Görüş Bildir
Haberler
Chrome İşletim Sistemi Tarih Oluyor

Chrome İşletim Sistemi Tarih Oluyor

Onedio Medya
30.10.2015 - 20:58
İçeriğin Devamı Aşağıda

Alphabet’in sahibi olduğu Google, WSJ’de yayınlanan bir rapora göre Chrome işletim sistemini Android’le birleştirecek.

Rapora göre Google, kişisel bilgisayarlar (PC) için geliştirdiği Chrome OS’u mobil işletim sistemi Android’in tabanıyla birleştirecek ve PC’lerde Google Play uygulama pazarı ve diğer Android uygulamaları rahatlıkla kullanılabilirken öte yandan sistemler birbiriyle daha rahat haberleşebilecek.

Chrome tarayıcısının adı değişmeyecek ama Chrome işletim sisteminin adı değişecek. Yeni sistemin ne zaman açıklanacağı netlik kazanmış değil ancak Google’ın resmi olarak 2017’den önce sunmayacağı ancak 2016’da bir ön sunum yapabileceği belirtiliyor.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz ay Google etkinliğinde tanıtılan Pixel C dizüstü / tablet hibrit cihazı Google’da Android işletim sistemine sahip olan Pixel Chromebook’u tasarlayan takım tarafından tasarlanmış. Bu amiral gemisi modelin de aynı ekip tarafından tasarlanması atılacak adımların işaretçisi olabilir.

Bilgiçağı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
39
20
16
14
4
3
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ahmet Ziya Boz

28 korku emojisi ve 8 unlike emojisi.Bilmediğiniz konularda yorum yapmayın.Sonra saçma sapan durumlar ortaya çıkıyor

ufukdiyo

Markette özel uygulamalar gerekli. Tabletler için yatay kullanımı ön planda olan uygulamalar daha büyük ekran ve oldukça yüksek çözünürlüğe kolayca uyarlanac... Devamını Gör