yapılan paylaşım, şahsım tarafından yapılmamıştır; bir danışman arkadaşımızın hesapları karıştırarak yaptığı bir paylaşımdır.

Aile ve çocuk kavramı, en kutsal değerlerimizdendir. Bu konudaki hassasiyetim bilinmektedir. Milletin vekili makamında olan biri için böyle bir dilin tarafımca kullanılması bir yana, zikredilmesi bile benim dünyama terstir.

Her evladın ideolojilerimizden bağımsız çok değerli ve biricik olduğunu bilen ve evladı olan biri olarak; ülkemizde yaşayan vatandaşlarımızın ırk, dil, din, etnik köken kavramlarından bağımsız çok kıymetli olduğunun bilincinde bir insan olarak, şahsımla ilgisi olmayan paylaşım için çok üzgün olduğumu belirtir, danışman arkadaşımızla ilgili gerekli işlemlerin yapıldığını kamuoyunun bilgisine sunarım.”

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Demirtaş'ın avukatı: "Dava açacağız"

Demirtaş'ın avukatı: "Dava açacağız"

Selahattin Demirtaş’ın avukatı Mahsuni Kahraman söz konusu hakaret mesajıyla ilgili Tamer Akkal’a dava açacaklarını söyledi:

“Bu zat, insan olamadan milletvekili olmuş bir mahlukat. Aleni bir şekilde hakaret ve tehditte bulunacak kadar cürretkar, yazdıklarını silecek kadar da korkak. Elbette dava açacağız. Lakin insani vasıfları haiz olmadığı için dava ehliyeti olup olmadığından da kuşkuluyuz”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
242
85
19
17
11
9
7
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Muhammed Gungor

Bizim şehit çocuklarımız dediği kim tayyip erdoğanın kelle dedikleri mi yada bir kaç diye kesme şekerden bahseder gibi bahsettiği askerler mi

Tayyar yarar

Askere bile curuk raporu alipta gitmeyen mahdumlari olcak hali yok ya

Ancient Guy

Savunmaya bak hele. "... bir danışman arkadaşımızın hesapları karıştırarak yaptığı bir paylaşımdır." çevirisi şu: "aynı anda 20 troll hesaptan birden paylaşı... Devamını Gör

felsefibiloderler

Sizce de milletvekili sayısında gereksiz bir fazlalık yok mu ve bu vekillerden kaç tanesi milleti temsil ediyor ?