Gözaltına Alınan Cizre Eski Belediye Başkanı Serbest Bırakıldı

 > -
Abone ol

İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden alınan Şırnak'ın Cizre İlçesi eski Belediye Başkanı Leyla İmret, Diyarbakır'da hakkındaki bir soruşturma kapsamında polis tarafından gözaltına alındı. Savcılık ifadesinin ardından mahkemeye sevk edilen İmret, adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Diyarbakır'da gözaltına alınan İmret, Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken hakkında açılan bir soruşturma nedeniyle gözaltına alındığı öğrenildi. 

İmret'in avukatı Sertaç Oskan, şu anda tam olarak müvekkilinin ne için gözaltına alındığını bilmediklerini ifade ederek, "Cizre Cumhuriyet savcılığı tarafından hakkında açılan bir soruşturma vardı. Bugüne kadar bize ifade vermesi için bir davet gönderilmemişti. Hakkında yakalama kararı da yoktu" dedi.

Serbest bırakıldı

Savcılıktaki ifadesinin ardından tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen İmret, yurt dışı yasağı konularak, adli kontrol kararıyla serbest bıraktı.

Görevinden alınmıştı

Cizre eski Belediye Başkanı Leyla İmret hakkında, Cizre Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, 'Halkı Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ne karşı silahlı isyana tahrik ve terör örgütünün propagandasını yapmak, halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek' iddiasıyla soruşturma açılmıştı. Soruşturma üzerine İmret, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınmıştı.

DHA

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir