Görüş Bildir
Haberler
Cezaevinden Firar Eden Adam, Eşini Kızının Gözleri Önünde Katletti

Cezaevinden Firar Eden Adam, Eşini Kızının Gözleri Önünde Katletti

Diyarbakır'da yaşayan Remziye Yoldaş, açık cezaevinden firar eden eşi Veysi Yoldaş tarafından kızının gözleri önünde pompalı tüfekle vurularak katledildi.

Olay, akşam saatlerinde merkez Yenişehir ilçesi Aziziye Mahallesi'nde meydana geldi. 

DHA'nın aktardığı bilgiye göre, bir kız çocuğu annesi Remziye Yoldaş (29) 9 yıldır hırsızlık suçundan kapalı cezaevinde kaldıktan sonra, sevk edildiği Diyarbakır Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda bir süre önce firar eden eşi Veysi Yoldaş (31) tarafından takibe alındı. Eşi Remziye Yoldaş'ın annesinin yaşadığı Aziziye Mahallesi'ndeki evinde kaldığını tespit eden Veysi Yoldaş, pompalı tüfek alarak evin yakınlarında beklemeye başladı. 

Akşam saatlerinde bekleyişini sürdüren Veysi Yoldaş, bir süre sonra eşi Remziye ile karşılaştı. Aralarında yaşanan tartışmanın ardından Veysi Yoldaş, beraberinde getirdiği pompalı tüfekle eşine 4 el ateş etti.

Remziye Yoldaş hayatını kaybetti, katil koca aranıyor

Remziye Yoldaş hayatını kaybetti, katil koca aranıyor

Olayı gören çevredekilerin ihbarıyla bölgeye çok sayıda polis ve sağlık görevlileri sevk edildi.  İhbarla olay yerine gelen sağlık görevlileri, yaralı Remziye Yoldaş'a yaptıkları ilk müdahalenin ardından ambulansla Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri'ne götürüldü. Acil serviste tedaviye alınan Remziye Yoldaş kurtarılamadı. 

Remziye'nin cansız bedeni otopsi için hastane morguna kaldırılırken, olayın ardından kaçan Veysi Yoldaş'ın yakalanması için polis ekiplerince çalışma başlatıldı.

"Eve dönmesini istemiş, kabul etmeyince tehdit etmiş"

"Eve dönmesini istemiş, kabul etmeyince tehdit etmiş"

BBC Türkçe'den Hatice Kamer’e konuşan Remziye'nin amcası Veysi Tura, katilin uyuşturucu ve hırsızlık suçlarından hapse girdiği, açık cezaevindeyken bir süre önce firar ettiği, Remziye'nin de buna karşı çıktığı ve teslim olmasını istediğini söyledi.

Tura, 'Yedi yıl önce uyuşturucu ve hırsızlıktan hapse girmiş, cezasının büyük bölümünü de yatmış, kalan cezası için açık cezaevinde nakledilmiş. Ordayken firar etmiş. Remziye ona 'Zaten cezan az kalmış, neden firar ettin, teslim ol ve kalan cezanı da çek' demiş. Remziye, kocası hapse girdikten sonra kızını da alıp ailesinin evine taşındı. Adam, Remziye'den eve dönmesini istemiş. Kabul etmeyince, babasının işlettiği bakkala gidip babası ve abisini de tehdit etmiş' dedi.

"Karakola gidip şikayetçi olmuşlar"

"Karakola gidip şikayetçi olmuşlar"

Veysi Tura, tehdit olayından sonra Remziye ve ailesinin, Veysi Yoldaş hakkında karakola gidip şikayetçi olduklarını söyledi:

'Şikayetçi de olmuşlar ama polis bir şey yapamadan, bakkala babasına ve kardeşine yemek götürdüğü sırada sokak ortasında yeğenimin yolunu kesmiş ve Remziye'yi kızının gözü önünde pompalı tüfekle vurmuş.'

Edinilen bilgiye göre Veysi Yoldaş, bir gün önce Remziye'yi eve dönmesi için tehdit edip kayınpederinin dükkanında ona şiddet uygulamış.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

nasıl firar ediyor arkdaş nasıl?

Korona yüzünden açıkcezaevlerine izin verildi diye biliyorum. Tabi bu izin süresinde imza da atmaları gerekiyordur. İzin tarihleri yarın dolacak diye bir hab... Devamını Gör

Deren

Sanki birbirlerinden cesaret alıyor gibiler. Bu gibi durumların kesinlikle haber yapılmaması gerekiyor bence. Zaten haber yapılması bir şey değiştirmiyor fai... Devamını Gör

Niye haber hakkı kısıtlansın ki? Yașanan dehșetlerin çoğu haber bile olmuyor zaten. Bazen devlet baskılıyor, bazen de haber sıralamasında yer bile bulamıyor.... Devamını Gör

Baha

Pompalı tüfeği nereden alıyor bu adam?