Daha Önce Müjdelenip Bir Daha Kendisinden Haber Alınamayan Doğalgaz Rezervlerinin Haber Manşetleri

13bPAYLAŞIM

Her sene bir doğalgaz ve petrol rezervi buluyoruz anlaşılan...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, günler öncesinden ip uçlarını verdiği müjdeyi bugün açıkladı. Erdoğan, "Türkiye tarihinin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz'de gerçekleştirdi. Fatih sondaj gemimiz 20 Temmuz 2020'de başladığı Tuna 1 Kuyusu sondajında 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfetmiş durumda" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Karadeniz'de 320 Milyar Metreküp Doğalgaz Rezervi Keşfettik' - onedio.com
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Karadeniz'de 320 Milyar Metreküp Doğalgaz Rezervi Keşfettik' - onedio.com

Ancak bundan önce de doğalgaz ve petrol rezervleri bulunduğuna dair çeşitli gazete haberleri de yapılmıştı. Açıklandıktan sonra gündemden düşen o rezerv haberlerine gelin birlikte bakalım.

1. Hürriyet: Akçakoca’da doğalgaz bulundu (9 Eylül 2004)

2. DHA: Akçakoca’da doğalgazdan sonra petrol umudu (26 Kasım 2006)

3. AA: Karadeniz doğal gazı devreye girdi (20 Mayıs 2007)

4. Sabah: Karadeniz’de petrol ağa takıldı (26 Ağustos 2007)

5. Sabah: Sakarya’da doğalgaz bulundu (15 Mayıs 2009)

6. AA: Yeni doğalgaz rezervi bulundu (17 Haziran 2010)

7. AA: TPAO’dan sevindiren Akçakoca açıklaması (29 Mart 2011)

8. Bakan Yıldız: Petrol bulduk ama çıkaramıyoruz (25 Ağustos 2012)

9. Milliyet: Karadeniz, petrol ve doğalgazda yeni merkez (10 Mart 2013)

10. Bakan Dönmez: Akçakoca’da bir doğalgaz keşfi oldu (29 Haziran 2020)

Bu müjdeli haber ülkemize hayırlı olsun diyor, bu kez hevesimizin kursağımızda kalmayacağına inanıyoruz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
eric_xy

içerik hazırlayan zekiye sultana ufak bi bilgi yüklemesi, ilk sismik araştırma gemisi 2012 yılında alınıp 2013 yılında hizmete başlıyor. bu tarihten öncekiler dışarıdan hizmet alınarak yapılmış tarama faaliyetleri ve sonuç raporları burada enerji yatakları var diyor. işe yarar sondaj ve tarama faaliyetleri 2013 ten sonra başlıyor ve zekiye sultan 9.maddede burada enerji varmış teşhisinin haberi. 10.maddede gaz keşfi ve üretim var deniyor ve diğer alanlarda daha fazlası olabilir deniyor. diğer maddelerin hepsi taramasını/araştırmasını/analizini bizim yapmadığımız raporlara istinaden yapılmış açıklamalar. özetle sadece akpnin döneminde oldu diye olumlu olan işleri itibarsızlaştırmaya çalışmayı bi bırakın. daha birkaç ay öncesine kadar "bu gemilere ne ihityacımız var", "bu araştırmaların hepsi boşa masraf", "akdenizde gerginlikten uzak durmalıyız" diyen lâkim şimdi ağzının kenarıyla "olumlu ya işte" diyenleride biliyoruz. bir de bunlar için bi içerik hazırlar mısın zekiye sultan.

kebapci-celal

Sabaha kadar yaz anlamaz bu kopekler bunlar neyi savunduklarini bilmeyen istisnasız herseye muhalefet olan bos bir güruh kanser hücreleri gibiler ucubeler.

izzetsevim_

Başörtüsü vs. gibi saçma sapan muhabbetlerin içindeydik ve Türkiye petrolleri 2013 te ilk gemisini alıyor haliyle o zamanları hatırlayın.

juvijuvi

Kebapci celal sen otur kebabini ye o küçük beynini azıcık olan kelime hazneni böyle şeyler için uğraştirma ;) 10 yıl sonra bu yazdıgini tekrar oku

bktmsizden

Basit tabirle gider geliri kurtarmayacak kadar azdı 3 sene de tesisat kur çıkar 2 sene yetsin tabi siz anlamazsınız da neyse

erci-e

Eee, arşiv unutmaz :D Boşuna çıkarmadılar sosyal medya yasasını, bu gibi şeylerin paylaşılıp yalanları ortaya çıkmasın diye.

Görüş Bildir