Görüş Bildir

'Cumhurbaşkanımız Büyük İhtimalle Bu Hafta Hükümet Kurma Yetkisini Verecek'

Anasayfa > Gündem

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, hükümet kurma sürecine ilişkin, 'Cumhurbaşkanı bu hafta hükümet kurma görevini verecek' dedi.

Habertürk TV'de gündeme dair açıklamalarda bulunan Kurtulmuş'un açıklamalarından satır başları:

Kurtulmuş'un konuşmasından önemli satır başları;

'Cumhurbaşkanımız büyük ihtimal bu hafta içinde hükümet kurma görevini verecek'

Seçimden sonra Türkiye’deki her şey hukuk içerisinde yürüyor. Önce yemin töreni, ardından Meclis Başkanı seçilmesi, Meclis yönetimleri oluşması. Meclis yönetimleri oluştuktan sonra resmen Meclis Başkanlığı kurulmuş olacak sonra sayın Cumhurbaşkanımız büyük ihtimal bu hafta içinde bir günde birinci partinin genel başkanı olan sayın Başbakanımıza hükümet kurma görevini verecek.

'Önemli olan Türkiye’nin hangi istikamete gideceğidir'

Her şey usulünce yürüyor. Hepsi olması gereken vakitte oluyor. Önce Başkanlık Divanı’nın tamamlanması sağlanacak  ve süreç işleyecektir. 45 günlük süreç devam edecektir. İnşallah hükümet kurulur, eğer kurulmazsa Türkiye seçime gidecektir. Seçimlerden birinci çıkan parti AK Parti’dir. Türkiye’yi hükümetsiz bırakmama sorumluluğu AK Parti’dedir. İlla ne olursa olsun hükümet içersinde olalım, koltuk sevdasında değiliz. Önemli olan Türkiye’nin hangi istikamete gideceğidir. İnşallah büyük çoğunluğu tatmin edecek hükümet kurulur.

'Baştan şu parti, uzak, şu parti ile yapmayız demeyiz'

Kimse milleti bir şeyden anlamaz zannetmesin. Sizin yürüyüşünüzden, davranışınızdan,tavrınızdan ne Koalisyon iki farklı yöne doğru gitmiş olan partilerin aynı aracın içine binmiş olması demektir. Müşterek alanlarımız varsa, orta noktaya gidebilecek hükümet protokolü oluşturacağız. Biz sadece hükümet kuralım diye pazarlığın içinde olmaya siyasi etik olarak doğru bulmayız. Baştan şu parti, uzak, şu parti ile yapmayız demeyiz.

Ajanslar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?