Çifte Standartlar Ülkesi! Yasaklara Rağmen Uludağ'da Kayak Yapmanın Serbest Olması Herkesi İsyan Ettirdi

7.5bPAYLAŞIM

Bu çifte standart değil de ne?

Malumunuz koronavirüs neredeyse hayatı durma noktasına getirdi. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de vaka sayılarının artması yasakları beraberinde getirdi.

Hafta sonu sokağa çıkma yasağının yanı sıra tüm restoranlar, kafeler ve işletmeler de yalnızca paket servis yapmaya başladı. Tabii yasak bunlarla da sınırlı değil. 20 yaş altı ve 65 yaş üstü kişilere de sınırlamalar var.

Ancak yasaklar bile ülkemizde çifte standarta bağlı. Mesela ünlüyseniz, tüm restoranlar kapalıyken sizin için restoran açılıp sıra gecesi düzenlenebiliyor!

Herkese örnek olması gereken belediye tarafından yasaklar çiğneniyor ve bunda da herhangi bir sakınca görülmüyor!

AKP'li Belediye Korona Yasaklarını Hiçe Saydı: Alişan ve Demet Akalın İçin Restoran Açıldı, Sıra Gecesi Düzenlendi - onedio.com
AKP'li Belediye Korona Yasaklarını Hiçe Saydı: Alişan ve Demet Akalın İçin Restoran Açıldı, Sıra Gecesi Düzenlendi - onedio.com

Çifte standart uygulanan yalnızca ünlüler değil. Uludağ'da kayak yapmak ve otelde konaklamak isteyen kişiler de bu yasaklardan muaf.

Uludağ kayak merkezindeki bu parti görüntüleri sosyal medyada gündem olmuştu hatta dün.

Pandemi Kısıtlamalarından Muaf Olan Uludağ'daki Tatilcilerin Parti Görüntüsü Tepki Çekti - onedio.com
Pandemi Kısıtlamalarından Muaf Olan Uludağ'daki Tatilcilerin Parti Görüntüsü Tepki Çekti - onedio.com

Ülke genelindeki yasaklardan muaf tutulan Uludağ, tam kapasite ile kayak turizmine devam ediyor... Burada sokağa çıkması yasak olan 20 yaş altı kişiler orada ailesiyle kayak tatili yapabiliyor anlayacağınız, onlara bir kısıtlama yok. Yasaklar bir bize işliyor!

Haliyle sosyal medyada da bu çifte standarta tepki gösteriliyor...

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com

Öğrenciler, yüz yüze eğitime müsaade edilmezken Uludağ'da tatil yapılması konusunda da tepkili.

Duruma tepki gösteren isimlerden biri de Cüneyt Özdemir oldu. Özdemir, "Millet aç; garsonu aç, aşçısı aç, işletmeler batıyor! Bu partileri yapanlar kimse sektöre en büyük zararı onlar veriyor" sözleriyle Uludağ'ın yasaktan muaf tutulmasına tepki gösterdi...

Peki soruyoruz, bu yapılan çifte standart değil de ne? 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
rans

Evet mesela bursa şehir merkezinde hotelde kalıp uludağa çıkmak yasak.Tamamen godomanlar kazansın kafası.ilk günler serbesti ama valiye bir telefon artık yazıcı mı ağaoğlu mu açtı kim bilir hop uludağda kalmıyorsan giremezsin.

comolokkopapichulo

Ceza meza kesmiyorlar moruk. Ama sen kalkip taaa ebenin amindaki yere gidersen tabi ki keserler. Ayik olun en fazla markete gidin.

dincer-kok

adalet sisteminizi sikim, böyle dünyayı da sikim, kaderimin amk

bookworm

Ne diye çifte standart deyip insanları kandırıyorsunuz? Fakirler ikinci sınıfta değil, direk yok, görmezden geliyorlar, hiç olmamışlar gibi. Bakın, çıkmış akp başkanı kapanan dükkan yok diyor! neden? Dükkanı kapanan ona göre yok, kendilerinin ki açık çünkü, görmüyorlar diğerlerini, burada olduğu gibi. Bu görmedikleri büyük çoğunlukta koşa koşa bunlara oy veriyor.

develop-er

Fakiri korumaları çok normal zira hepimiz ölsek yada nüfusun %40 ı ölse bunlara kim hizmet edecek.. Kullan at fakiriz işte bolca varız memlekette, birimiz sövüp işten çıkıyoruz yerimize 40 fakir gidip baş vuruyor....

Görüş Bildir