Çorlu'daki Tren Kazası Videosu Altındaki İnsanlık Dışı Yorumlar

1.9bPAYLAŞIM

Geçtiğimiz günlerde yaşadığımız büyük kazanın ardından olay dış basına ve yabancı internet sitelerine de yansıdı. Genelde şiddet içerikli videolar yayınlayan LiveLeak de kazadan görüntüler paylaştı. Alttaki yabancıların yaptığı yorumlar ise kan donduran cinsten.

"10 tane ölü hindi bekliyordum."

"Kesinlikle bugün de dikkate değer bir kayıp olmadı."

"Türkiye hala ülke mi?"

"Birileri kebap siparişi vermiş."

"Umarım bir tren daha geçer."

Gerçekten umursamaya çalışıyorum.

"EVET!"

"On tane mutlu parazit eksildi."

"Çok üzücü. 300 kişiden sadece on tanesi ölmüş."

"On ölü hindi var ve Noel'de değiliz. Dünya çıldırdı mı?"

Yunanistan'dan gelen yorumda da dikkat çeken detaylar var.

Buradaki insanların derdi ne? Kuzey Avrupalıların, Amerikanların yorumlarını okuyorum ve Türkiye'den neden bu kadar nefret ettiklerini anlamıyorum. Ben Yunanistan'ın tarafındayım. Türkiye'den birçok sorun ve tehdit alıyoruz ama bunları ölen bizim gibi sıradan insanlar için kullanamam.

Bu iğrenç yorumlara karşı yanıt verenler de oldu.

"Türkiye'ye bok çukuru diyen tüm denyolar biraz seyahat etmeli. Daha geçen hafta Edirne ve İstanbul'daydım ve yazdıklarınızla arasında dağlar kadar fark var. Birçok yerde insanlar arkadaş canlısı ve saygılıydı ve buralar 2010'ların Roma'sı gibi temizdi. Tıpkı başta gelen tüm Avrupa ülkeleri gibi. İnsanlar osuruk kokan koltuklarından kıçını kaldırıp objektif bir gözle bakmayı istemeli ve bir ülke hakkında olmayan bilgilerle atıp tutmak yerine orayı kendi görmeli."

Ancak yapılan şu yorum en anlamlısı.

"Benim güzel ve yalnız ülkem..."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
el.patron.

belcikada havalanina bombali saldiri oldu „oh iyi olmus“ almanyada tirla sivil insanlarin üzerine sürdüleer „gebersin“ Fransada bomba patladi „az bile olmus“ sonra onlar yapinca 😡! Biz alistirdik onlarida kimse kizmasin yoruma.. Örnek olacakken kin doldurduk dünyanin her kösesine. kendinize bakin baskasina laf atmadan önce.

ardgn

Hiç şimdi burda Amerikalılara Avrupalılara sallamayın arkadaşlar. Amerika'da bir patlama olduğunda da, hatta geçtiğimiz Ekim ayındaki Vegas saldırısını hatırlayalım, kendi içimizde aynı tarzda gaddarca yorumları görüyoruz. Çok uzağa gitmeye gerek yok direk bu sitede vardı onlarca acımasız insan. Yani kötülüğün hiçbir ırkla alakası yok. Devletlerin politikalarının hiçbir masum insanın suçu olmadığını ve masum insanların ölümlerine devletlerini sevmiyoruz diye sevinmemiz gerekmediğini anlamadığımız sürece insanlıktan umudumuzu keseceğiz.

gaye-celik3

Burda duyar kasanlar kurt turk suriyeliyi ayiriyor az dusunun en azindan kendinizle celismezsiniz

avukathanimkiziniz

İnsanlar, kendinden olmayana "GEBERSİN" deme hastalığına tutulmuş. Ne kadar acı ki ülkemizde de bu insanlar azımsanmayacak kadar çok. Sadece üzülüyorum... çok üzülüyorum. Eskiden eğitim ile her şeyin olabileceğini düşünürdüm ama artık kesinlikle inanmıyorum buna. Bir zamanlar bu insanların masum birer bebek olduklarınını ve ne ara böyle gaddar olduklarını düşünmeden edemiyorum.

nanatsu-no-taizai

Takılmayın bunlara kimse sizi sevip acınıza saygı duymak zorunda değil.

Görüş Bildir