Cizre ve Sur'da 2 Şehit

 > 
16PAYLAŞIM

Şırnak Cizre'de bugün yaşanan çatışmalarda bir polisin şehit olduğunun açıklanmasının ardından Genelkurmay Başkanlığı da 31 Ocak'ta Sur'da yaralanan bir askerin 16:40'ta şehit olduğunu duyurdu.

Arşiv

Şırnak'ın 14 Aralık'tan itibaren sokağa çıkma yasağı süren Cizre İlçesi'nde güvenlik güçlerinin hendekleri kapatmak, barikatları kaldırmak ve PKK'lılar etkisiz hale getirmek için operasyonları sürüyor. Sur Mahallesi'nde güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada bir Özel Harekat polisi şehit oldu.

TSK: Tedavi gören bir asker şehit oldu

Genelkurmay Başkanlığı, Sur'da devam eden operasyonlarda yaralanan ve sonrasında tedavisi devam eden bir askerin şehit olduğunu açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı'nın resmi sitesinden yapılan açıklama şöyle: "31 Ocak 2016 tarihinde Diyarbakır ili Sur ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu yaralanan ve tedavisine GATA'da devam edilen bir kahraman silah arkadaşımız yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 04 Şubat 2016 tarihinde saat 16:40'ta şehit olmuştur. 

Kahraman Şehidimize Allah’tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz."

TSK, DHA ve İHA

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir