Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Danimarka "Mülteciler Gelmesin" Diye Ortadoğu Ülkelerinde Reklam Vermeye Başladı

 > -
Abone ol

Danimarka’da hükümet mültecilerin ülkeye gelmesini engellemek amacıyla Ortadoğu ülkelerinde bulunan bazı yayım kuruluşlarına reklamlar vermeye başladı.

Kaynak: http://www.baskahaber.org/2015/09/danima...

İlk olarak Lübnan'daki gazetelerde yayımlanmaya başlayan reklamda, mültecilerin Danimarka’da hoş karşılanmayacağı vurgulanıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Danimarka Entegrasyon Bakanı Inger Stöjberg, ‘‘Mültecilerin ve insan tacirlerinin Danimarka’da işlerin değiştiğini bildiğinden emin olacağız,’’ dedi.

Danimarka'nın mültecilere uyguladığı politikalara bakacak olursak, böyle bir reklam yayımlamasının aslında çok da şaşırtıcı bir durum olmadığını söyleyebiliriz.

Danimarka’da hükümet daha önce çıkardığı bir kanun ile mültecilere ödenen devlet yardımlarını da yarıya indirmişti.

Danimarka, dünya üzerinde özellikle müslümanlara karşı ırkçılığıyla bilinen ülkelerden biri.

Ülkede daha önce yaşanan olaylara bakacak olursak, hükümetin bu tavrı iç huzuru bozmamak adına alması şeklinde yorumlayabiliriz. Ancak büyük bir eleştiride de bulunmak gerekiyor.

Yerinden edilmiş ve yeni bir hayat kurmaya mecbur bırakılmış bunca insan için "ülkeme gelme" demekten başka hiç mi şans yok?

Lübnan'da başlayan ve Türkiye dahil olmak üzere pek çok ülkede yayımlanması planlanan bu reklamların Danimarka’ya maliyetinin 252 bin kron (yaklaşık 38 bin Dolar) olacağı açıklanmış. Dolayısıyla birçok kişi bu harcamanın mülteciler için çok daha iyi bir amaçla kullanılabileceğini savunarak hükümeti eleştiriyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
onur-gur

kusura bakmayında suriyelilerde savaşı avrupaya kaçma olarak kullanıyolar,hiçbiri arap ülkelerine filan gitmiyo hepsi avrupaya gitme peşinde

Gizli Kullanıcı

Bir ara bir Arap Seyh'i milyar dolarlik yardim yapacagini soylemisti yardim derneklerine... Simdi o guya musluman ve guya hayir sever Seyh neden bu multecileri gormuyor? linkini de vereyim, unutanlar icin http://onedio.com/haber/suudi-prens-ten-akillara-zarar-bagis-servetinin-32-milyar-dolarlik-kismini-bagisliyor-542101#reactions

matsuyama

o yardımı kendi kuruluşlarına yapıyor sağ cebinden sol cebine bu işler böyledir her yerde zaten yardım paraları vergiden düşer genellikle bu sebeple insanlar sözde yardım adı altında vergi kaçırırlar.

Gizli Kullanıcı

yok senin o dedigin vergi kacirma muhabbeti, basit siradan dolandiricilarin isi, bu adamlar dolandirici degil bildigin yasadigin ve yasayamadigin ne varsa butun bu duzenlerin sahibi zaten bu adamlar. Yani bu yardimin altinda yatan neden basit bir vergi kacirma degil cooook daha fazlasi.

palermolu

Multecilerde istenmedigi yere gitmesin

esin-batum

Sen bizim hangi savaşta mülteci olduğumuzu gördün? Çok çok ölürüz.

yenidunyaduzeninetukuren

biz vatan uğruna kaç tane şehit veriyoruz ama gazetelerde bazı suriyelilerin Avrupaya geçmelerinin kolay olması için Hristiyan olduğu söyleniyor yani çoğu arap mezhebi için Esadla kavga eder ama Avrupada rahat yaşamak için hristiyan olur!! bir kilisede üye sayısı 150 iken suriyelilerin başvurusuyla 600 olmuş, bu araplarda zerre kadar milli duygu yok toprak sevgisi yok, düşmanı görünce tabanları yağlayıp kaçma var. Avrupa da milletin ülkesine burnunu soktu sonuçlarına katlansın. bütün hepsi gitsin bütün suriye avrupaya taşınsın, 100 tane şehit verdik ölmekten korkmuyoruz köle olarak itilip kakılmaktansa ölürüz daha iyi. burdan bakabilirsiniz:

hasan-sisman

Bİr toplumun hepsını bır kalemde karalamak nekadar şerefsızlık kardesım ya. Surıyelılerın hepsı serefsız ırz dusmanı hırsız degılkı. Sen ınsanları 500 tl ye 1 ay boyunca calıstırmayı 300 llıralık daıreyı 800 lıraya kıraya vermeyı esı olen karıyı kuma getırmeyı gencecık kızları fuhusa surukleyıp bırazda arap tadı alalım demeyı veyahut yan odada kocası varken bu odada sırf ıhtıyacından dolayı sana katlanan karıyı görmezden gel sonra surıyelılerın hepsı soyle hepsı boyle. Hassiktir lan ordan serefsızler .

Görüş Bildir