Görüş Bildir

Charlie Hebdo'dan Tartışma Yaratan Kapak: Meghan Markle'ı George Floyd'a Benzettiler

Haberler
> Charlie Hebdo'dan Tartışma Yaratan Kapak: Meghan Markle'ı George Floyd'a Benzettiler

Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo son sayısı ile yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Dergi, İngiliz kraliyet ailesinde ırkçılığa maruz kaldığını söyleyen Meghan Markle'ı geçen yıl ABD'de polis şiddetiyle öldürülen George Floyd'a benzetti.

Sık sık uluslararası kamuoyunun gündemine tartışma yaratan haberleri ve çizimleriyle gelen Fransız dergisi Charlie Hebdo, yine gündem oldu. Dergi bu sefer İngiltere ile Fransa arasında tansiyonu yükseltti.

Prens Harry ve Meghan Markle'ın Oprah röportajı olay yarattı

Prens Harry ve Meghan Markle'ın  Oprah röportajı olay yarattı

Charlie Hebdo son sayısında ABD’li televizyonu Oprah Winfrey’nin programına çıkarak, İngiliz kraliyet ailesi içerisinde ırkçılığa maruz kaldığını söyleyen Meghan Markle ve Kraliçe Elizabeth’i kapağına taşıdı.

O röportaj için 👇

Charlie Hebdo kapağında Markle'ı George Floyd’a benzetti

Charlie Hebdo kapağında Markle'ı George Floyd’a benzetti

Dergi, kapağında Kraliçe Elizabeth’i polis memuru Derek Chauvin olarak resmederken Markle’ı da George Floyd olarak gösterdi. 

Derginin başlığında, “Meghan neden Buckingham’da ayrıldı” sorusu sorulurken Kraliçe’nin dizi altında nefes alamayan Markle, “Çünkü artık nefes alamıyorum” derken görülüyor.

George Floyd'un ölümü dünyayı ayağa kaldırdı

George Floyd'un ölümü dünyayı ayağa kaldırdı

2020’nin Mayıs ayında Atlanta’da meydana gelen olayda Floyd’u hiçbir gerekçe göstermeden gözaltına alan ve boğazını diziyle sıkarak nefes almasını  engelleyen Chauvin ülke genelinde büyük tepki çekmiş ve halk hareketlerinin başlamasına sebep olmuştu.

Chauvin, geçen yıl Floyd’un boğazını 8 dakikadan fazla bir süre diziyle sıkarak ölmesine sebep olmuştu.

Bu haberler de ilginizi çekebilir 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
99
55
16
14
4
4
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
neden-ulan-neden

ateistim ama charlie hebdonun islamiyet ve bu tarz gündemler üzerine yaptığı karikatürler tamamen saldırganlık içeriyor hiç komik değil. misvak ve yeniakitin... Devamını Gör

koray kuzey

Tüm hakaretlerinin yanı sıra komik de değiller. Bir şeyi karikatür halinde çizince otomatikman komik olmuyor.

Buket Aydın

Charlie komik değil sadece faşist, ırkçı ve islamfobik birisi. Fazla aldırış edip haber niteliğini vermmek gerek çünkü o da gündem olmak konuşulmak için boş ... Devamını Gör