Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Cübbeli Ahmet Hoca'dan Beyin Yakan Bir Çıkış Daha: Satranç Oynayan En Yalancı İnsandır!

31bPAYLAŞIM

Gün geçmiyor ki ülkemizde ilginç bir gündem daha yaratılıp, mantığımız ve düşüncelerimiz sınanmasın...

Bu seferki iddia bilindik bir isim olan Cübbeli Ahmet Hoca'dan geldi.

Ahmet Hoca'nın aktardığına göre, satranç oynayan kişi insanların en yalancısıymış.

İlginç tabi.

Video'yu şuradan izleyebilirsiniz:

Video sosyal ortamda yayıldıktan sonra Twitter kullanıcılarının tepkisi gecikmedi haliyle:

Haksız değil...

😕

Olayın mizahı da eksik olmadı haliyle:

Kafası karışanlar bile oldu...

Ekşi Sözlük'ten tepkiler ise şöyle:

Ve son olarak:

Tüm bu yaşananlardan sonra Türkiye Satranç Federasyonu bir açıklama yaptı ve Cübbeli Ahmet Hoca hakkında hukuki süreç başlattıklarını bildirdi:

Satrancın kumardan beter olduğunu savunan Cübbeli Ahmet'in sözleri üzerine Türkiye Satranç Federasyonu tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"TSF olarak, satranç sporu ile ilgili bugün negatif değerlendirmelerin yer aldığı bir videonun internet sitelerine ve sosyal paylaşım sitelerine yansıması üzerine, bu konuda açıklama yapılması gereği duyulmuştur. Videoda yer alan 'söz konusu kişi'nin satrançla ilgili sözleri kabul edilemez nitelik taşımaktadır ve camiamız tarafından da tepkiyle karşılanmıştır. Birliğe, beraberliğe, barışa ve satranç sporunun felsefesine en çok gereksinim duyduğumuz bugünlerde, binlerce sporcumuzu ve ailelerimizi de etkileyen, 'Hiçbir temele dayanmayan bu yorum ve değerlendirmeler' ile ilgili Türkiye Satranç Federasyonu olarak hukuki süreç başlatılmıştır. Ayrıca tüm yetkili merciler nezdinde de girişimlerimiz sürdürülmektedir.

Açıklamanın devamı için: http://www.tsf.org.tr/guncel-haberler/10632-satranc-sporunu-hedef-alan-degerlendirmelerle-ilgili-hukuki-surec-baslattik

Buraya birazcık da satrancın ve hayatın aslında birbirleriyle ne kadar ilintili olduğunu anlatan sözleri bırakalım:

Uzun soluklu bir satranç karşılaşması gibidir, hayat. İlk bölümde amacınız kazanmaktır, ikinci bölümde üzerinize çöken yılmışlık ve yorgunluktan ötürü ‘’inceldiği yerden kopsun’’ dersiniz, üçüncü ve son bölümde ise buraya kadar geldiğiniz için bari kazanayım demeye başlar ve kendinizi parçalamaya devam edersiniz.

# İkisinde de doğru yerde ve doğru zamanda bazı şeyleri feda etmek gerekir. Bu fedakarlık, ileride elde edilecek büyük zaferlerin yolunu açan anahtarlar gibidir.

Hayatta ilerlemenin tek yolu kayıplarınızdan ders almaktan geçer, kazançlarınızdan değil; satranç da böyledir.

# İki oyunda da oyunun kurallarını ve daha da önemlisi oynamayı bilmiyorsanız kazanamazsınız, biliyor olmanız da kazanacağını garanti etmez.

İkisinde de başarılı olmak için sıfırdan başlayabilir, serüvenleri baştan keşfetmeye çalışabilirsiniz. Ama yine ikisi için de en basit yöntem, sizden önce bu serüveni başarıyla tamamlamış insanların yolunu takip etmektir, birikimlerinden faydalanmaktır.

# İkisinde de oyuna beyazlar başlar.

Ve son olarak belki de en önemlisi;

İki oyunun, en güçlüsü de en güçsüzü de oyun bitince aynı yere atılır.

Taşlar kutuya, 

insan toprağa...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
rafik-vuru-cu

Haberlerde binlerce provakatif hesabın aktif hale geldiği geçiyordu... Burada da olduğu gibi görülüyor ki; şer odaklarının en çok uğraştığı değerlerden biride Cübbeli Ahmed Hocaefendi....

rafik-vuru-cu

İnsanları Kur'an Kerim- Sünnetten ( ehli sünnet ve manevi-tasavvufi yolun nurlarından ) uzaklaştırma adına bir zümre meydana getirdiler. Kütüb Sitte de dahi geçse hadis şerifleri tahkir eden(haşa) ve reddeden .. Hadis ve sünnet mefhumunu yok sayan.. Yahut hezeyanları doğrultusunda hesabına geleni alan.. Cübbeli Ahmed hoca Hakkı bildirmiş Hakkı savunmuştur.. Kafasından delilsiz fetva verdiği nakilde bulunduğu yoktur...

maria-aylin

din ve satrancın ne alakası var ey hoca ? birde bize diyor rezillik diz boyu bu din ve akıl işi neden birbiriyle çakışıyor Bu hocanın amacı ne ? Laiklik sorunu mu yoksa salaklık mı kimse kimsenin dinine karışamaz herkes aklını ve duygusunu düşüncesini istediği gibi yürütür akıl ve mantık zaten aynı kapıya çıkıyor ama bu insan düşüncesiz olduğu için akıl ve mantık düşüncesini bulamıyor peki size soruyorum. Bu adam tövbe haşa sümme ama bir yönetici mi dünyayı mı yönetiyor acaba? Kuran-ı Kerim'de tüm günahlar sevaplar haramlar caiz olan emirler belirtilmiş. Bu adam mı karışıyor ? Neymiş efendim çocukların oyuncaklarla oynaması cinsel gücü %89 daha artırıyormuş SEN HİÇ Mİ OYNAMADIN EY HOCA ? YETİŞKİNLERİN TELEFONLA SOSYAL MEDYAYA GİRMESİ GÜNAHMIŞ MIŞ MIŞ DAA OHOO SEN KENDİNİ NE SANIYORSUN BE !? KAFAMI KIZDIRMATIN TERAVİHİ (NAMAZI) 34 REKATA ÇIKARIRIM SEN KİMSİN CÜBBELİ SEN ANCA İNSANLARA SAKALINI ÖPTÜRÜRSÜN SAPIK DİNSİZ İMANSIZ SOYTARI ADAM !!?

Gizli Kullanıcı

din inanılanla kul arasındadır kimse karışamaz ve bizim asıl rehberimiz kur'an-ı kerimdir kitabımızda ne yazıyorsa doğru olan odur böyle hocaların demesiyle herhangi bir şey sevap ya da günah olmaz kur'an-ı kerim de zaten sevaplar günahlar haramlar belirtilmiş bende satranç oynuyorum ne varmış ki iddiasınada oynamıyoruz yani günah değil satranç değil kumar günahtır türkiye laiktir laik kalacaktır kimsenin dinine karışamayız

57alay

poker oynayan da hep blöf yapar. napalım şimdi

Görüş Bildir