Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çin'de Mini Etek Giyen Kadınlara Ultra İndirimler Yapan Restoran!

158PAYLAŞIM

Çin'de Yang Jia Hot Pot isimli bir restoran mini etek giyen kadınlara %90'a varan indirimler sunuyor. Müşteri trafiğini yükseltmek isteyen restoran bu sayede hem kadınları hem de erkekleri işletmelerine çekmeyi planlıyor.

Restoran çalışanları hemen girişte restorana mini etekle gelen kadınların ölçüsünü alıyor.

Ve bu ölçümün sonunda da müşterilerine bazı indirimler sunuyor.

İndirimden yararlanmak isteyen kadınlar kelimenin tam anlamıyla izdiham yaratmış.

Bu kampanyayı duyan ve yararlanmak isteyen mini etekli kadınlar restoranın kapısında sıra olmuş durumda. Herbiri etek boyunu ölçtürerek eteğinin kısalığına göre indirimi kapıyor.

%20'den %90'a varan indirim.

Restoran çalışanları ellerinde mezurayla mini etekli kadınların önünde diz çöküyor. Ölçüm diz hizasından başlıyor. Eğer kadının diziyle eteğin başladığı nokta arasındaki mesafe 8 santimse müşteri anında %20 indirimin sahibi oluyor. Eğer bu aralık 33 santime kadar çıkıyorsa hesaba yansıyan indirim %90 oluyor.

Restoran bu kampanyayla kadınlarla birlikte erkekleri de hedef almış.

Hem kadınlar mini etek giyerek indirim kazanacak hem de erkekler mini etekli kadınların bolca bulunduğu restorana gelecek... İşletme sahibi bu kampanyayı düzenlerken iki tarafı da hedef kitlesi olarak belirlemiş.

Kampanyayı beğenenler olduğu gibi seksist bulup tepki verenler de mevcut.

Kampanyadan yararlanmak isteyen kadınlar kadar bu kampanyaya karşı çıkanlar da var. Kampanyayı oldukça seksist bulan bir kesim restoranı protesto etme kararı almış.

Peki ülkemizde böyle bir kampanya olsa ne düşünürdünüz?

Böyle iş mi olur kardeşim ahlaka aykırı. Kesinlikle karşı çıkarım.
Seksist bir yaklaşım olduğu için kampanya hoşuma gitmedi.
Ne var bunda ya? Ayrıca kime ne ben desteklerim.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kullan1c1ad1

bence yorum yapmaya gerek yok. giden var mı var. zorlamı gidiyolar hayır. onların tercihi gitmekse yapacak birşey yok. begenmeyen gitmez. ben niye baskasının özgür iradesiyle gitti yaptıgı seyi eleştireyim. paşa gönülleri ne istiyosa yapsın.

ervin

Herkes ne kadar da haklı! Herkesin fikri ne kadar da en doğru! Off off bu ne saygısızlık ya.. Kendine benzemeyene hakaret etmeler, adam gibi fikrini ifade etmeyi bilmemeler, sanki bir tek kendisi küfretmeyi biliyormuş gibi tavırlar... Neden bir geyik konusunda bile hayvanlasiyoruz :(

doktor-erol-bey

Erkeklerde neye bakıyorlar ? :D

seliss

vay be cidden mantıklı

umran_1988

yok yok hayır ya hiç bir şey demicem ağır konuşçam şimdi bana yakışmıcak :))))

Görüş Bildir