Çin'de Bulutların Arasında Görülen Gizemli Şehir Hakkındaki Teoriler

 > 
7.4bPAYLAŞIM

Geçtiğimiz hafta Çin'de çekilen bu görüntüler gündeme bomba gibi düştü.

Bulutlardaki görüntü tamamen gerçekti.

Bu garip bulutlar önce Foshang, birkaç gün sonra da Jiangxi şehrinde yüzlerce kişi tarafından görüldü. Birçok görgü tanığının ifadelerinin yanı sıra fotoğraf ve video kayıtları da görülenleri doğruladı. Görüntülerde bulutların üstünde yüzen dev bir şehir görüntüsü vardı. Peki bir kaç dakika boyunca görüldükten sonra kaybolan, gören herkesi oldukça korkutan bu görüntü ne anlama geliyordu? Konu hakkında belirgin 3 ayrı teori mevcut. Gelin bu teorileri inceleyelim.

1. Fata Morgana

Optik illüzyon veya serap kelimesinin karşılığı olan fata morgana; bu olayı açıklayan en güçlü önerme. Sıcak havada asfalt, deniz veya çöl kumları üzerinde kırılma indisiyle (sıcak havada ışığın cisimlerde farklı kırılması ile oluşan farklı yansıımalar) oluşan garip görüntüler buna en iyi örnek.

2. Project Blue Beam

Bir diğer teori de, Project Blue Beam. Bu aslında bir komplo teorisi ve 20 yıl önce ortaya atılmış. Bu teoride NASA tarafından teknoloji kullanılarak dünyayı ele geçiren uzaylıların simülasyonunun yapıldığına ya da büyük hologramlar kullanarak Hz. Isa’nın geri dönüşünün planlandığına inanılıyor. Böylece kitleler bu tip olaylara alıştırılmış oluyor.

3. Hava Kirliliği

Çin'deki hava kirliliği de bu görüntülere sebep olmuş olabilir. Dünyanın karbondioksit salımında lider ülkesinde havada birçok zehirli gaz ve partikül dolaşıyor. Bazı bölgelerde göz gözü görmüyor ve bu zehirli hava sürekli bir sise yol açıyor. Havanın bu durumunun bulutlara yansıması ve daha önce görülmemiş şekillerde bulutların ortaya çıkması oldukça doğal.

Sizce garip bulutların sebebi bunlardan hangisi?

Fata Morgana (Göz Yanılması)
Project Blue Beam
Hava Kirliliği
Başka bir sebebi de olabilir, bilemedim
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
saraptortusu

laputadır o ya :D

motoki

Bu görüntü hakkında fikir edinebilmek için, "Laputa" animesini izlemenizi tavsiye ederim ^^'

hwa.alpha

sonunda birinin aklına gelmiş :D

Gizli Kullanıcı

Bence bir hologram ustasının canı sıkılmış milleti biraz eğlendireyim kendimi de deneyeyim demiş :P

stardust35

ya biri der 15 kasımda karanlığa gömülücez, biri der bulutların arasında şehir var. sonra bi bakıyoruz hepsi fake. olacaksa bi action olsun artık sıkıldık

sturmgeist

bence gelecekle ilgili bir mesaj var orada. Binalar harabe gibi sanki bir savaş çıkmışta dünyada insan evladı kalmamış gibi bir izlenimi var. HAARP işi diye düşünüyorum çüğnkü çinliler artık fazlasıyla hadlerini aşan bir millet oldu amerikanın işi galiba.

Görüş Bildir