Ciğerimizi Yaktın Fındık! Tokat'ta Mezarlıkta Bulunan Okullu Fındık'ın Toprağa Verilme Görüntüleri İçimizi Yaktı

-
Abone ol

Bu dünya senin gibi güzellikler için fazla kötü bir yer be Fındık!

Bu kötü günlerde yüzümüzü güldürüp kalbimizi sıcacık yapmış biri vardı. Şu karede onun önlük giymiş hâlini hiç yadırgamadık; çocuğumuz gibi gelmişti hepimize.

Önlük Giydirildi, Derslere Katılıyor: Tokat Turhal'da Bir Mezarlıkta Bulunan 'Fındık' Okulun Maskotu Oldu - onedio.com
Önlük Giydirildi, Derslere Katılıyor: Tokat Turhal'da Bir Mezarlıkta Bulunan 'Fındık' Okulun Maskotu Oldu - onedio.com

Okul müdürü tarafından bir mezarlıkta diğer köpeklerin saldırısına uğrarken bulunmuştu. Öğretmen Fındık'ı aldılar, baktılar, çocukların yanına getirdiler.

İnsanın gördüğü an kucaklamak istediği Fındık, gençlik hastalığına yakalanınca yüreğimiz ağzımıza geldi. Fakat tedavisi başlamıştı, hepimiz tekrar onun arkadaşlarına kavuşacağını umuyorduk.

Gençlik Hastalığına Yakalanan Fındık'tan Haber Var: 'Kritik Süreci Atlattı, Savaşması Gerekiyor' - onedio.com
Gençlik Hastalığına Yakalanan Fındık'tan Haber Var: 'Kritik Süreci Atlattı, Savaşması Gerekiyor' - onedio.com

Fakat olmadı, miniğin bedeni bu hastalığa dayanamadı. Bugün Ankara'dan gelen cansız bedeni, hayvanseverler ve Fındık'ı sahiplenenler tarafından Turhal Belediyesi Hayvan Barınağı bahçesinde hazırlanan mezara gömüldü

Sosyal medyada herkes Fındık'a olan üzüntüsünü dile getirdi...

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com

Bu dünya senin gibi güzellikler için fazla kötü be Fındık. Şu fotoğrafla resmen ciğerlerimizi dağladın. Gittiğin yerde hep mutlu ol dileriz ki...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zangoccocuk

Yorumların tamamını okudum biri de kalkıp ulan şu işin de boku çıktı ha dememiş. Hayırdır arkadaşlar linç yemekten mi korkuyorsunuz? Ben söylüyorum: Bu işin boku çıktı, reklama döndü. Bu ne ya mezarın üzerinde önlük falan?

mavi-rosa-mora

Bir veteriner teknikeri olarak, sözüm oradaki öğretmen bozuntularına: Fotoğraflar üzerine kurulmuş dünyanızda o zavallı köpeğin hiç bir önemi yoktu, değil mi? Köpeğe önlük giydir, fotoğraf çek... Köpeğin mezarına önlük ser, fotoğraf çek... Hiç biriniz "Köpekle önlüğün ne alakası var?" demedi. Tıpkı hiç birinizin "Biz bu köpeği oyuncak edeceğimize aşılarını yaptıralım." demediği gibi... Sonra gelsin duygu sömürüsü, gelsin duyar kasmalar! Hadi be! Köpeği öldürdünüz, ölüsünden bile beğeni kazanmaya bakıyorsunuz! Ve o el kadar çocuklara, hayvanların sadece oyuncak olduğunu öğrettiniz, aferin... Hayvanları önce sizin gibi okumuş cahillerden korumak lazım.

muhendisbeyy

yahu ben böyle saçmalık görmedim köpeği öldüren sizin iyi niyetiniz hala anlamadınız mı köpeği sen git al üstüne önlük giydir yok sıraya oturt yok mal gibi ordan oraya sürükle çocukların eline oyuncak et sonra neden öldü de nasıl ölmesin garibim köpeğe hayvan gibi yerine insan gibi davranırsan olacağı bu lütfen rica ediyorum duyar yapıcaz diye hayvana insan gibi davranmayalım bırakalım doğal hayatı neyi gerektiriyor ise öyle yaklaşalım ....

suvari3435

Çocukların psikolojisini düşünemiyorum bile. Gelde motive et çocukları.

kuzu02

İyi niyetli bir olay nerelere geldi. Fındığı bir yerlerde bulmuşlar ve kontrolden geçirmeden yemek ve sevgiyle içlerine almışlar. Hayvan virüsü nereden aldı ne zaman aldı bilen eden yok. Evde yaşayanlar dışında sokakta yaşayan hayvanın nasıl bir hikayesi olduğunu bilmek çok zor. Keşke en başta hemen kontrolden geçirilseydi belki de bir şeyler olabilirdi. Tabi bu da benim iyi niyetim. Bu da onlara ders oldu işin aslı. Yine hayvan sahiplenmeye niyetlenirlerse önce sağlık kontrolüne sonra diğer işlere.

Görüş Bildir