Çiftlerin İlişkilerine Ciddi Zararlar Vermelerine Rağmen Sürekli Yapmaya Devam Ettikleri Hareketler

25PAYLAŞIM

Aslında tüm insan ilişkilerimizde geçerli...

1. Anı beraber yaşamamak:

Birlikte kaliteli zaman geçirmek bir ilişki için çok önemlidir. Birlikte geçirilen zamanın çokluğundan ziyade kalitesinin daha önemli olduğunu unutmamak gerekir. İletişim eksikliği, ilişkileri ayrılığa götüren en büyük sebeplerden biridir.

2. Partnerine alışmak:

Zamanla partnerinize o kadar alışırsınız ki, bir süre sonra onu hafife almaya başlarsınız. Partnerinizin sizin için sürekli yaptığı bir şeyi onun göreviymiş gibi görmemelisiniz. Minnettarlığınızı göstermediğinizde ve partneriniz bunu hissettiğinde partneriniz sizden uzaklaşmaya başlayabilir. Sevginizi ve takdirinizi göstermekten çekinmeyin!

3. İçini açmaktan kaçınmak:

Partnerinizin sizin en savunmasız halinizi görmesi daha yakın bir bağ kurmanızı sağlar. Güvenmekte zorlanabilirsiniz fakat bir noktada size yeterince yaklaşmalarına izin vermezseniz aranıza bir duvar örebilirsiniz. Bunun sonucunda da sevgiden ve şefkatten mahrum kalabilirsiniz.

4. Sınırlara saygı duymamak:

Fazla müdahaleci olmaktan kaçının ve partnerinizin sınırlarına saygı gösterin. Farklı istekleriniz olursa gücenmeyin. Ne kadar yakın olursanız olun, farklı iki kişi olduğunuzu unutmamalısınız.

5. Kendine bakmamak:

Özellikle uzun sürekli ilişkilerde, insanlar, zaten partnerleri olduğunu düşünerek bir noktada kendilerine bakmayı bırakabilirler. Bu ilişkiye zarar verecektir. Partneriniz yokmuşçasına spor yapmaya özen göstermeli, sağlıklı beslenmeli ve kişisel gelişiminiz üzerinde çalışmalısınız!

6. Öz güvenin düşük olması:

Kendinize güveninizin düşük olması, partnerinizin sevgisine inanmamanıza, her hareketini sorgulamanıza yol açar ve sonunda ilişkinizin bitmesine sebep olabilir.

7. Tartışmadan kaçınmak:

Tartışmamak ilişkiniz için faydalı gibi görünse de aslında tam tersidir. Tartışmayıp konuşmadığınız zaman, gerçek hisleriniz, söylemek istedikleriniz, siniriniz içinizde kalır ve zamanla büyüyerek daha yıkıcı etkilere sebep olabilir. Problemlerinizi konuşarak halledebilir ve büyümeden çözüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Siz bu hataları yapıyor musunuz? Yorumlarda buluşalım...

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Partnerinin Libidosunu Yükselten Özelliğin Ne? - onedio.com
Partnerinin Libidosunu Yükselten Özelliğin Ne? - onedio.com
Partnerinizin Hayatında Başka Biri Olduğuna Dair Yakalayabileceğiniz Birbirinden Değerli İpuçları - onedio.com
Partnerinizin Hayatında Başka Biri Olduğuna Dair Yakalayabileceğiniz Birbirinden Değerli İpuçları - onedio.com
Cinsel İlişki Sırasında Bu Hareketleri Yapmamak Sizi Daha İyi Bir Partnere Dönüştürebilir! - onedio.com
Cinsel İlişki Sırasında Bu Hareketleri Yapmamak Sizi Daha İyi Bir Partnere Dönüştürebilir! - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dunyabircehennem

Sebebi tek bir şey. Sevilmeyince seni sevsin diye çabalıyor abuk subuk davranıp hata yapıyorsun. Her şey daha da boka sarıyor. Halbuki sevmiyor tek sorun bu. Sevse her şey yolunda gider

Görüş Bildir