Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Cimrilik Seviyene Göre Hangi Tatilci Tipisin?

-

Sıcaklardan adeta kavrulduğumuz şu günlerde tatile çıkmak hepimizin hayali. Gidenler tekrar gitmenin, gidecekler o kutlu günün bir an evvel gelmesinin hayalini kuruyor. Peki sen nasıl bir tatilcisin? Bize ne kadar cimri ya da cömert olduğunla ilgili bazı ipuçları verirsen senin hangi tatilci tipine dahil olduğunu söyleyebiliriz. Merak ediyorsan haydi teste!

1. Hazırsan başlıyoruz! Şimdiye kadar gittiğin tatillerde bir akşam yemeği için ödediğin en büyük hesap kaç liraydı?

2. Peki tatilde veya başka zamanlarda arkadaşlarına bir şeyler ısmarlama alışkanlığın var mıdır?

3. Bahşiş konusundaki tutumun nasıldır peki?

Daima bahşiş bırakırım
Çoğunlukla bırakırım
Neredeyse hiç bırakmam
Sadece tatillerde bırakırım
Tatillerde daha fazla bırakırım

4. Tatil için otel araştırırken önce neye dikkat edersin?

5. İşte bu soru kritik :) Şimdiye kadar hiç kuma kendi şemsiyeni diktin mi?

6. Tatilde en çok neye harcanan paraya acıyorsun?

7. Boşluğu samimi bir şekilde doldur lütfen. "Açık büfesi bulunan bir yerde konaklıyorsam beslenme alışkanlığım...."

8. Tatil yapacağın yere gider gitmez ilk yaptığın şey ne olur?

Dinlenmek
Denize Girmek
Yemek Yemek
Odaya Yerleşmek

9. Vee son soruya geldik! Otel rezervasyonunu tatile çıkacağın tarihten ne kadar zaman önce yaparsın?

Yarın Yokmuşçasına Yaşayan Tatilcisin!

Sen öyle bir tatilci tipisin ki seni tarif etmeye kelimeler yetmez! Tatilde her şeyi suyunu çıkarana kadar yaşayanlardansın. Eğer içilecekse kusana kadar, eğlenilecekse sabaha kadar, mevzu paraysa en pahalısından, bir çılgınlık yapılacaksa en çılgınından! Sen gerçekten beraber tatil yapılması hem eğlenceli hem de korkutucu bir tipsin. Seninle gidilen bir tatilden nasıl dönüleceği hiç belli olmaz. Tatilde içinden bir canavar çıkıyor ve bu tatilin bir sonu ve bir dönüşü olduğunu tamamen unutuyor!

Zevküsefa Tatilcisisin!

Senin için tatil demek standart hayatından bir süreliğine uzaklaşmak demek. Tatil dendi mi akan sular duruyor senin için. Sana göre tatilde her şeyi en güzelinden, en kalitelisinden, en iyisinden yapmak gerekiyor. Senede bir defa tatile gelmişim ne olacak diyerek adeta kendine Brunei Sultanı muamelesi yapıyorsun. Tatilde başka bir insana dönüşmen de tamamen o anın tadını sonuna kadar çıkarma arzundan kaynaklanıyor. Bir eli yağda bir eli balda, uzun, çılgın, rahat ve hiç bitmeyecek gibi yaşanılan tatillerin insanısın sen!

Kararında ve İdeal Tatilcisin!

Sen oldukça dengeli bir tatilcisin. Ne parayı saçıyor ne kendinden geçiyor ne de ortalığı dağıtıp sonradan pişman olacağın şeyler yapıyorsun. Sen her şeyi kararında yaşayan bir tatilci tipisin. Yaptığın tatilden keyif almayı biliyorsun. Ancak yine de çoook uzun süreli tatiller pek senlik değil. Belli bir süre sonra evini ve düzenini özlemeye başlıyorsun ama bu çok normal. Sen birlikte tatile gidilmesi keyif veren ideal bir tatil arkadaşısın.

Stres Yüklü Tatilcisin!

Sen hiç tatile gitmesen daha iyi! Çünkü tatil senin için dinlenmek ve eğlenmekten çok strese, sıkıntıya girmek demek. En ufak detayları planlamaktan, kılı kırk yarmaktan, harcayacağın parayı hesaplamaktan ve daha pek çok şey yüzünden senin tatilden keyif alma şansın oldukça düşük. Sen tatil biter bitmez "canım evim" diyerek evine koşanlardansın. Evcimen bir insansın ve farklı ortamlarda uzun zaman geçirmek seni çekilmez bir tatilci haline getiriyor maalesef.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mert-ertan

Hiç zalimleşmezdin denemez ama diğerleri ile kıyaslandığında senin durumun devede kulak kalırdı herhalde. Sen sadist eğilimler gösterecek biri değilsin ama bazı durumlarda nadiren şiddet gösterebilirsin. Deneye katılanlara bakılırsa sen ortalamanın çok altında olurdun. Zalimce davranmak senin bir canlıya yapabileceğin bir şey değil ama bir deney ortamında iyi bir şekilde manipüle edildiğinde küçük istisnalar da olabilir gibi görünüyor. Yine de oldukça güzel bir sonuç bu! ............ heralde benim yerime gidecek

sedef-senturk

Zevküsefa Tatilcisisin! Senin için tatil demek standart hayatından bir süreliğine uzaklaşmak demek. Tatil dendi mi akan sular duruyor senin için. Sana göre tatilde her şeyi en güzelinden, en kalitelisinden, en iyisinden yapmak gerekiyor. Senede bir defa tatile gelmişim ne olacak diyerek adeta kendine Brunei Sultanı muamelesi yapıyorsun. Tatilde başka bir insana dönüşmen de tamamen o anın tadını sonuna kadar çıkarma arzundan kaynaklanıyor. Bir eli yağda bir eli balda, uzun, çılgın, rahat ve hiç bitmeyecek gibi yaşanılan tatillerin insanısın sen!

london

Yarın Yokmuşçasına Yaşayan Tatilcisin!

london

nurcii

Zevküsefa Tatilcisisin!

Başlıklar

tatil
Görüş Bildir